Połącz się z nami

Technologie

Gry na SNES-a mogą pojawić się na Switchu Online

Nintendo patentuje kompatybilny kontroler.

Opublikowane

dnia

Dla graczy gry retro są okazją do przypomnienia sobie czasów dzieciństwa (lub dowiedzenia się, jak to drzewiej bywało), a dla wydawców – kurą znoszącą złote jajka. Nintendo jest tego świadome, dlatego już wkrótce możemy się spodziewać pojawienia się tytułów ze SNES-a w usłudze Switch Online.

Dotychczas serwis Nintendo Switch Online umożliwiał grę w tytuły z NES-a – biblioteka zawierała ponad 40 tytułów, w tym klasyki pokroju Mario Bros., The Legend of Zelda i Ninja Gaiden, ale także sporo bardziej niszowych gier. Wielu fanów miało nadzieję, że niedługo do tej kolekcji trafią także tytuły z popularnego Super Nintendo Entertainment System, co najprawdopodobniej wydarzy się już niedługo. Wśród złożonych przez Nintendo patentów znalazł się bowiem taki opisujący bezprzewodowy kontroler wzorowany na padzie do SNES-a.

Fanowskie teorie głoszą, że będzie on kompatybilny ze Switchem. Ich potwierdzeniem ma być fakt, że zeszłorocznej premierze gier na NES-a towarzyszyła premiera dedykowanego pada, podłączanego bezprzewodowo lub zamiast klasycznych Joy-Conów – nic dziwnego, jeśli sytuacja powtórzy się i w tym roku. Nintendo w ogóle lubi przenosić stare gry na nowe konsole: wiele tytułów ze SNES-a pojawiło się na Wii Virtual Console, a na 3DS-ie mogliśmy zagrać w gry z GameBoya i Sega Game Gear. Ciekawe, czy większa oferta retro zachęci użytkowników do korzystania z abonamentu Nintendo Switch Online?

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Kolejne opóźnienie Huawei Mate X

Sen o składanych smartfonach oddala się coraz bardziej.

Opublikowane

dnia

Z rozrzewnieniem wspominam nutkę ekscytacji, jaką na początku roku budziły we mnie doniesienia o składanych smartfonach. Technologia, choć intrygująca, okazała się niegotowa, a zapowiedziane urządzenia są coraz bardziej opóźniane.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

British Airways testuje rozrywkę VR podczas wybranych lotów

Opcja dostępna dla pasażerów pierwszej klasy.

Opublikowane

dnia

Wielogodzinne loty są męczące, o czym szczególnie dobrze wiedzą osoby bojące się latać. Linie lotnicze British Airways znalazły na to sposób – teraz pasażerowie lecący z Londynu do Nowego Jorku będą mogli odbyć podróż w wirtualnym świecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple prowadzi negocjacje ze Spotify

Powodem jest chęć integracji Spotify z Siri.

Opublikowane

dnia

Konflikt pomiędzy Apple i Spotify trwa już od wielu miesięcy ale nie przeszkadza to firmom w prowadzeniu rozmów biznesowych. Według nieoficjalnego raportu, Apple tak bardzo zależy na tym, żeby rozszerzyć umiejętności Siri o kolejne serwisy streamingowe, że rozpoczęło negocjacje ze swoim największym konkurentem.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Twitter testuje śledzenie tematów

Informacje wyselekcjonowane za pomocą algorytmów uczenia maszynowego.

Opublikowane

dnia

Społeczność Twittera rządzi się swoimi prawami i jak wszystkie platformy społecznościowe cechuje się dużym wewnętrznym zróżnicowaniem – nie wszyscy korzystają z hasztagów, a w dyskusjach znajdziemy mnóstwo personalnych wtrętów i odbiegnięć od tematu. Czasami utrudnia to poszukiwanie interesujących nas informacji i opinii. Już wkrótce problem ten zostanie rozwiązany poprzez nowe narzędzie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

DJI Osmo Mobile 3 – składany gimbal do smartfona

Lekki, podróżny, z pojemną baterią.

Opublikowane

dnia

Gimbale do telefonów w połączeniu z nowoczesnymi, zaawansowanymi aparatami fotograficznymi w smartfonach pozwalają osiągnąć profesjonalne efekty, ale nie zawsze są wygodne w transporcie. DJI zaprezentowało właśnie najnowszą edycję Osmo Mobile, która zaprojektowana jest z myślą o często podróżujących użytkownikach.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne