Połącz się z nami

Newsy

CES 2020: Qualcomm prezentuje system Snapdragon Ride

Ponadto producent pracuje nad motoryzacyjną chmurą.

Opublikowane

dnia

Gdzie leży przyszłość motoryzacji? Coraz więcej producentów twierdzi, że w autonomicznej jeździe i w chmurze – rozwój 5G umożliwi sprawną komunikację między pojazdami, eliminując tym samym czynnik ludzki. Jednym ze sposobów na osiągnięcie tego celu ma być system od Qualcomma.

Snapdragon Ride to system autonomicznej jazdy dla pojazdów przyszłości. Składa się on z kilku współpracujących ze sobą podzespołów, odpowiedzialnych za analizę danych z czujników samochodu i samodzielne wykonywanie manewrów. Ma on być odpowiedni dla aut o poziomie autonomiczności od 1 (proste systemy automatyzacji, powszechnie obecne w dostępnych na rynku modelach) aż do 5 (jazda w pełni samodzielna).

Jego funkcje będą zależały od zaawansowania systemu autonomicznego prowadzenia: w tych najprostszych zasili systemy automatycznego hamowania czy rozpoznawania znaków drogowych, ale będzie zdolny także do jazdy w każdym otoczeniu. Producent przewiduje, że pierwsze pojazdy wykorzystujące Snapdragona Ride pojawią się na rynku w 2023 roku.

Obok rozwoju systemu autonomicznej jazdy, Qualcomm ma także ambicje stworzenia motoryzacyjnej chmury. Platforma Car-to-Cloud będzie służyła do przesyłania oprogramowania bezpośrednio do systemów infotainment za pomocą 5G i 4G. Ułatwi to producentom aktualizacje ważnych funkcji i systemów (na przykład dodawanie map do nawigacji) bez konieczności informowania kierowców o pobraniu nowej wersji programu. Skorzystają z niej również właściciele pojazdów, którzy będą mogli spersonalizować interakcje ze swoim samochodem. Na razie nie znamy daty startu programu.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna z LEGO wkrótce dostępna w zestawie

Ponad 850 klocków, ruchome elementy i figurki astronautów.

Opublikowane

dnia

Lego znane jest z tworzenia klockowych konstrukcji, które swoją dokładnością przewyższają niejeden hobbystyczny model. Tym razem do portfolio firmy dołączył monumentalny zestaw przedstawiający Międzynarodową Stację Kosmiczną.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Disney+ trafi do Europy już w marcu

Wśród zapowiedzianych państw niestety nie ma Polski.

Opublikowane

dnia

Serwis streamingowy Disneya był do tej pory dostępny jedynie w czterech krajach świata. Pod koniec marca do usługi dołączy wiele państw europejskich, a lista ta rozszerzy się dodatkowo latem. Data polskiej premiery usługi jest na razie niepotwierdzona.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Tesla broni się przed oskarżeniami o błędy konstrukcyjne

Mają być one skoordynowanym atakiem na wartość przedsiębiorstwa.

Opublikowane

dnia

Firma Elona Muska po raz kolejny stanęła przed poważnym problemem. Tym razem chodzi o skargi klientów, którzy zwrócili uwagę na pewne niepokojące zachowanie auta. Według Tesli nie ma powodów do obaw, ponieważ oskarżenia są sfabrykowane.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Qualcomm prezentuje nowe procesory ze średniej półki

Szybkie 4G i sztuczna inteligencja dla każdego.

Opublikowane

dnia

Chociaż standard 5G rozpowszechnia się coraz szybciej (lecz nie u nas), Qualcomm nie zapomina o wciąż popularnym 4G LTE. Podczas konferencji w Delhi producent zaprezentował trzy nowe procesory Snapdragon przeznaczone do urządzeń ze średniej i niższej półki.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Huawei zastąpi Mapy Google nawigacją TomTom

Skuteczny sposób na obejście amerykańskiego embargo.

Opublikowane

dnia

Ograniczony dostęp do amerykańskich technologii i usług stał się bolączką wielu chińskich producentów. Gdy nie mogą oni skorzystać z produktów Google, zwracają się ku alternatywom, na przykład tym pochodzącym z Europy.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Nowy numer

Popularne