Połącz się z nami

Newsy

Mapy Google pokażą miejsca dostępne dla osób na wózku

Ponadto Google poprawiło jakość transkrypcji dla osób niesłyszących.

Na trzeci wtorek maja przypada Światowy Dzień Świadomości Dostępności, wydarzenie zachęcające do zastanowienia się, w jaki sposób możemy czynić cyfrowy świat dostępnym dla osób niepełnosprawnych. Google postanowiło uczcić go kilkoma przydatnymi aktualizacjami.

Jedna z nich, Accessible Places, dotyczy Map Google. Gdy jest ona włączona, na mapie wyświetlane będą ikonki z wózkiem inwalidzkim, sygnalizujące, że dane miejsce dysponuje podjazdem lub windą, z której mogą skorzystać osoby poruszające się na wózku. Aplikacja pokaże również, czy lokal posiada parking czy toaletę dostosowaną do potrzeb niepełnosprawnych klientów. Funkcja najpierw trafi do Stanów Zjednoczonych, Japonii, Australii i Wielkiej Brytanii, a następnie także do innych krajów.

Kolejne narzędzie przeznaczone jest przede wszystkim dla osób niesłyszących i niedosłyszących. Aplikacja do transkrypcji mowy Transkrypcja na żywo otrzyma możliwość dodania własnych słów, które mogą nie znajdować się w jej słowniku, jak również zapisywania i przeszukiwania historii transkrypcji. Do Sklepu Play trafiła również nowa apka Action Blocks, która pomoże użytkownikom stworzyć na ekranie głównym skróty do najczęściej wykonywanych czynności, na przykład połączeń telefonicznych z konkretną osobą, aparatu lub funkcji smart home. Każdy skrót ozdobiony jest kafelkiem, którego wygląd możemy personalizować za pomocą dostępnych ikonek lub własnych zdjęć.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

SpaceX wynosi kolejne 60 satelitów Starlink na orbitę

Newsy

Targi CES 2021 odbędą się, ale w nieco innym kształcie

Newsy

The Sero, The Frame i The Serif – telewizory, które pasują do każdego stylu życia

Newsy

TEST: Jade Audio EW1 by FiiO

Testy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!