Połącz się z nami

Newsy

Elon Musk pokazuje prototyp rakiety Starship

Lot próbny już za kilka tygodni.

Opublikowane

dnia

Prace nad załogową rakietą SpaceX nabierają rozpędu. Elon Musk właśnie podzielił się na Twitterze zdjęciem prezentującym złożony niemal gotowy do startu prototyp rakiety Starship, która kiedyś wyniesie astronautów na orbitę Ziemi… lub poza nią.

Zaprezentowany na zdjęciu prototyp ma gładkie, srebrne wykończenie i w porównaniu ze stojącym przy nim astronautą jest ogromny. Średnica rakiety to około 9 m, a jej wysokość szacowana jest na 106 m. Należy zauważyć, że jest to wersja Starship zaprojektowana do bezzałogowych lotów suborbitalnych, dlatego znacząco różni się od wersji orbitalnej – końcowy produkt będzie wyższy o 15-20 m, otrzyma grubszą i sztywniejszą powłokę zewnętrzną bez widocznego na zdjęciu efektu zmarszczek i bardziej obły kształt nosa. W gotowej, załogowej wersji znajdą się również okna.

Przedstawiona na zdjęciu rakieta posłuży do testów pionowego startu i lądowania – nie trafi ona na orbitę Ziemi. Pierwsze loty zaplanowane są na marzec, ale mogą ulec przesunięciu w czasie. Jeśli Starship wykona wszystkie zadania pomyślnie, prace przejdą na dalszy etap, który zostanie zwieńczony pierwszym załogowym startem i lądowaniem. Elon Musk wierzy, że rakieta w przyszłości posłuży ludziom do eksploracji Układu Słonecznego, a być może nawet przestrzeni międzygwiezdnej.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

GitHub umożliwia wspieranie twórców

Program Sponsors pozwoli na wspieranie programów open source.

Opublikowane

dnia

Otwarte oprogramowanie często zaskakuje bogatą funkcjonalnością, ale nie przynosi swoim twórcom aż tak dużych dochodów, jak w przypadku płatnych programów. Jeśli będziemy chcieli wesprzeć ulubiony projekt finansowo, już wkrótce będziemy to mogli zrobić za pomocą GitHub.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Panic Playdate – konsola z korbką zamiast joysticka

Z „pełnym sezonem” oryginalnych gier.

Opublikowane

dnia

Mimo rozwoju tytułów mobilnych, moda na przenośne konsole nie przemija. Panic, wydawca gier i oprogramowania, właśnie zapowiedział Playdate – miniaturową konsolkę z nietypowym systemem sterowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Konsumenckie drony DJI z funkcją wykrywania samolotów

Trafi do nowych urządzeń już w 2020 roku.

Opublikowane

dnia

Nieautoryzowane zbliżanie się dronów do lotnisk to jedna z najpowszechniejszych przyczyn przerwania ruchu lotniczego, a na dodatek grozi poważnymi wypadkami. DJI chce zapobiegać takim sytuacjom, dlatego ich nowe drony otrzymają technologię unikania innych statków powietrznych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Mapy Google z informacjami o fotoradarach trafiają do Polski

Lokalizacje podczas wybierania trasy i w trybie nawigacji.

Opublikowane

dnia

Wielu kierowców korzysta chętniej z Map Google niż z wbudowanych systemów nawigacyjnych. Mamy dla nich dobrą wiadomość – aplikacja właśnie wzbogaciła się o kolejną funkcję. Teraz ostrzega ona o fotoradarach, na razie tylko na niektórych trasach

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung aktualizuje starsze smartwatche

Funkcje z Galaxy Watch Active trafią na wszystkie modele.

Opublikowane

dnia

Posiadacze starszych smartwatchy od Samsunga już w tym tygodniu mogą liczyć na miłą niespodziankę. Firma zapowiedziała, że ich oprogramowanie zostanie zaktualizowane o interfejs One UI i dodatkowe funkcje z najnowszego Galaxy Watch Active.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne