Połącz się z nami

Newsy

Gra The Walking Dead przechodzi w ręce Skybound Games

Upadek Telltale Games nie oznacza końca serii.

Opublikowane

dnia

W ostatnich tygodniach przyszło nam pożegnać się z jednym z najsłynniejszych studiów tworzących gry przygodowe. Na szczęście Telltale zdołało zabezpieczyć przyszłość swojego flagowego produktu, epizodycznej gry narracyjnej The Walking Dead. Jej ostatnie odcinki wyprodukuje Skybound Games.

Studio, które dokończy historię Clementine, jest dobrze zaznajomione z uniwersum Żywych trupów – jego założycielem jest Robert Kirkman, twórca oryginalnej serii komiksowej, na bazie której powstały gry i serial telewizyjny. W tworzeniu dwóch ostatnich epizodów mają uczestniczyć byli pracownicy studia Telltale odpowiedzialni za poprzednie sezony gry. Początkowo zwieńczenie historii planowane było na grudzień 2018 roku, ale w związku ze zmianą dewelopera prace nad grą prawdopodobnie się przedłużą. Z powodu problemów studia sprzedaż ostatniego sezonu The Walking Dead została także czasowo zawieszona. To nie ostatni projekt Telltale, który ujrzy światło dzienne – garstka pracowników, która pozostała w upadającym studiu, pracuje nad dokończeniem przeznaczonej na Netflixa edycji przygodówki Minecraft: Story Mode.

Koniec Telltale jest co najmniej kontrowersyjny – około 250 pracowników zostało zwolnionych z dnia na dzień bez odpowiedniej odprawy. Krok ten wywołał falę medialnej krytyki pod adresem studia, które zamiast zapewnić bezpieczeństwo finansowe zwolnionych osób publicznie ogłosiło, że planuje kontynuować prace nad pozostałymi grami. Na szczęście przynajmniej część dawnych pracowników Telltale znajdzie swoje miejsce w Skybound Games – miejmy nadzieję, że na jak najdłużej.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

GitHub umożliwia wspieranie twórców

Program Sponsors pozwoli na wspieranie programów open source.

Opublikowane

dnia

Otwarte oprogramowanie często zaskakuje bogatą funkcjonalnością, ale nie przynosi swoim twórcom aż tak dużych dochodów, jak w przypadku płatnych programów. Jeśli będziemy chcieli wesprzeć ulubiony projekt finansowo, już wkrótce będziemy to mogli zrobić za pomocą GitHub.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Panic Playdate – konsola z korbką zamiast joysticka

Z „pełnym sezonem” oryginalnych gier.

Opublikowane

dnia

Mimo rozwoju tytułów mobilnych, moda na przenośne konsole nie przemija. Panic, wydawca gier i oprogramowania, właśnie zapowiedział Playdate – miniaturową konsolkę z nietypowym systemem sterowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Konsumenckie drony DJI z funkcją wykrywania samolotów

Trafi do nowych urządzeń już w 2020 roku.

Opublikowane

dnia

Nieautoryzowane zbliżanie się dronów do lotnisk to jedna z najpowszechniejszych przyczyn przerwania ruchu lotniczego, a na dodatek grozi poważnymi wypadkami. DJI chce zapobiegać takim sytuacjom, dlatego ich nowe drony otrzymają technologię unikania innych statków powietrznych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Mapy Google z informacjami o fotoradarach trafiają do Polski

Lokalizacje podczas wybierania trasy i w trybie nawigacji.

Opublikowane

dnia

Wielu kierowców korzysta chętniej z Map Google niż z wbudowanych systemów nawigacyjnych. Mamy dla nich dobrą wiadomość – aplikacja właśnie wzbogaciła się o kolejną funkcję. Teraz ostrzega ona o fotoradarach, na razie tylko na niektórych trasach

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung aktualizuje starsze smartwatche

Funkcje z Galaxy Watch Active trafią na wszystkie modele.

Opublikowane

dnia

Posiadacze starszych smartwatchy od Samsunga już w tym tygodniu mogą liczyć na miłą niespodziankę. Firma zapowiedziała, że ich oprogramowanie zostanie zaktualizowane o interfejs One UI i dodatkowe funkcje z najnowszego Galaxy Watch Active.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne