Połącz się z nami

Newsy

CES 2019: e-papierowa klawiatura Nemeio

Z możliwością dowolnej personalizacji.

Opublikowane

dnia

Wśród akcesoriów prezentowanych podczas CES nie mogło zabraknąć także nietypowych klawiatur. Jedną z nich jest Nemeio, której klawisze wykonane są z przezroczystego plastiku chroniącego… miniaturowe ekrany e-papierowe.

Klawiatura wyposażona jest w 81 podświetlanych klawiszy, z których żaden nie pełni konkretnej roli – układ przycisków można samodzielnie zaprogramować za pomocą komputerowego programu. Dzięki temu jest ona kompatybilna z każdym układem klawiatury, a litery na wyświetlaczach zmieniają się zgodnie z wprowadzonymi modyfikacjami. Nemeio umożliwia także tworzenie skrótów do często wykorzystywanych programów, na przykład przeglądarki internetowej – przypisany do niego klawisz będzie ozdobiony jej miniaturowym logiem. Do oprogramowania można importować swoje własne kroje czcionek i ikony. W pamięci urządzenia zapiszemy kilka różnych układów.

Klawiatura Nemeio została zaprojektowana jako urządzenie przenośne – ma jedynie 30 cm długości, 18 cm szerokości i 11 mm grubości oraz klawisze o niskim skoku. Podłącza się ją do komputera za pomocą Bluetooth, a ładuje przez port USB-C. Jedno ładowanie ma wystarczyć na około dzień użytkowania. Produkt ma pojawić się w sprzedaży latem tego roku i kosztować od 300 do 500 USD (ok. 1 120 – 1 860 PLN).

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

GitHub umożliwia wspieranie twórców

Program Sponsors pozwoli na wspieranie programów open source.

Opublikowane

dnia

Otwarte oprogramowanie często zaskakuje bogatą funkcjonalnością, ale nie przynosi swoim twórcom aż tak dużych dochodów, jak w przypadku płatnych programów. Jeśli będziemy chcieli wesprzeć ulubiony projekt finansowo, już wkrótce będziemy to mogli zrobić za pomocą GitHub.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Panic Playdate – konsola z korbką zamiast joysticka

Z „pełnym sezonem” oryginalnych gier.

Opublikowane

dnia

Mimo rozwoju tytułów mobilnych, moda na przenośne konsole nie przemija. Panic, wydawca gier i oprogramowania, właśnie zapowiedział Playdate – miniaturową konsolkę z nietypowym systemem sterowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Konsumenckie drony DJI z funkcją wykrywania samolotów

Trafi do nowych urządzeń już w 2020 roku.

Opublikowane

dnia

Nieautoryzowane zbliżanie się dronów do lotnisk to jedna z najpowszechniejszych przyczyn przerwania ruchu lotniczego, a na dodatek grozi poważnymi wypadkami. DJI chce zapobiegać takim sytuacjom, dlatego ich nowe drony otrzymają technologię unikania innych statków powietrznych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Mapy Google z informacjami o fotoradarach trafiają do Polski

Lokalizacje podczas wybierania trasy i w trybie nawigacji.

Opublikowane

dnia

Wielu kierowców korzysta chętniej z Map Google niż z wbudowanych systemów nawigacyjnych. Mamy dla nich dobrą wiadomość – aplikacja właśnie wzbogaciła się o kolejną funkcję. Teraz ostrzega ona o fotoradarach, na razie tylko na niektórych trasach

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung aktualizuje starsze smartwatche

Funkcje z Galaxy Watch Active trafią na wszystkie modele.

Opublikowane

dnia

Posiadacze starszych smartwatchy od Samsunga już w tym tygodniu mogą liczyć na miłą niespodziankę. Firma zapowiedziała, że ich oprogramowanie zostanie zaktualizowane o interfejs One UI i dodatkowe funkcje z najnowszego Galaxy Watch Active.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne