Połącz się z nami

Newsy

CES 2020: Google stawia na prywatność i integrację

Asystent również opanował kilka nowych sztuczek.

Opublikowane

dnia

Ubiegły rok nie był łaskawy dla Google pod względem PR-owym – nagłośnienie praktyki wysyłania nagrań z Asystenta do osób trzecich osłabiło zaufanie nawet wiernych użytkowników. Właśnie dlatego na targach CES poznaliśmy nowe sposoby ochrony prywatności, ale nie tylko.

Dotychczas większość ustawień dotyczących zbierania danych dostępna była z poziomu aplikacji Google, ale brakowało możliwości ich sprawdzenia za pośrednictwem wirtualnego pomocnika. Na szczęście już wkrótce będziemy mogli wydać Asystentowi Google dwa nowe polecenia – jedno proszące o podsumowanie zezwoleń, jakie mu wydaliśmy w związku z nagrywaniem i przesyłaniem informacji na serwery oraz jedno nakazujące usunięcie ostatniej aktywności (przydatne, jeśli system włączy się przez przypadek). Jednocześnie Google obiecuje, że w 2020 roku system smart home oparty o Asystenta otrzyma więcej integracji. Wśród producentów, którzy do niego dołączą, znajdą się między innymi D-Link, Somfy, Yeelight i August. Funkcja Tłumacza trafi natomiast do poczekalni American Airlines, gdzie będzie pełniła funkcję interaktywnego pomocnika dla osób nieznających angielskiego.

Kolejne zmiany dotyczą umiejętności samego Asystenta. Posiadacze inteligentnych ekranów otrzymają możliwość przyklejania na nich wirtualnych karteczek z przypomnieniami dla rodziny. Funkcja ta będzie dostępna dla wszystkich domowników, nie tylko tych zalogowanych. Na ekranie będziemy mogli zapisać także najważniejsze numery telefonów, na przykład do członków rodziny, i wybrać je jednym kliknięciem lub komendą głosową. Już wkrótce Asystent nauczy się również interpretacji próśb o jednorazowe wykonanie danej czynności (na przykład włączenie świateł o godz. 19) bez ustawiania harmonogramu.

Poza ustawieniami smart home dostaniemy do dyspozycji możliwość czytania na głos treści wybranej strony internetowej. Aby ją aktywować, wystarczy poprosić o to Asystenta. Wirtualny pomocnik Google przełączy się wtedy na naturalny, ekspresywny głos – producent podkreśla, że dzięki temu słuchanie nawet długich tekstów nie będzie męczące dla czytelnika. Dzięki sztucznej inteligencji Asystent ominie wszystkie niepotrzebne „wtręty” pokroju opcji w menu, przyciski social media czy reklamy. Funkcja ta dostępna będzie w 42 językach; niestety, jeszcze nie wiemy, w których.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Allegro Gadane – serwis społecznościowy dla użytkowników portalu

Do dyskusji na temat kupna, sprzedaży i funkcjonowania serwisu.

Opublikowane

dnia

Popularna platforma sprzedażowa Allegro doczekała się właśnie… serwisu społecznościowego. Allegro Gadane to miejsce, gdzie każdy użytkownik może zadać pytanie na temat korzystania z serwisu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Ikea prezentuje kolekcję elektroniki FREKVENS

Powstała we współpracy z designerami z Teenage Engineering.

Opublikowane

dnia

W sklepach Ikea pojawia się coraz więcej elektronicznych gadżetów. Tym razem do inteligentnego oświetlenia dołączy limitowana kolekcja FREKVENS, składająca się z modułowych głośników, reflektorów i elementów dekoracyjnych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Netflix wyprodukuje film anime w uniwersum Wiedźmina

Za oprawę audiowizualną odpowiedzialni będą twórcy Legendy Korry.

Opublikowane

dnia

Wiedźmin okazał się przełomową produkcją dla Netflixa – to najpopularniejsza produkcja w historii serwisu streamingowego, która przyciągnęła przed ekrany miliony widzów na całym świecie. Nic dziwnego, że powstają kolejne plany ekspansji tego uniwersum.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Premiera Motoroli Razr już w lutym

W Polsce trafi do oferty jednego operatora.

Opublikowane

dnia

Żadna inna premiera nie wzbudza takiego uczucia nostalgii, jak ta. Po miesiecznym opóźnieniu w nasze ręce trafi wyczekiwana Motorola Razr – nowoczesna wariacja na temat telefonu z klapką.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna z LEGO wkrótce dostępna w zestawie

Ponad 850 klocków, ruchome elementy i figurki astronautów.

Opublikowane

dnia

Lego znane jest z tworzenia klockowych konstrukcji, które swoją dokładnością przewyższają niejeden hobbystyczny model. Tym razem do portfolio firmy dołączył monumentalny zestaw przedstawiający Międzynarodową Stację Kosmiczną.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Nowy numer

Popularne