Połącz się z nami

Newsy

Dawni pracownicy Tesli wysuwają oskarżenia

Wadliwe akumulatory, przerabianie części i… kartel narkotykowy.

Opublikowane

dnia

Tesla nie ma ostatnio najlepszej passy. Tweet Elona Muska o wycofaniu z giełdy może kosztować firmę miliony dolarów, a zwolnieni pracownicy postanowili zemścić się na dawnym pracodawcy i ujawnić światu szereg nieprawidłowości, które według nich miały miejsce w fabryce aut Gigafactory.

Zdjęcia rzekomo uszkodzonych baterii zostały umieszczone na Twitterze Martina Trippa – pracownika, który kilka miesięcy temu został oskarżony o wykradanie danych i sabotaż produkcji w fabryce Gigafactory. Obrazy przedstawiają części do samochodów Tesli, które są poddawane różnym procesom obróbki. Co prawda z przedstawionych zdjęć nie wynika, że którykolwiek spośród elementów był mechanicznie uszkodzony, ale oprócz fotek Tripp zamieścił także listę numerów VIN samochodów, w których podobno zamontowano wadliwe baterie. Ich uszkodzenia miały być wynikiem awarii robota montującego części. W odpowiedzi na oskarżenia Tesla wydała oświadczenie, że wszystkie niewłaściwie złożone akumulatory trafiły na złomowisko, a nie do aut.

Zarzuty Trippa są jednak niczym w porównaniu z rewelacjami Karla Hansena, który twierdzi, że fabryka Gigafactory była miejscem przemytu dużych ilości kokainy i metamfetaminy. Za rozprowadzanie narkotyków miał być odpowiedzialny jeden pracownik powiązany z kartelem z meksykańskiej Sonory. Według Hansena, gdy sprawa wyszła na jaw pracownik ten nie tylko nie został zwolniony, ale także Tesla nie podjęła odpowiednich kroków by zgłosić ten fakt policji. Ponadto zwrócił on uwagę na rzekome praktyki Tesli w zakresie podsłuchiwania urządzeń mobilnych pracowników Gigafactory. Elon Musk kategorycznie zdementował te rewelacje, nie potwierdziła ich także stanowa policja.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

80-lecie Batmana – od komiksu do filmu w 8K

Doskonały obraz to składowa wielu technologii i funkcji.

Opublikowane

dnia

W tym roku mija 80 lat od wydania pierwszego komiksu z człowiekiem-nietoperzem w roli głównej. Na przestrzeni ostatnich lat i kolejnych filmów mieliśmy okazję obserwować nie tylko rozwój superbohatera, lecz także – ewolucję telewizji i telewizorów. Teraz po raz pierwszy możemy zobaczyć kultowe ekranizacje, takie jak „Batman” czy „Powrót Batmana” na UHD Blu-ray na najwyższej jakości telewizorach Samsung QLED 4K i 8K.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google Chrome z możliwością zgłaszania podejrzanych stron

Rozszerzenie pozwoli nam uchronić się przed niebezpieczeństwem.

Opublikowane

dnia

Sztuczki z instalowaniem szkodliwego oprogramowania czy wyłudzaniem danych są wciąż popularne wśród hakerów. Najnowsze oficjalne rozszerzenie do przeglądarki Chrome ma nie tylko bronić użytkowników przed tymi atakami, ale także pomagać im w zgłaszaniu potencjalnych niebezpieczeństw.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Libra – nowa kryptowaluta od Facebooka

Tworzy ją 27 partnerów ze świata finansów i technologii.

Opublikowane

dnia

Podstawową cechą kryptowalut jest ich decentralizacja, która chroni posługujące się nimi strony przed nadużyciami i oszustwami. Ciekawe podejście do tego tematu zaprezentował Facebook, którego nowa kryptowaluta, Libra, została właśnie oficjalnie ogłoszona.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Instagram ułatwi odzyskiwanie straconego konta

Ochrona przed przejmującymi konta hakerami.

Opublikowane

dnia

Utrata kontroli nad swoim profilem w mediach społecznościowych to niekomfortowa sytuacja, która może przysporzyć wielu problemów, także w procesie jego odzyskiwania. Instagram testuje właśnie nowe funkcje pomagające użytkownikowi na powrót przejąć profil.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple planuje przyszłość 5G w iPhone’ach

Od 2021 roku wszystkie smartfony Apple będą w nie wyposażone.

Opublikowane

dnia

Technologia 5G wciąż się rozwija, dlatego nic dziwnego, że nie wszyscy producenci zdecydowali się na podążenie za tym trendem. Wśród „wielkich nieobecnych” znalazło się Apple, okazuje się jednak, że producent ma ambitne plany względem 5G.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne