Połącz się z nami

Newsy

Nowa grafika w Minecraft dopiero w 2018 roku

Wcześniej: aktualizacja środowisk podwodnych.

Opublikowane

dnia

Popularność Minecrafta nie słabnie, o czym może świadczyć spore zainteresowanie sieciową wersją oficjalnego „konwentu” poświęconego temu sandboxowi. W tym roku deweloper Mojang oraz Microsoft ogłosili podczas niego wiele ważnych dla tytułu zmian, które mogą kompletnie zmienić jego charakter.

Tak, to nie żart: Minecraft ma dostać nową oprawę graficzną. Początkowo sugerowana na koniec 2017 roku aktualizacja przeciągnie się jednak do 2018 roku, a wraz z nią dodanie możliwości międzyplatformowego multiplayera na Nintendo Switch. Nowa grafika ma zachowywać klockowy charakter typowy dla gry, ale w większej rozdzielczości (do 4K!), z dodanym systemem dynamicznego oświetlenia obiektów oraz poprawioną jakością tekstur. Spójrzcie chociażby na screeny – w nowej wersji gra wygląda ślicznie. Więcej informacji na temat opóźnienia związanego z aktualizacją grafiki możemy spodziewać się wkrótce.

Wierni fani Minecrafta będą ponadto mogli cieszyć się nowymi przygodami w podwodnym środowisku. Aktualizacja ma zawierać zmiany w fizyce nurkowania (zaimplementowana zostanie wyporność), nowe gatunki zwierząt i typy broni, koral jako wydobywany surowiec oraz możliwość zwiedzania wraków statków. Nie wiadomo, kiedy dokładnie zostanie ona dodana, ale może jeszcze na starym silniku graficznym.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Instagram ułatwi odzyskiwanie straconego konta

Ochrona przed przejmującymi konta hakerami.

Opublikowane

dnia

Utrata kontroli nad swoim profilem w mediach społecznościowych to niekomfortowa sytuacja, która może przysporzyć wielu problemów, także w procesie jego odzyskiwania. Instagram testuje właśnie nowe funkcje pomagające użytkownikowi na powrót przejąć profil.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple planuje przyszłość 5G w iPhone’ach

Od 2021 roku wszystkie smartfony Apple będą w nie wyposażone.

Opublikowane

dnia

Technologia 5G wciąż się rozwija, dlatego nic dziwnego, że nie wszyscy producenci zdecydowali się na podążenie za tym trendem. Wśród „wielkich nieobecnych” znalazło się Apple, okazuje się jednak, że producent ma ambitne plany względem 5G.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Sztuczna inteligencja od Adobe rozpoznaje edytowane zdjęcia

Narzędzie do walki z technologią deepfake?

Opublikowane

dnia

W erze Photoshopa coraz trudniej jest rozpoznać, które zdjęcia są w pełni naturalne, a które zostały poddane retuszowi. Pomóc w tym może sztuczna inteligencja rozwijana przez Adobe i Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley rozpoznająca, czy dana grafika była poddawana korekcie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Nowy wygląd aplikacji mobilnej Spotify

Zmiany przede wszystkim dla użytkowników Premium.

Opublikowane

dnia

Spotify od jakiegoś czasu mocno stawia na podcasty. Widać to także w nowym układzie aplikacji mobilnej dla subskrybentów serwisu – biblioteka zawartości została ułożona w taki sposób, aby dawać im łatwiejszy dostęp do słuchowisk.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Reedycja konsoli PC Engine Core Grafx od Konami

W wersjach na rynek amerykański, europejski i japoński.

Opublikowane

dnia

Niektóre konsole nie osiągnęły takiej popularności jak NES czy Sega Genesis, a przynajmniej nie w Europie. PC Engine, znane także jako TurboGrafx-16, było w późnych latach 80 prawdziwym hitem w Japonii, ale na zachodzie zdobyło stosunkowo niewielu fanów. Mimo tego Konami postanowiło wypuścić w świat jej odświeżoną wersję.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne