Połącz się z nami

Newsy

Facebook Libra traci poparcie Visy i MasterCard

Poważne kłopoty kryptowaluty Facebooka.

Ledwie tydzień temu pisaliśmy o wycofaniu się systemu płatności PayPal z organizacji Libra, mającej na celu stworzenie uniwersalnej kryptowaluty. Teraz ambitny projekt zapoczątkowany przez Facebooka otrzymał kolejny cios, tym razem ze strony pięciu kolejnych partnerów.

Wśród przedsiębiorstw, które zdecydowały się na zakończenie współpracy z Librą, znaleźli się operatorzy kard kredytowych Visa i MasterCard, portal aukcyjny eBay oraz serwisy płatnicze Stripe i Mercado Pago. W przeciwieństwie do wcześniejszego opuszczenia platformy przez PayPal, które podyktowane było ekspansją firmy na chiński rynek, nie podały one oficjalnych przyczyn swojej decyzji.

Możemy jednak przypuszczać, że została ona podyktowana niepewną sytuacją prawno-finansową projektu – Libra jest przedmiotem toczących się śledztw Unii Europejskiej, Stanów Zjednoczonych i banków, które mają ustalić, czy kryptowaluta spełnia standardy bezpieczeństwa i ma odpowiednie finansowe zaplecze. Dla firm zajmujących się obsługą transakcji jakiekolwiek wątpliwości dotyczące tych aspektów są niedopuszczalne – mogą one zaważyć na wszystkich prowadzonych przez nie operacjach.

Przedstawiciele Libry odnieśli się do decyzji dawnych partnerów… dziękując im za współpracę i podkreślając, że mogą oni wrócić, gdy projekt zostanie zaakceptowany od strony prawnej. Mimo licznych problemów, 14 października w Genewie ma odbyć się pierwsze oficjalne spotkanie członków stowarzyszenia Libra. Weźmie w nim udział 22 partnerów, którzy zdecydowali się na pozostanie w projekcie.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Facebook prezentuje prototyp kompaktowego headsetu VR

Newsy

Oculus kończy produkcję headsetu Go

Newsy

Facebook dodaje narzędzie do kasowania starej zawartości

Newsy

Facebook CatchUp – aplikacja do połączeń głosowych

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!