Połącz się z nami

Newsy

Qualcomm prezentuje mocniejsze procesory dla średniej półki

Snapdragon 632, 439 i 429 mogą obsługiwać podwójne aparaty.

Trudno oczekiwać od smartfona ze średniej półki podwójnego aparatu fotograficznego i zaawansowanych funkcji AI, prawda? Cóż, jeśli telefon wyposażony będzie w jeden z właśnie ogłoszonych procesorów mobilnych od Qualcomm, wizja ta staje się całkiem realna.

Do obsługi podwójnego aparatu, nagrywania wideo w 4K i rozpoznawania twarzy użytkownika wymagana jest odpowiednia moc obliczeniowa. W telefonach ze średniej półki przeważnie nie ma miejsca na procesor premium, który może udźwignąć takie obciążenie. Jest jednak nadzieja – już wkrótce na rynku pojawią się telefony wyposażone w jeden z nowych podzespołów z serii Snapdragon 600 i Snapdragon 400.

Najsilniejszy z nich, ośmiordzeniowy Snapdragon 632, może obsługiwać podwójny aparat w konfiguracji maksymalnie 13 Mpix + 13 Mpix, a ponadto posiada zaawansowany modem LTE X9. Według producenta jest on o 40% szybszy niż poprzedni czip z serii. Urządzenia wyposażone w ten procesor będą mogły nagrywać wideo w jakości 4K i obsługiwać systemy sztucznej inteligencji, na przykład rozpoznawanie twarzy lub obiektów. Dwa procesory należące do linii 400 różnią się przede wszystkim kartą graficzną: 439 posiada nieco mocniejszą wersję GPU Adreno. Obydwa pozwolą na zamontowanie w telefonie podwójnego aparatu 8 Mpix + 8 Mpix i zastosowanie różnych funkcji AI.

Urządzenia wyposażone w nowe procesory powinny pojawić się jeszcze w tym roku. Wszystkie procesory z serii 400 i 600 dzielą tę samą architekturę, dlatego ich implementacja powinna przebiec bezboleśnie. Qualcomm przypomina, że na wielu rynkach, na których flagowce stanowią rzadkość – na przykład indyjskim – to urządzenia z procesorami z serii 600 uchodzą za telefony z wyższej półki. Nowe czipy umożliwią ich posiadaczom cieszenie się funkcjami rodem z topowych modeli.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

LG prezentuje Wing – smartfona z obracanym ekranem

Newsy

Motorola prezentuje Razr 5G

Newsy

IFA 2020: Qualcomm Snapdragon serii 4 z 5G

Newsy

ZTE Axon 20 5G – pierwszy telefon z aparatem pod ekranem

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!