Połącz się z nami

Technologie

Bang & Olufsen prezentuje soundbar Beosound Stage

To pierwszy tego typu sprzęt w portfolio marki.

Opublikowane

dnia

Targi IFA 2019 już lada chwila, ale niektórzy producenci nie chcą czekać z premierą swojego nowego sprzętu. Oto pierwszy soundbar od B&O, Beosound Stage, płaskie dzieło sztuki o mocy 550 W.

Zamiast na berlińskich targach, Beosound Stage został zaprezentowany na weneckim Biennale, jednym z najważniejszych spotkań miłośników sztuki nowoczesnej. Nowy soundbar idealnie wpasowuje się w charakter imprezy. To płaska, geometryczna konstrukcja, w zależności od wersji ozdobiona aluminium, brązem lub drewnem dębowym; w górną krawędź urządzenia zostały wkomponowane przyciski sterowania. Przy tym projekcie B&O współpracował z duńską agencją designu NORM Architects.

Soundbar otrzymał 11 przetworników, spośród których każdy połączony jest z 50-watowym wzmacniaczem. Znalazły się wśród nich cztery 4-calowe woofery z technologią redukcji zniekształceń, cztery 1,5-calowe przetworniki średniozakresowe i trzy ¾-calowe kopułkowe tweetery. Pod względem łączności do dyspozycji dostajemy Bluetooth, Wi-Fi, HDMI eARC, RCA, łącze ethernetowe i gniazdo 3,5 mm. Sprzęt otrzymał wsparcie dla Dolby Atmos, Dolby TrueHD, Apple AirPlay 2 i Chromecasta.

Beosound Stage trafi do sklepów w listopadzie 2019 roku. Nie znamy jego dokładnych cen w polskiej dystrybucji, ale sądząc po cenach w USA, Wielkiej Brytanii i Australii należy spodziewać się kosztu ok. 6 500 PLN za wersję aluminiową i brązową oraz 9 000 PLN za edycję wykończoną drewnem.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Facebook rozszerza linię produktową Portal

Teraz również w wersji Mini i TV.

Opublikowane

dnia

Facebook Portal nie zdobył takiego rozgłosu, jaki planowano – po skandalu z Cambridge Analytica wielu użytkowników wolało zainwestować w konkurencyjne głośniki smart home. Niedawno okazało się, że niektóre z nich i tak podsłuchiwały ich rozmowy i przesyłały ich urywki do osób trzecich, więc może teraz sprzęt Facebooka zyska większą popularność?

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Polacy kochają domowe (i)Roboty

Według badań GfK w pierwszym półroczu 2019 roku ilość sprzedanych w Polsce robotów sprzątających wzrosła o ponad 60%.

Opublikowane

dnia

przez

Polacy pokochali roboty sprzątające. Takie wnioski płyną z badania rynku, które przeprowadzone zostało przez Instytut GfK. Ta kategoria produktowa od lat odnotowuje stałe wzrosty, a dziś odpowiada za blisko 20% wartości rynku urządzeń odkurzających. Roboty domowe lidera rynku – amerykańskiej marki iRobot – ułatwiają utrzymanie porządku już w 330 tysiącach gospodarstw domowych w Polsce i zyskują coraz więcej zwolenników.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

HP prezentuje laptopa Elite Dragonfly

Ultrabook z dodatkowymi zabezpieczeniami prywatności.

Opublikowane

dnia

Laptopy 2-w-1 kojarzone są przede wszystkim ze sprzętem domowym, ale HP zdecydowało się pójść w zupełnie inną stronę i stworzyło Elite Dragonfly – urządzenie 2-w-1 o biznesowym zacięciu. Ma ono stawiać przede wszystkim na bezpieczeństwo danych użytkownika.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Rozpoczyna się certyfikacja urządzeń Wi-Fi 6

Nowy standard ma lepiej radzić sobie z obsługą wielu jednoczesnych połączeń.

Opublikowane

dnia

O Wi-Fi 6 słyszeliśmy już od wielu miesięcy, ale dopiero teraz standard został sfinalizowany i będzie mógł trafić do urządzeń. Wśród gadżetów, które już niedługo otrzymają stosowna certyfikację, znajdą się routery, smartfony i wiele innych sprzętów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Platforma z grami Apple Arcade już dostępna

Póki co tylko dla beta testerów iOS 13 i iPadOS13.

Opublikowane

dnia

Jeszcze kilka tygodni temu niewiele osób spodziewało się, że zapowiadana platforma z grami od Apple pojawi się już we wrześniu. Okazuje się jednak, że pierwsi użytkownicy mogą już zagrać w zawarte na niej ekskluzywne tytuły.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne