Połącz się z nami

Technologie

Facebook rozszerza linię produktową Portal

Teraz również w wersji Mini i TV.

Opublikowane

dnia

Facebook Portal nie zdobył takiego rozgłosu, jaki planowano – po skandalu z Cambridge Analytica wielu użytkowników wolało zainwestować w konkurencyjne głośniki smart home. Niedawno okazało się, że niektóre z nich i tak podsłuchiwały ich rozmowy i przesyłały ich urywki do osób trzecich, więc może teraz sprzęt Facebooka zyska większą popularność?

Obok klasycznego ekranu Portal o 10-calowej przekątnej, w linii pojawi się także jego pomniejszona wersja, Portal Mini. Otrzyma on 8-calowy wyświetlacz. Obydwa nowe urządzenia otrzymają dodatkowe opcje prywatności – w domyślnym ustawieniu ich kamerki i mikrofony mają być wyłączone, a obiektyw będzie mógł być zasłonięty dołączoną zaślepką. Trzecim urządzeniem z serii będzie Portal TV, przystawka, która zamieni ekran podłączonego telewizora w wyświetlacz Portal.

Urządzenia działają na Amazon Alexie i potrafią robić wszystko to, co inteligentne głośniki wyposażone w tę asystentkę, a ponadto otrzymały inteligentną kamerę śledzącą twarz użytkownika podczas wideorozmowy. Do standardowych czatów dołączyła obsługa WhatsAppa, umożliwiająca wykonywanie zaszyfrowanych połączeń. Samodzielne Portale mogą także łączyć się z Facebookiem i wyświetlać zdjęcia oraz filmy z profilu zalogowanego użytkownika.

Nowy Portal został wyceniony na 180 USD (ok. 700 PLN), Portal Mini na 130 USD (ok. 500 PLN), a Portal TV – 150 USD (ok. 590 PLN). Na początek trafią one do Stanów Zjednoczonych, Kanady, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch, Hiszpanii, Australii i Nowej Zelandii. Nie wiadomo, czy kiedykolwiek pojawią się one w Polsce.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Otwarta beta GOG GALAXY 2.0 już dostępna

Sprawdź, jakie możliwości daje ci GOG GALAXY 2.0!

Opublikowane

dnia

GOG GALAXY 2.0, aplikacja, dzięki której połączysz wszystkie swoje gry i znajomych w jednym miejscu, jest już dostępna w otwartej becie. Wejdź na www.gogalaxy.com i dołącz do innych graczy. 

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Chiny zakazują zagranicznego sprzętu i oprogramowania w urzędach

Odpowiedź na amerykańskie obostrzenia.

Opublikowane

dnia

Nie wydaje się, żeby konflikt handlowy na linii Chiny-Stany Zjednoczone był bliski końcowi – sytuacja wciąż się zaostrza. Wiele bitew toczonych jest na rynku technologicznym: ostatnia z nich dotyczy oprogramowania i sprzętu wykorzystywanego przez instytucje rządowe i administracyjne.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google dodaje nowe funkcje do Pixeli

Rozmycie tła po zrobieniu zdjęcia i filtrowanie połączeń.

Opublikowane

dnia

Pixel 4 na starcie nie był najoryginalniejszym spośród tegorocznych flagowców, ale Google obiecało, że przyszłe aktualizacje pozwolą użytkownikom skorzystać z pełni możliwości smartfona. Firma właśnie udostępniła pierwszy z wielu dużych „pakietów nowości”.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

NASA bada wybuchy na asteroidzie

Ciało niebieskie od czasu do czasu wyrzuca skały.

Opublikowane

dnia

Asteroida Bennu stała się sławna, gdy NASA wybrało ją jako cel misji – agencja kosmiczna miała lepiej poznać asteroidę, która znajduje się na orbicie potencjalnie kolidującej z Ziemią. Na razie zaobserwowano jednak inne, niespotykane dotąd zjawisko…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Snapchat testuje wklejanie twarzy użytkowników do filmów

Coś jak deepfake, ale na wesoło.

Opublikowane

dnia

Aplikacje społecznościowe muszą wciąż dodawać nowe funkcje, by zatrzymać uwagę użytkowników. Snapchat tym razem stawia na uczenie maszynowe – specjalne algorytmy umieszczą nasze twarze w krótkich klipach wideo.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne