Połącz się z nami

Newsy

Dawni pracownicy Tesli wysuwają oskarżenia

Wadliwe akumulatory, przerabianie części i… kartel narkotykowy.

Opublikowane

dnia

Tesla nie ma ostatnio najlepszej passy. Tweet Elona Muska o wycofaniu z giełdy może kosztować firmę miliony dolarów, a zwolnieni pracownicy postanowili zemścić się na dawnym pracodawcy i ujawnić światu szereg nieprawidłowości, które według nich miały miejsce w fabryce aut Gigafactory.

Zdjęcia rzekomo uszkodzonych baterii zostały umieszczone na Twitterze Martina Trippa – pracownika, który kilka miesięcy temu został oskarżony o wykradanie danych i sabotaż produkcji w fabryce Gigafactory. Obrazy przedstawiają części do samochodów Tesli, które są poddawane różnym procesom obróbki. Co prawda z przedstawionych zdjęć nie wynika, że którykolwiek spośród elementów był mechanicznie uszkodzony, ale oprócz fotek Tripp zamieścił także listę numerów VIN samochodów, w których podobno zamontowano wadliwe baterie. Ich uszkodzenia miały być wynikiem awarii robota montującego części. W odpowiedzi na oskarżenia Tesla wydała oświadczenie, że wszystkie niewłaściwie złożone akumulatory trafiły na złomowisko, a nie do aut.

Zarzuty Trippa są jednak niczym w porównaniu z rewelacjami Karla Hansena, który twierdzi, że fabryka Gigafactory była miejscem przemytu dużych ilości kokainy i metamfetaminy. Za rozprowadzanie narkotyków miał być odpowiedzialny jeden pracownik powiązany z kartelem z meksykańskiej Sonory. Według Hansena, gdy sprawa wyszła na jaw pracownik ten nie tylko nie został zwolniony, ale także Tesla nie podjęła odpowiednich kroków by zgłosić ten fakt policji. Ponadto zwrócił on uwagę na rzekome praktyki Tesli w zakresie podsłuchiwania urządzeń mobilnych pracowników Gigafactory. Elon Musk kategorycznie zdementował te rewelacje, nie potwierdziła ich także stanowa policja.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Dane klientów Morele.net dostępne w sieci

Brak haseł i informacji o płatnościach, ale wyciekły telefony.

Opublikowane

dnia

Baza danych o klientach sklepu internetowego Morele.net została wykradziona w zeszłym roku, ale do tej pory była ona dostępna jedynie w niektórych kręgach. Dopiero teraz odpowiedzialny na wyciek haker opublikował ją w internecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Problemy z ekranami recenzenckich telefonów Galaxy Fold

Kontrowersje związane z warstwą ochronną i wytrzymałością na zgięcia.

Opublikowane

dnia

Technologia składanych ekranów dopiero wchodzi do świata smartfonów, dlatego można było przewidzieć, że napotka ona na swojej drodze pewne przeszkody. Część użytkowników recenzenckich egzemplarzy Samsunga Galaxy Fold zgłosiła problemy z wyświetlaczami smartfonów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Sony ujawnia pierwsze informacje na temat PlayStation 5

Wsparcie dla 8K i ray-tracingu.

Opublikowane

dnia

Wieści o następcy PS4 od czasu do czasu pojawiają się w internecie, ale do tej pory żadne z nich nie zostały oficjalnie potwierdzone lub zaprzeczone. Dopiero teraz Sony zdecydowało się na ujawnienie pierwszych detali next-genowej konsoli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Koniec dysputy pomiędzy Apple i Qualcomm

Firmy podpisały porozumienie licencyjne na 6 lat.

Opublikowane

dnia

Jeden z najgłośniejszych sporów w technologicznym świecie, jaki mogliśmy zaobserwować w ciągu ostatnich lat, właśnie dobiegł końca. Apple i Qualcomm porozumiały się w sprawie sporu o rzekomo skradzione rozwiązania patentowe i podpisały umowę licencyjną.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Serce wydrukowane na drukarce 3D

Do jego stworzenia wykorzystano komórki pacjenta.

Opublikowane

dnia

Druk 3D jest stosowany w naukach medycznych nie od dzisiaj, ale do tej pory nie był on stosowany do drukowania w pełni działających organów. Aż do teraz – naukowcy zaprezentowali pierwsze unaczynione serce wydrukowane z ludzkich komórek.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne