Połącz się z nami

Newsy

Wirtualna Polska przejęła Openid.pl

Wirtualna Polska przejęła serwis openid.pl – pierwszą w Polsce witrynę oferującą bezpieczne, łatwe i sprawne surfowanie po sieci. To kolejne rozwiązanie WP dedykowane bezpieczeństwu danych internautów.

OpenID to coraz popularniejszy standard, dzięki któremu internauta ma możliwość zarządzania wieloma swoimi kontami, np. w portalach społecznościowych, forach internetowych itd., za pomocą jednego loginu i hasła, bez uciążliwej konieczności długotrwałej rejestracji w każdym serwisie z osobna. WP jest pierwszym polskim portalem, który uruchomił dla swoich użytkowników usługę OpenID (od sierpnia 2010 działa witryna openid.wp.pl); teraz przejmuje najstarszy i najpopularniejszy rodzimy serwis oferujący tę technologię – Openid.pl.

Wierzymy w potencjał oraz zalety OpenID, otwartego, międzynarodowego standardu, uniezależnionego od jakiejkolwiek firmy czy marki. Ponieważ systematycznie inwestujemy
w narzędzia i rozbudowujemy usługi zapewniające bezpieczeństwo użytkowników Sieci oraz ich poufnych danych, decyzja o zastaniu operatorem domeny openid.pl była dla nas naturalna
– podkreśla Krzysztof Wilgorski z Wirtualnej Polski, Koordynator Rozwoju Aplikacji i Usług Portalowych. Dzięki inwestycji WP w openid.pl, użytkownicy tego serwisu wciąż będą mogli korzystać z dotychczasowych identyfikatorów, nie stracą też swoich cennych, poufnych danych zgromadzonych w serwisach, do których zarejestrowali się z ich pomocą – dodaje.

Wirtualna Polska gwarantuje w ten sposób ciągłość usługi dla aktywnych użytkowników openid.pl. Co ważne, w procesie migracji identyfikatorów WP nie będzie pobierała żadnych danych internautów, zgromadzonych w serwisie openid.pl. Dotyczy to zarówno hasła, informacji wpisanych w profilu (w tym maila) czy historii logowań.

Jakiś czas temu na stronie openid.pl pojawiła się informacja o planowanym zamknięciu serwisu, a co się z tym wiąże, także usługi dla dotychczasowych użytkowników. Na szczęście, dzięki nawiązaniu współpracy z Wirtualną Polską, witryna nadal będzie funkcjonowała i można będzie korzystać z założonych tu identyfikatorów. Co więcej, zmieni się nie tylko operator domeny, ale także oprogramowanie. Nowy system będzie zgodny z najnowszymi standardami, a doświadczenie WP w działalności internetowej stanowi gwarancję jego dobrego funkcjonowania – mówi Marcin Jagodziński, twórca openid.pl.

Przez trzy miesiące użytkownicy openid.pl mogą przenieść swój identyfikator do nowego operatora – portalu Wirtualna Polska.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Wirtualna Polska i o2 łączą siły

Newsy

Wirtualna Przymierzalnia w Wirtualnej Polsce

Newsy

LabStar – program dla start-upów od WP

Newsy

Nowe gry MMO na WP

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!