Połącz się z nami

Newsy

Etui na telefon ze sprężynami ochronnymi

Automatycznie otworzy się w wypadku upuszczenia smartfona.

Opublikowane

dnia

Upuszczeniu nowiutkiego, szklanego flagowca w najlepszym wypadku towarzyszy chwila silnego stresu, a w najgorszym – wizyta w serwisie. Przed przykrymi niespodziankami może uratować nas AD-Case – specjalne etui wyposażone w nietypową poduszkę powietrzną.

AD-Case jest dziełem Philipa Frenzela, studenta uniwersytetu w niemieckim Aalen. Na jakiej zasadzie działa etui? Obudowa wyposażona jest w szereg czujników, które wykrywają, kiedy smartfon znajduje się w stanie spadania. Jeśli wykryją one nagły, swobodny ruch w dół, z obudowy wysuną się specjalne metalowe sprężyny. Ich zadaniem jest pochłonięcie siły uderzenia: po kontakcie z podłożem telefon kilkukrotnie „odbije się” od niego, ale nie zostanie uszkodzony. Dzięki temu AD-Case chroni smartfona ze wszystkich stron. Sprężyny można następnie ręcznie złożyć i schować do obudowy. Mimo zaawansowanego systemu wykrywania spadania i ochrony przed upadkiem etui ma jedynie 5 mm grubości. Wyposażone jest ono w dodatkową baterię i wsparcie dla bezprzewodowego ładowania.

Design AD-Case może budzić jedną wątpliwość – czy sprężyny przez przypadek nie otworzą się w kieszeni podczas upadku lub turbulencji w samolocie? Odpowiedź na to pytanie poznamy już za miesiąc, kiedy to komercyjna wersja etui trafi na Kickstartera. Zaprezentowana wersja obudowy AD-Case to bowiem jedynie… praca dyplomowa jej twórcy. Pomysł został już opatentowany i wyróżniony prestiżowymi nagrodami, w tym tytułem „najlepszego wynalazku” przyznanym przez Niemieckie Stowarzyszenie Mechatroniki.

 

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

80-lecie Batmana – od komiksu do filmu w 8K

Doskonały obraz to składowa wielu technologii i funkcji.

Opublikowane

dnia

W tym roku mija 80 lat od wydania pierwszego komiksu z człowiekiem-nietoperzem w roli głównej. Na przestrzeni ostatnich lat i kolejnych filmów mieliśmy okazję obserwować nie tylko rozwój superbohatera, lecz także – ewolucję telewizji i telewizorów. Teraz po raz pierwszy możemy zobaczyć kultowe ekranizacje, takie jak „Batman” czy „Powrót Batmana” na UHD Blu-ray na najwyższej jakości telewizorach Samsung QLED 4K i 8K.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google Chrome z możliwością zgłaszania podejrzanych stron

Rozszerzenie pozwoli nam uchronić się przed niebezpieczeństwem.

Opublikowane

dnia

Sztuczki z instalowaniem szkodliwego oprogramowania czy wyłudzaniem danych są wciąż popularne wśród hakerów. Najnowsze oficjalne rozszerzenie do przeglądarki Chrome ma nie tylko bronić użytkowników przed tymi atakami, ale także pomagać im w zgłaszaniu potencjalnych niebezpieczeństw.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Libra – nowa kryptowaluta od Facebooka

Tworzy ją 27 partnerów ze świata finansów i technologii.

Opublikowane

dnia

Podstawową cechą kryptowalut jest ich decentralizacja, która chroni posługujące się nimi strony przed nadużyciami i oszustwami. Ciekawe podejście do tego tematu zaprezentował Facebook, którego nowa kryptowaluta, Libra, została właśnie oficjalnie ogłoszona.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Instagram ułatwi odzyskiwanie straconego konta

Ochrona przed przejmującymi konta hakerami.

Opublikowane

dnia

Utrata kontroli nad swoim profilem w mediach społecznościowych to niekomfortowa sytuacja, która może przysporzyć wielu problemów, także w procesie jego odzyskiwania. Instagram testuje właśnie nowe funkcje pomagające użytkownikowi na powrót przejąć profil.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple planuje przyszłość 5G w iPhone’ach

Od 2021 roku wszystkie smartfony Apple będą w nie wyposażone.

Opublikowane

dnia

Technologia 5G wciąż się rozwija, dlatego nic dziwnego, że nie wszyscy producenci zdecydowali się na podążenie za tym trendem. Wśród „wielkich nieobecnych” znalazło się Apple, okazuje się jednak, że producent ma ambitne plany względem 5G.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne