SOCJAL
Do góry


Gra The Walking Dead przechodzi w ręce Skybound Games

Upadek Telltale Games nie oznacza końca serii.

W ostatnich tygodniach przyszło nam pożegnać się z jednym z najsłynniejszych studiów tworzących gry przygodowe. Na szczęście Telltale zdołało zabezpieczyć przyszłość swojego flagowego produktu, epizodycznej gry narracyjnej The Walking Dead. Jej ostatnie odcinki wyprodukuje Skybound Games.

Studio, które dokończy historię Clementine, jest dobrze zaznajomione z uniwersum Żywych trupów – jego założycielem jest Robert Kirkman, twórca oryginalnej serii komiksowej, na bazie której powstały gry i serial telewizyjny. W tworzeniu dwóch ostatnich epizodów mają uczestniczyć byli pracownicy studia Telltale odpowiedzialni za poprzednie sezony gry. Początkowo zwieńczenie historii planowane było na grudzień 2018 roku, ale w związku ze zmianą dewelopera prace nad grą prawdopodobnie się przedłużą. Z powodu problemów studia sprzedaż ostatniego sezonu The Walking Dead została także czasowo zawieszona. To nie ostatni projekt Telltale, który ujrzy światło dzienne – garstka pracowników, która pozostała w upadającym studiu, pracuje nad dokończeniem przeznaczonej na Netflixa edycji przygodówki Minecraft: Story Mode.

Koniec Telltale jest co najmniej kontrowersyjny – około 250 pracowników zostało zwolnionych z dnia na dzień bez odpowiedniej odprawy. Krok ten wywołał falę medialnej krytyki pod adresem studia, które zamiast zapewnić bezpieczeństwo finansowe zwolnionych osób publicznie ogłosiło, że planuje kontynuować prace nad pozostałymi grami. Na szczęście przynajmniej część dawnych pracowników Telltale znajdzie swoje miejsce w Skybound Games – miejmy nadzieję, że na jak najdłużej.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy