Połącz się z nami

Newsy

Dziecięce smartwatche zakazane w Niemczech

Zostały one sklasyfikowane jako „zabronione narzędzia podsłuchowe”.

Opublikowane

dnia

Nie wiadomo, co dokładnie dostaną na Mikołaja dzieciaki za naszą zachodnią granicą, ale wiemy, czego na pewno nie dostaną. Dziecięce smartwatche są od dzisiaj zabronione w Niemczech jako „nieautoryzowane systemy transmisyjne” i wspomniane już narzędzia podsłuchowe.

Głównym powodem wprowadzenia zakazu jest możliwość wykorzystania dziecięcego smartwatcha jako… podsłuchu. Większość dziecięcych smartwatchy działa bowiem jak elektroniczna niania, a z pomocą aplikacji rodzic może swobodnie i niezauważenie podsłuchiwać wszystko, co dzieje się np. podczas lekcji. A to stanowi już łamanie prawa, konkretnie zaś przepisów dotyczących nagrywania prywatnych rozmów bez pozwolenia. Oprócz zakazu dalszej sprzedaży dziecięcych smartwatchy niemiecki rząd postanowił pójść o krok dalej i wystosował zalecenie dla rodziców, którzy kupili już tego typu produkt, w którym prosi ich o… zniszczenie sprzętu.

Co ciekawe, Niemcy nie odwołują się do ustaleń Europejskiej Organizacji Konsumenckiej, która ledwie miesiąc temu opublikowała badanie, które wskazało rażące luki w bezpieczeństwie dziecięcych smartwatchy. Są one bowiem bardzo podatne na ataki z zewnątrz i mogą umożliwić obcym osobom śledzenie i podsłuchiwanie noszących je dzieci.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Under Armour prezentuje kolekcję ubrań dla kosmicznych turystów

Przeznaczona dla osób korzystających z usług Virgin Galactic.

Opublikowane

dnia

Pozaziemskie wyprawy wakacyjne to póki co marzenie, ale już wkrótce ma ono być bliższe realizacji. Prace nad projektami SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactic postępują na tyle szybko, że niektórzy producenci postanowili już wejść na rynek kosmicznych gadżetów, na przykład odzieżowa marka Under Armour.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy S10 z błędem czytnika linii papilarnych

Aktualizacja eliminująca błąd jest już w przygotowaniu.

Opublikowane

dnia

Zabezpieczenia biometryczne to jedne z najbardziej niezawodnych sposobów na ograniczenie osobom trzecim dostępu do naszych urządzeń. Czasami jednak i w nich pojawiają się różne błędy obniżające skuteczność ochrony. Jeden z nich wykryto właśnie we flagowym smartfonie Galaxy S10.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Analogue prezentuje nową, kieszonkową konsolę retro Pocket

Odpalimy na niej gry z GameBoya, GBC, GBA i nie tylko.

Opublikowane

dnia

Konsole retro przeżywają prawdziwy renesans. Oprócz ich oficjalnych reedycji zaprojektowanych przez ich oficjalnych producentów, na rynek trafiają także konstrukcje zewnętrznych deweloperów. Jednym z ich jest Analogue, które tym razem zdecydowało się na przywrócenie do życia Game Boya.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

XC40 Recharge – pierwszy „elektryk” od Volvo

Pierwszy etap na drodze do całkowitej neutralności klimatycznej producenta.

Opublikowane

dnia

Elektryczne samochody znajdują się w ofercie większości popularnych marek. Do niedawna wyjątkiem wśród nich było Volvo, które dopiero dziś zaprezentowało swojego pierwszego elektrycznego crossovera XC40 Recharge. W najbliższych latach producent planuje wprowadzenie kolejnych modeli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne