Połącz się z nami

Newsy

Dziecięce smartwatche zakazane w Niemczech

Zostały one sklasyfikowane jako „zabronione narzędzia podsłuchowe”.

Nie wiadomo, co dokładnie dostaną na Mikołaja dzieciaki za naszą zachodnią granicą, ale wiemy, czego na pewno nie dostaną. Dziecięce smartwatche są od dzisiaj zabronione w Niemczech jako „nieautoryzowane systemy transmisyjne” i wspomniane już narzędzia podsłuchowe.

Głównym powodem wprowadzenia zakazu jest możliwość wykorzystania dziecięcego smartwatcha jako… podsłuchu. Większość dziecięcych smartwatchy działa bowiem jak elektroniczna niania, a z pomocą aplikacji rodzic może swobodnie i niezauważenie podsłuchiwać wszystko, co dzieje się np. podczas lekcji. A to stanowi już łamanie prawa, konkretnie zaś przepisów dotyczących nagrywania prywatnych rozmów bez pozwolenia. Oprócz zakazu dalszej sprzedaży dziecięcych smartwatchy niemiecki rząd postanowił pójść o krok dalej i wystosował zalecenie dla rodziców, którzy kupili już tego typu produkt, w którym prosi ich o… zniszczenie sprzętu.

Co ciekawe, Niemcy nie odwołują się do ustaleń Europejskiej Organizacji Konsumenckiej, która ledwie miesiąc temu opublikowała badanie, które wskazało rażące luki w bezpieczeństwie dziecięcych smartwatchy. Są one bowiem bardzo podatne na ataki z zewnątrz i mogą umożliwić obcym osobom śledzenie i podsłuchiwanie noszących je dzieci.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

TEST: Zegarki sportowe

Testy

Ćwiczenia z głową, czyli jak i dlaczego warto mierzyć efekty aktywności fizycznej?

Publikacje

TEST: Garmin Fenix 6 Pro

Testy

TEST: Apple Watch Series 5

Testy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!