Połącz się z nami

Newsy

Sony prezentuje interfejs PlayStation 5

Ma on zachęcać do podejmowania wyzwań i odkrywania zawartości.

Ledwie kilka dni temu PS5 trafiło do pierwszych testerów, którzy zdradzili nam sporo szczegółów na temat nowej konsoli, acz ani razu nie wspomnieli o jej interfejsie. Dziś wiemy, że Sony chciało zachować ten temat dla siebie i zaprezentować odświeżone menu w odpowiedniej oprawie.

Ekran startowy PS5 wygląda bardziej efektownie od tego z PS4, ale zmiany nie mają jedynie charakteru wizualnego. Istotną nowością jest obecność menu Control Center, które można przywołać za pomocą przycisku z logiem konsoli na padzie DualSense. Sprawdzimy w nim, kto z naszych znajomych gra aktualnie online, ile czasu pozostało do zakończenia pobierania i w jakim stopniu naładowany jest nasz kontroler.

Inne menu w Control Center pozwoli oszacować, jak wiele czasu zajmie nam wykonanie konkretnej misji. Jako przykład Sony podaje grę Sackboy: A Big Adventure, w której każde wyzwanie będzie oznaczone specjalną kartą prezentującą nasze dotychczasowe osiągnięcia i czas, jaki pozostał do jego ukończenia; ten ostatni będzie kalkulowany w oparciu o nasz sposób gry. Zrzuty ekranu i ciekawe klipy udostępnimy w mediach społecznościowych bez opuszczania rozgrywki. Subskrybenci PlayStation Plus będą mogli natomiast skorzystać z funkcji podpowiedzi w trybie picture-in-picture.

Sony planuje również wprowadzenie menu Explore, w którym gracze będą mogli przejrzeć newsy udostępnione przez deweloperów posiadanych gier oraz obejrzeć najpopularniejsze klipy i zapisy rozgrywek społeczności. Funkcja ta jest wciąż testowana, więc niewykluczone, że nie wszyscy użytkownicy będą mieli do niej dostęp w samym momencie premiery nowej konsoli.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Nowe smartwatche HONOR Watch GS Pro i HONOR Watch ES debiutują w Polsce

Newsy

Cyberpunk 2077 znów opóźniony

Newsy

Rozpoczyna się publiczna beta SpaceX Starlink

Newsy

TEST: Kia e-Niro

Moto

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!