Połącz się z nami

Newsy

Kolejna fabryka Tesli powstanie w Berlinie

Będzie produkowała baterie, napędy i niektóre modele.

Po Stanach Zjednoczonych i Chinach przyszedł czas na Europę. Elon Musk oficjalnie potwierdził, że kolejna fabryka Tesli powstanie w Niemczech. Plany firmy zakładają, że produkcja ruszy już w 2021 roku.

Założyciel Tesli poinformował o planach otwarcia „gigafabryki” Tesli w okolicach Berlina podczas odbierania nagrody Złotej Kierownicy magazynu Auto Bild. W trakcie przemowy po otrzymaniu statuetki Musk zaznaczył, że Niemcy to jeden z najbardziej rozwiniętych krajów europejskich pod względem motoryzacyjnym, co wpłynęło na decyzję o zbudowaniu fabryki Tesli właśnie tam. Berliński oddział ma produkować crossovery Model Y, sedany Model 3 oraz wiele komponentów wykorzystywanych do produkcji w innych fabrykach, przede wszystkim akumulatory i układy napędowe. Poza tym w niemieckiej stolicy ma powstać centrum projektowania i inżynierii nowych rozwiązań Tesli.

W Berlinie zbudowana zostanie czwarta „gigafabryka” Tesli, po Reno w Nevadzie, Nowym Jorku i Szanghaju – te dwie ostatnie wciąż są w trakcie rozbudowywania i nie podjęły działalności. Poza tym firma korzysta z dodatkowych jednostek zlokalizowanych w Kalifornii, które zajmują się konstrukcją elementów wnętrza. Zgodnie z planami inwestycyjnymi Tesli, europejska „gigafabryka” ma rozpocząć pracę już w 2021 roku. Kto wie, być może wyjadą z niej nie tylko Modele Y i 3, ale również wyczekiwany „cyberpickup”, którego premierę Elon Musk zapowiada na przyszły tydzień?

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Hyundai zapowiada markę aut elektrycznych Ioniq

Newsy

Wyciek danych klientów wypożyczalni aut 99rent

Newsy

SpaceX pobił swoje kolejne rekordy

Newsy

NVIDIA i Mercedes stworzą autonomiczny system jazdy

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!