Połącz się z nami

Newsy

Drużyna botów rzuca wyzwanie graczom w Dota 2

OpenAI Elona Muska trenuje sieci neuronowe do gier drużynowych.

Opublikowane

dnia

Zdarzało się już, że sztuczna inteligencja wygrywała z ludzkimi umysłami w szachy czy Go. Wspierana przez Elona Muska organizacja OpenAI poszła o krok dalej i wytrenowała pięć sieci neuronowych w Dota 2, jednym z najpopularniejszych e-sportowych tytułów na świecie. Pokonały one już kilka amatorskich drużyn, ale najważniejszym testem ich umiejętności będzie profesjonalny turniej The International.

Dotę 2 to tytuł MOBA, w którym kluczem do zwycięstwa jest nie tylko szybkie reagowanie na ruchy przeciwnika, ale także współpraca pomiędzy członkami jednej drużyny. To właśnie ten aspekt rozgrywki jest największym wyzwaniem stojącym przed inżynierami z OpenAI – inicjatywy mającej na celu bezpieczny, kreatywny rozwój systemów sztucznej inteligencji. W drużynie OpenAI Five znalazło się miejsce dla pięciu niezależnych sieci neuronowych. Do każdej z nich przypisana jest konkretna postać. Trening polega na ciągłej grze w Dotę: początkowo boty wchodziły w zupełnie losowe interakcje z grą, a każda pożądana interakcja nagradzana była punktami. Dzięki temu sieci neuronowe powoli opanowały sposób gry i rozwinęły swoje umiejętności. Jeśli chodzi o możliwości treningowe, OpenAI Five ma znaczącą przewagę nad swoimi ludzkimi oponentami – sztuczna inteligencja codziennie rozgrywa równowartość 180 lat profesjonalnej gry w Dotę.

Sieci neuronowe zmierzyły się z amatorskimi drużynami Dota 2 i wzięły udział w meczach jeden na jeden z profesjonalnymi graczami. W obydwu tych sytuacjach zdarzało im się wygrywać. Teraz sztuczna inteligencja stoi przed największym jak do tej pory wyzwaniem – udziałem w oficjalnym turnieju The International. OpenAI Five zmierzy się z jedną z najsilniejszych drużyn na świecie w meczu pokazowym, który odbędzie się 28 lipca w Vancouver. Mecz będzie oczywiście strumieniowany na Twitchu.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google Pixel 4 i Pixel 4 XL oficjalnie

Z zaawansowanym aparatem fotograficznym.

Opublikowane

dnia

przez

Długo czekaliśmy na premierę tego smartfona – oto nowy flagowiec Google, Pixel 4 i Pixel 4 XL. Chociaż jego specyfikacja wyciekła do sieci już jakiś czas temu, dopiero na konferencji Made by Google 2019 poznaliśmy wszystkie informacje dotyczące telefonu i jego oprogramowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Fundacja Internet Archive udostępnia gry na MS-DOS do pobrania

Aż 2 500 tytułów z lat 80 i 90 do wyboru.

Opublikowane

dnia

Niektórzy czytelnicy na pewno pamiętają erę pierwszych gier na pecety. Stare platformówki, erpegi, puzzle i przygody tekstowe bywają jednak niemożliwe do uruchomienia na nowoczesnych komputerach, nawet za pomocą DOS-owych emulatorów. Na szczęście teraz możemy zagrać w nie za pośrednictwem Internet Archive.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Razer Blade 15 Advanced z optyczną klawiaturą

Wykorzystuje ona podczerwone czujniki.

Opublikowane

dnia

Klawiatury w laptopach dzielą się na dwie grupy: mechaniczne, które są głośne, ale żywotne, oraz te bardziej popularne, membranowe – pracujące cicho, chociaż dość szybko się zużywające. Razer właśnie dorzucił do tego zestawienia kolejny rodzaj przełączników, optyczne.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Ford i Audi prezentują system wirtualnej rzeczywistości do samochodu

Oparty na filmie Narzeczona Frankensteina.

Opublikowane

dnia

Wirtualna rzeczywistość w aucie to technologia, która zmieni dowolny przejazd w interaktywną przygodę – oczywiście o ile nie siedzimy na fotelu kierowcy. Ford, Audi Holoride i Universal Monsters zaprezentowali właśnie system rozrywki VR do samochodu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne