Połącz się z nami

Newsy

Wirtualna Polska przejęła Openid.pl

Opublikowane

dnia

Wirtualna Polska przejęła serwis openid.pl – pierwszą w Polsce witrynę oferującą bezpieczne, łatwe i sprawne surfowanie po sieci. To kolejne rozwiązanie WP dedykowane bezpieczeństwu danych internautów.

OpenID to coraz popularniejszy standard, dzięki któremu internauta ma możliwość zarządzania wieloma swoimi kontami, np. w portalach społecznościowych, forach internetowych itd., za pomocą jednego loginu i hasła, bez uciążliwej konieczności długotrwałej rejestracji w każdym serwisie z osobna. WP jest pierwszym polskim portalem, który uruchomił dla swoich użytkowników usługę OpenID (od sierpnia 2010 działa witryna openid.wp.pl); teraz przejmuje najstarszy i najpopularniejszy rodzimy serwis oferujący tę technologię – Openid.pl.

Wierzymy w potencjał oraz zalety OpenID, otwartego, międzynarodowego standardu, uniezależnionego od jakiejkolwiek firmy czy marki. Ponieważ systematycznie inwestujemy
w narzędzia i rozbudowujemy usługi zapewniające bezpieczeństwo użytkowników Sieci oraz ich poufnych danych, decyzja o zastaniu operatorem domeny openid.pl była dla nas naturalna
– podkreśla Krzysztof Wilgorski z Wirtualnej Polski, Koordynator Rozwoju Aplikacji i Usług Portalowych. Dzięki inwestycji WP w openid.pl, użytkownicy tego serwisu wciąż będą mogli korzystać z dotychczasowych identyfikatorów, nie stracą też swoich cennych, poufnych danych zgromadzonych w serwisach, do których zarejestrowali się z ich pomocą – dodaje.

Wirtualna Polska gwarantuje w ten sposób ciągłość usługi dla aktywnych użytkowników openid.pl. Co ważne, w procesie migracji identyfikatorów WP nie będzie pobierała żadnych danych internautów, zgromadzonych w serwisie openid.pl. Dotyczy to zarówno hasła, informacji wpisanych w profilu (w tym maila) czy historii logowań.

Jakiś czas temu na stronie openid.pl pojawiła się informacja o planowanym zamknięciu serwisu, a co się z tym wiąże, także usługi dla dotychczasowych użytkowników. Na szczęście, dzięki nawiązaniu współpracy z Wirtualną Polską, witryna nadal będzie funkcjonowała i można będzie korzystać z założonych tu identyfikatorów. Co więcej, zmieni się nie tylko operator domeny, ale także oprogramowanie. Nowy system będzie zgodny z najnowszymi standardami, a doświadczenie WP w działalności internetowej stanowi gwarancję jego dobrego funkcjonowania – mówi Marcin Jagodziński, twórca openid.pl.

Przez trzy miesiące użytkownicy openid.pl mogą przenieść swój identyfikator do nowego operatora – portalu Wirtualna Polska.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Under Armour prezentuje kolekcję ubrań dla kosmicznych turystów

Przeznaczona dla osób korzystających z usług Virgin Galactic.

Opublikowane

dnia

Pozaziemskie wyprawy wakacyjne to póki co marzenie, ale już wkrótce ma ono być bliższe realizacji. Prace nad projektami SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactic postępują na tyle szybko, że niektórzy producenci postanowili już wejść na rynek kosmicznych gadżetów, na przykład odzieżowa marka Under Armour.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy S10 z błędem czytnika linii papilarnych

Aktualizacja eliminująca błąd jest już w przygotowaniu.

Opublikowane

dnia

Zabezpieczenia biometryczne to jedne z najbardziej niezawodnych sposobów na ograniczenie osobom trzecim dostępu do naszych urządzeń. Czasami jednak i w nich pojawiają się różne błędy obniżające skuteczność ochrony. Jeden z nich wykryto właśnie we flagowym smartfonie Galaxy S10.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Analogue prezentuje nową, kieszonkową konsolę retro Pocket

Odpalimy na niej gry z GameBoya, GBC, GBA i nie tylko.

Opublikowane

dnia

Konsole retro przeżywają prawdziwy renesans. Oprócz ich oficjalnych reedycji zaprojektowanych przez ich oficjalnych producentów, na rynek trafiają także konstrukcje zewnętrznych deweloperów. Jednym z ich jest Analogue, które tym razem zdecydowało się na przywrócenie do życia Game Boya.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

XC40 Recharge – pierwszy „elektryk” od Volvo

Pierwszy etap na drodze do całkowitej neutralności klimatycznej producenta.

Opublikowane

dnia

Elektryczne samochody znajdują się w ofercie większości popularnych marek. Do niedawna wyjątkiem wśród nich było Volvo, które dopiero dziś zaprezentowało swojego pierwszego elektrycznego crossovera XC40 Recharge. W najbliższych latach producent planuje wprowadzenie kolejnych modeli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne