Połącz się z nami

Newsy

Kolejna fabryka Tesli powstanie w Berlinie

Będzie produkowała baterie, napędy i niektóre modele.

Opublikowane

dnia

Po Stanach Zjednoczonych i Chinach przyszedł czas na Europę. Elon Musk oficjalnie potwierdził, że kolejna fabryka Tesli powstanie w Niemczech. Plany firmy zakładają, że produkcja ruszy już w 2021 roku.

Założyciel Tesli poinformował o planach otwarcia „gigafabryki” Tesli w okolicach Berlina podczas odbierania nagrody Złotej Kierownicy magazynu Auto Bild. W trakcie przemowy po otrzymaniu statuetki Musk zaznaczył, że Niemcy to jeden z najbardziej rozwiniętych krajów europejskich pod względem motoryzacyjnym, co wpłynęło na decyzję o zbudowaniu fabryki Tesli właśnie tam. Berliński oddział ma produkować crossovery Model Y, sedany Model 3 oraz wiele komponentów wykorzystywanych do produkcji w innych fabrykach, przede wszystkim akumulatory i układy napędowe. Poza tym w niemieckiej stolicy ma powstać centrum projektowania i inżynierii nowych rozwiązań Tesli.

W Berlinie zbudowana zostanie czwarta „gigafabryka” Tesli, po Reno w Nevadzie, Nowym Jorku i Szanghaju – te dwie ostatnie wciąż są w trakcie rozbudowywania i nie podjęły działalności. Poza tym firma korzysta z dodatkowych jednostek zlokalizowanych w Kalifornii, które zajmują się konstrukcją elementów wnętrza. Zgodnie z planami inwestycyjnymi Tesli, europejska „gigafabryka” ma rozpocząć pracę już w 2021 roku. Kto wie, być może wyjadą z niej nie tylko Modele Y i 3, ale również wyczekiwany „cyberpickup”, którego premierę Elon Musk zapowiada na przyszły tydzień?

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna z LEGO wkrótce dostępna w zestawie

Ponad 850 klocków, ruchome elementy i figurki astronautów.

Opublikowane

dnia

Lego znane jest z tworzenia klockowych konstrukcji, które swoją dokładnością przewyższają niejeden hobbystyczny model. Tym razem do portfolio firmy dołączył monumentalny zestaw przedstawiający Międzynarodową Stację Kosmiczną.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Disney+ trafi do Europy już w marcu

Wśród zapowiedzianych państw niestety nie ma Polski.

Opublikowane

dnia

Serwis streamingowy Disneya był do tej pory dostępny jedynie w czterech krajach świata. Pod koniec marca do usługi dołączy wiele państw europejskich, a lista ta rozszerzy się dodatkowo latem. Data polskiej premiery usługi jest na razie niepotwierdzona.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Tesla broni się przed oskarżeniami o błędy konstrukcyjne

Mają być one skoordynowanym atakiem na wartość przedsiębiorstwa.

Opublikowane

dnia

Firma Elona Muska po raz kolejny stanęła przed poważnym problemem. Tym razem chodzi o skargi klientów, którzy zwrócili uwagę na pewne niepokojące zachowanie auta. Według Tesli nie ma powodów do obaw, ponieważ oskarżenia są sfabrykowane.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Qualcomm prezentuje nowe procesory ze średniej półki

Szybkie 4G i sztuczna inteligencja dla każdego.

Opublikowane

dnia

Chociaż standard 5G rozpowszechnia się coraz szybciej (lecz nie u nas), Qualcomm nie zapomina o wciąż popularnym 4G LTE. Podczas konferencji w Delhi producent zaprezentował trzy nowe procesory Snapdragon przeznaczone do urządzeń ze średniej i niższej półki.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Huawei zastąpi Mapy Google nawigacją TomTom

Skuteczny sposób na obejście amerykańskiego embargo.

Opublikowane

dnia

Ograniczony dostęp do amerykańskich technologii i usług stał się bolączką wielu chińskich producentów. Gdy nie mogą oni skorzystać z produktów Google, zwracają się ku alternatywom, na przykład tym pochodzącym z Europy.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Nowy numer

Popularne