Połącz się z nami

Newsy

CES 2019: e-papierowa klawiatura Nemeio

Z możliwością dowolnej personalizacji.

Wśród akcesoriów prezentowanych podczas CES nie mogło zabraknąć także nietypowych klawiatur. Jedną z nich jest Nemeio, której klawisze wykonane są z przezroczystego plastiku chroniącego… miniaturowe ekrany e-papierowe.

Klawiatura wyposażona jest w 81 podświetlanych klawiszy, z których żaden nie pełni konkretnej roli – układ przycisków można samodzielnie zaprogramować za pomocą komputerowego programu. Dzięki temu jest ona kompatybilna z każdym układem klawiatury, a litery na wyświetlaczach zmieniają się zgodnie z wprowadzonymi modyfikacjami. Nemeio umożliwia także tworzenie skrótów do często wykorzystywanych programów, na przykład przeglądarki internetowej – przypisany do niego klawisz będzie ozdobiony jej miniaturowym logiem. Do oprogramowania można importować swoje własne kroje czcionek i ikony. W pamięci urządzenia zapiszemy kilka różnych układów.

Klawiatura Nemeio została zaprojektowana jako urządzenie przenośne – ma jedynie 30 cm długości, 18 cm szerokości i 11 mm grubości oraz klawisze o niskim skoku. Podłącza się ją do komputera za pomocą Bluetooth, a ładuje przez port USB-C. Jedno ładowanie ma wystarczyć na około dzień użytkowania. Produkt ma pojawić się w sprzedaży latem tego roku i kosztować od 300 do 500 USD (ok. 1 120 – 1 860 PLN).

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

TEST: ASUS ZenBook 14 UX425

Testy

RECENZJA: Mafia: Edycja Ostateczna

Gaming

AMD prezentuje pierwsze procesory Zen 3

Newsy

Western Digital redefiniuje świat gier następnej generacji – nowe produkty z serii WD_BLACK

Gaming

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!