Połącz się z nami

Newsy

Etui na telefon ze sprężynami ochronnymi

Automatycznie otworzy się w wypadku upuszczenia smartfona.

Opublikowane

dnia

Upuszczeniu nowiutkiego, szklanego flagowca w najlepszym wypadku towarzyszy chwila silnego stresu, a w najgorszym – wizyta w serwisie. Przed przykrymi niespodziankami może uratować nas AD-Case – specjalne etui wyposażone w nietypową poduszkę powietrzną.

AD-Case jest dziełem Philipa Frenzela, studenta uniwersytetu w niemieckim Aalen. Na jakiej zasadzie działa etui? Obudowa wyposażona jest w szereg czujników, które wykrywają, kiedy smartfon znajduje się w stanie spadania. Jeśli wykryją one nagły, swobodny ruch w dół, z obudowy wysuną się specjalne metalowe sprężyny. Ich zadaniem jest pochłonięcie siły uderzenia: po kontakcie z podłożem telefon kilkukrotnie „odbije się” od niego, ale nie zostanie uszkodzony. Dzięki temu AD-Case chroni smartfona ze wszystkich stron. Sprężyny można następnie ręcznie złożyć i schować do obudowy. Mimo zaawansowanego systemu wykrywania spadania i ochrony przed upadkiem etui ma jedynie 5 mm grubości. Wyposażone jest ono w dodatkową baterię i wsparcie dla bezprzewodowego ładowania.

Design AD-Case może budzić jedną wątpliwość – czy sprężyny przez przypadek nie otworzą się w kieszeni podczas upadku lub turbulencji w samolocie? Odpowiedź na to pytanie poznamy już za miesiąc, kiedy to komercyjna wersja etui trafi na Kickstartera. Zaprezentowana wersja obudowy AD-Case to bowiem jedynie… praca dyplomowa jej twórcy. Pomysł został już opatentowany i wyróżniony prestiżowymi nagrodami, w tym tytułem „najlepszego wynalazku” przyznanym przez Niemieckie Stowarzyszenie Mechatroniki.

 

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kultura

„Pani Fletcher” – Kathryn Hahn w głównej roli w miniserialu na podstawie powieści Toma Perrotty

Matka i syn zaczynają cieszyć się nową wolnością.

Opublikowane

dnia

przez

Pani Fletcher to miniserial HBO na postawie powieści Toma Perrotty, który jest także twórcą serialu. Produkcja przedstawia dwie równoległe historie o dojrzewaniu dwojga bohaterów – matki, której jedyne dziecko wyprowadza się z domu i jej syna, studenta pierwszego roku. Premiera Pani Fletcher odbędzie się 28 października w HBO i HBO GO.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Rozpoczyna się certyfikacja urządzeń Wi-Fi 6

Nowy standard ma lepiej radzić sobie z obsługą wielu jednoczesnych połączeń.

Opublikowane

dnia

O Wi-Fi 6 słyszeliśmy już od wielu miesięcy, ale dopiero teraz standard został sfinalizowany i będzie mógł trafić do urządzeń. Wśród gadżetów, które już niedługo otrzymają stosowna certyfikację, znajdą się routery, smartfony i wiele innych sprzętów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Platforma z grami Apple Arcade już dostępna

Póki co tylko dla beta testerów iOS 13 i iPadOS13.

Opublikowane

dnia

Jeszcze kilka tygodni temu niewiele osób spodziewało się, że zapowiadana platforma z grami od Apple pojawi się już we wrześniu. Okazuje się jednak, że pierwsi użytkownicy mogą już zagrać w zawarte na niej ekskluzywne tytuły.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Rozszerzona rzeczywistość na Igrzyskach Olimpijskich 2020 r.

Dodatkowe informacje wyświetlane w czasie rzeczywistym ułatwią śledzenie zmagań.

Opublikowane

dnia

Jedna z najbardziej prestiżowych imprez sportowych zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią odsłaniane są towarzyszące jej technologie. Intel i Alibaba zaproponowali właśnie nową technologię śledzenia sportowców w 3D, która urozmaici transmisje na żywo.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Vision Mercedes Simplex – nietypowy koncept

Oparty na modelu 35 PS z 1901 roku.

Opublikowane

dnia

Auta koncepcyjne kojarzą nam się przeważnie z supernowoczesnymi pojazdami przyszłości, ale w przypadku Vision Mercedes Simplex inspiracja pochodzi sprzed ponad stulecia. Odpowiada on na palące pytanie, jak wyglądałyby pierwsze, klasyczne samochody w nowoczesnym kontekście.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne