Połącz się z nami

Newsy

CES 2019: układ redukcji hałasu dla samochodów od Bose

Technologia znana ze słuchawek przeniesiona do aut.

Opublikowane

dnia

Nie wszystkie samochody są równie dobrze wyciszone – w niektórych rozwijanie wyższych prędkości wiąże się z koniecznością znoszenia nieprzyjemnych odgłosów ruchu drogowego. Do takich aut Bose zaprojektowało system redukcji hałasu drogowego.

Technologia nosi nazwę QuietComfort Road Noise Control (RNC) i została opracowana w oparciu o znany ze słuchawek Bose układ aktywnej redukcji hałasu. Ma on zastąpić konwencjonalne systemy wytłumiania dźwięku, które są masywne, przez co negatywnie wpływają na efektywne zużywanie paliwa. System składa się z wielu części – mikrofonów, przyspieszeniomierzy i głośników. Te pierwsze rejestrują poziom hałasu w kabinie i przekazują informacje do akcelerometrów, które dostosowują korekcję dźwięku do prędkości samochodu i rodzaju podłoża, po którym jedzie pojazd. RNC w czasie rzeczywistym adaptuje się do parametrów jazdy i dostosowuje poziom redukcji hałasu do aktualnych warunków.

To nie pierwsza motoryzacyjna technologia od Bose – przedtem firma opracowała szereg systemów wyciszających (Engine Harmonic Cancellation) i podkreślających (Engine Harmonic Enhancement) brzmienie silników. RNC trafi do producentów aut już wkrótce, a firma przewiduje, że pierwsze auta obsługujące tę technologie pojawią się na rynku już w 2021 roku.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

GitHub umożliwia wspieranie twórców

Program Sponsors pozwoli na wspieranie programów open source.

Opublikowane

dnia

Otwarte oprogramowanie często zaskakuje bogatą funkcjonalnością, ale nie przynosi swoim twórcom aż tak dużych dochodów, jak w przypadku płatnych programów. Jeśli będziemy chcieli wesprzeć ulubiony projekt finansowo, już wkrótce będziemy to mogli zrobić za pomocą GitHub.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Panic Playdate – konsola z korbką zamiast joysticka

Z „pełnym sezonem” oryginalnych gier.

Opublikowane

dnia

Mimo rozwoju tytułów mobilnych, moda na przenośne konsole nie przemija. Panic, wydawca gier i oprogramowania, właśnie zapowiedział Playdate – miniaturową konsolkę z nietypowym systemem sterowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Konsumenckie drony DJI z funkcją wykrywania samolotów

Trafi do nowych urządzeń już w 2020 roku.

Opublikowane

dnia

Nieautoryzowane zbliżanie się dronów do lotnisk to jedna z najpowszechniejszych przyczyn przerwania ruchu lotniczego, a na dodatek grozi poważnymi wypadkami. DJI chce zapobiegać takim sytuacjom, dlatego ich nowe drony otrzymają technologię unikania innych statków powietrznych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Mapy Google z informacjami o fotoradarach trafiają do Polski

Lokalizacje podczas wybierania trasy i w trybie nawigacji.

Opublikowane

dnia

Wielu kierowców korzysta chętniej z Map Google niż z wbudowanych systemów nawigacyjnych. Mamy dla nich dobrą wiadomość – aplikacja właśnie wzbogaciła się o kolejną funkcję. Teraz ostrzega ona o fotoradarach, na razie tylko na niektórych trasach

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung aktualizuje starsze smartwatche

Funkcje z Galaxy Watch Active trafią na wszystkie modele.

Opublikowane

dnia

Posiadacze starszych smartwatchy od Samsunga już w tym tygodniu mogą liczyć na miłą niespodziankę. Firma zapowiedziała, że ich oprogramowanie zostanie zaktualizowane o interfejs One UI i dodatkowe funkcje z najnowszego Galaxy Watch Active.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne