Połącz się z nami

Newsy

Facebook rozszerza linię produktową Portal

Teraz również w wersji Mini i TV.

Facebook Portal nie zdobył takiego rozgłosu, jaki planowano – po skandalu z Cambridge Analytica wielu użytkowników wolało zainwestować w konkurencyjne głośniki smart home. Niedawno okazało się, że niektóre z nich i tak podsłuchiwały ich rozmowy i przesyłały ich urywki do osób trzecich, więc może teraz sprzęt Facebooka zyska większą popularność?

Obok klasycznego ekranu Portal o 10-calowej przekątnej, w linii pojawi się także jego pomniejszona wersja, Portal Mini. Otrzyma on 8-calowy wyświetlacz. Obydwa nowe urządzenia otrzymają dodatkowe opcje prywatności – w domyślnym ustawieniu ich kamerki i mikrofony mają być wyłączone, a obiektyw będzie mógł być zasłonięty dołączoną zaślepką. Trzecim urządzeniem z serii będzie Portal TV, przystawka, która zamieni ekran podłączonego telewizora w wyświetlacz Portal.

Urządzenia działają na Amazon Alexie i potrafią robić wszystko to, co inteligentne głośniki wyposażone w tę asystentkę, a ponadto otrzymały inteligentną kamerę śledzącą twarz użytkownika podczas wideorozmowy. Do standardowych czatów dołączyła obsługa WhatsAppa, umożliwiająca wykonywanie zaszyfrowanych połączeń. Samodzielne Portale mogą także łączyć się z Facebookiem i wyświetlać zdjęcia oraz filmy z profilu zalogowanego użytkownika.

Nowy Portal został wyceniony na 180 USD (ok. 700 PLN), Portal Mini na 130 USD (ok. 500 PLN), a Portal TV – 150 USD (ok. 590 PLN). Na początek trafią one do Stanów Zjednoczonych, Kanady, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch, Hiszpanii, Australii i Nowej Zelandii. Nie wiadomo, czy kiedykolwiek pojawią się one w Polsce.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Telewizor na każdą kieszeń

Publikacje

Facebook prezentuje prototyp kompaktowego headsetu VR

Newsy

Oculus kończy produkcję headsetu Go

Newsy

Facebook dodaje narzędzie do kasowania starej zawartości

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!