Połącz się z nami

Newsy

Logitech MX Vertical – pionowa mysz

Nietypowy design ma chronić przed uszkodzeniami nadgarstka.

Nawet tak pozornie prosta czynność, jaką jest prawidłowe korzystanie z komputerowej myszy, potrafi przysporzyć problemów. Jeśli regularnie trzymamy nadgarstek w niewłaściwej pozycji, możemy nabawić się chorób stawów i chronicznego bólu. Logitech właśnie zaprezentował MX Vertical, ergonomiczną mysz chroniącą przed tym nieciekawym scenariuszem.

Logitech od lat prowadzi eksperymenty w zakresie stworzenia jak najbardziej ergonomicznej myszy. Ich owocem jest MX Vertical – mysz osadzona na plastikowej podstawie pod kątem 57 stopni w stosunku do powierzchni biurka. Według producenta takie ułożenie dłoni podczas pracy o 10% zmniejsza napięcie mięśniowe i redukuje ryzyko powstania zwyrodnień nadgarstka i stawu łokciowego u osób, które spędzają długi czas przy komputerze. Mysz wyposażona jest ponadto w czuły sensor do 4 000 DPI. Dzięki niemu podczas korzystania z urządzenia nie trzeba wykonywać obszernych ruchów dłonią, co dodatkowo chroni przed zmęczeniem mięśni. Czułość myszy można regulować za pomocą przycisku umieszczonego na jej górnej krawędzi. Oprócz prac biurowych można wykorzystywać ją również do gier, które nie wymagają szybkiego klikania.

MX Vertical to pierwsza mysz z linii MX wyposażona w możliwość ładowania za pomocą portu USB-C. Jedno ładowanie ma starczyć na maksymalnie cztery miesiące pracy. Mysz jest zgodna z wprowadzonym przez Logitech oprogramowaniem Flow, które umożliwia jednoczesną pracę na kilku urządzeniach. MX Vertical trafi do sklepów w przyszłym miesiącu, ale już dziś można zamówić ją w przedsprzedaży na stronie producenta. Sprzęt kosztuje 100 USD (ok. 380 PLN).

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

IFA 2020: modułowa mysz Razer Naga Pro

Newsy

Razer prezentuje linię ergonomicznych akcesoriów do pracy

Newsy

Razer Basilisk Ultimate i Basilisk X HyperSpeed już dostępne

Newsy

Mysz Hama EMW-500 – czyli ergonomia i wygoda dla efektywnej pracy

Publikacje

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!