Połącz się z nami

Newsy

Facebook chce ukryć polubienia pod postami

Ma to przyczynić się do większego komfortu użytkowników.

Usilna pogoń za „lajkami” i reakcjami na Facebooku to zjawisko, które zostało zauważone przez psychologów, reklamodawców i popkulturę. W pewnym momencie za pozytywne przestał je postrzegać nawet sam Facebook. Portal zastanawia się nad ukryciem publicznych liczników polubień.

Nowa funkcja miałaby działać w bardzo prosty sposób. Jedyną osobą, która zobaczy dokładną ilość polubień pod danym postem będzie jego autor. Reszta użytkowników otrzyma jedynie informację, które znajome osoby „zalajkowały” zawartość, bez dostępu do pełnej listy. Działanie to ma na celu zmniejszenie presji wynikającej z porównywania ilości polubień pod postami, które wrzucili znajomi, a tymi, które sami opublikowaliśmy. Dla wielu osób to żaden problem, ale istnieją użytkownicy, którym obniża to samoocenę i odbiera dobry nastrój.

Ukrywanie „lajków” zostało znalezione w kodzie Facebooka, ale na razie portal nie planuje go uruchamiać. Powodem jest prowadzenie podobnego testu na Instagramie. Użytkownicy z Australii, Brazylii, Irlandii, Japonii, Kanady, Nowej Zelandii i Włoch od miesiąca sprawdzają, jak korzystanie z portalu bez publicznych liczników polubień wpływa na ich samopoczucie i zaangażowanie. Jeśli faza testowa wskaże, że ukrycie „lajków” wyraźnie zwiększa komfort poruszania się po mediach społecznościowych, niewykluczone, że funkcja ta na dobre trafi na Facebooka i Instagrama.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Apple blokuje aktualizację Facebooka

Newsy

Mroczna strona Steve’a Jobsa znowu na tapecie

Newsy

Głowy Facebooka, Google, Apple i Amazona na dywaniku

Newsy

TikTok zacznie płacić twórcom treści

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!