Połącz się z nami

Newsy

Nowa grafika w Minecraft dopiero w 2018 roku

Wcześniej: aktualizacja środowisk podwodnych.

Opublikowane

dnia

Popularność Minecrafta nie słabnie, o czym może świadczyć spore zainteresowanie sieciową wersją oficjalnego „konwentu” poświęconego temu sandboxowi. W tym roku deweloper Mojang oraz Microsoft ogłosili podczas niego wiele ważnych dla tytułu zmian, które mogą kompletnie zmienić jego charakter.

Tak, to nie żart: Minecraft ma dostać nową oprawę graficzną. Początkowo sugerowana na koniec 2017 roku aktualizacja przeciągnie się jednak do 2018 roku, a wraz z nią dodanie możliwości międzyplatformowego multiplayera na Nintendo Switch. Nowa grafika ma zachowywać klockowy charakter typowy dla gry, ale w większej rozdzielczości (do 4K!), z dodanym systemem dynamicznego oświetlenia obiektów oraz poprawioną jakością tekstur. Spójrzcie chociażby na screeny – w nowej wersji gra wygląda ślicznie. Więcej informacji na temat opóźnienia związanego z aktualizacją grafiki możemy spodziewać się wkrótce.

Wierni fani Minecrafta będą ponadto mogli cieszyć się nowymi przygodami w podwodnym środowisku. Aktualizacja ma zawierać zmiany w fizyce nurkowania (zaimplementowana zostanie wyporność), nowe gatunki zwierząt i typy broni, koral jako wydobywany surowiec oraz możliwość zwiedzania wraków statków. Nie wiadomo, kiedy dokładnie zostanie ona dodana, ale może jeszcze na starym silniku graficznym.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Google otwiera projekt Google Cardboard

Teraz każdy może stworzyć aplikację VR.

Opublikowane

dnia

Ledwie miesiąc temu pożegnaliśmy Google Daydream, najambitniejszy projekt zakładający wprowadzenie wirtualnej rzeczywistości na smartfony. Na otarcie łez Google daje nam otwarty dostęp do kodu źródłowego i narzędzi służących do budowania apek na nieco bardziej, hmm, chałupniczy headset.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple iOS 13.2.2 już dostępny

Rozwiązuje błąd związany z zamykaniem apek w tle.

Opublikowane

dnia

iOS i iPadOS to systemy operacyjne nastawione na produktywność, ale i one nie zawsze ustrzegają się błędów, które mogą na nią negatywnie wpłynąć. Przykładem niech będzie wprowadzony w iOS 13 bug, przedwcześnie zamykający apki działające w tle i często powodujący utratę wyników pracy. Nowa aktualizacja ma go wyeliminować.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Razer Basilisk Ultimate i Basilisk X HyperSpeed już dostępne

Myszy o 25% szybsze od innych bezprzewodowych gryzoni.

Opublikowane

dnia

Jeszcze kilka lat temu gracze niezbyt przychylnie patrzyli na bezprzewodowe myszy i klawiatury. Technologia poszła jednak do przodu, a obecnie dostępne peryferia potrafią rywalizować z tymi przewodowymi. Przykładem mogą być nowe myszy z serii Basilisk od Razera.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

James Dean powróci na ekran za sprawą CGI

Aktor właśnie otrzymał „pośmiertny angaż”.

Opublikowane

dnia

James Dean to legenda kina amerykańskiego. Jego tragiczna śmierć w 1955 roku uczyniła z niego ikonę wśród młodych, zbuntowanych ludzi. Dzięki zdobyczom technologii już niedługo zobaczymy go w zupełnie nowej roli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Xiaomi Mi CC9 Pro i Mi Watch oficjalnie

Mocna konkurencja dla produktów Apple?

Opublikowane

dnia

Tańsi producenci często oskarżani są o kopiowanie tych droższych. W przypadku nowych produktów Xiaomi nietrudno jest wskazać ich, hmm, inspiracje, ale uwagę zwracają przede wszystkim ich niezłe wnętrzności… i cena.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne