SOCJAL
Do góry


CES 2019: Inteligentna toaleta z Amazon Alexą

Ze specjalnym podświetleniem i podgrzewaniem deski.

Bywa, że wśród zaprezentowanych na targach premier znajdują się dość nietypowe urządzenia. Jednym z nich jest Kohler Numi 2.0, czyli inteligentna toaleta wyposażona we własny system podświetlenia i inteligentny system nagłośnienia z Alexą.

Zgodnie z obietnicami producenta Numi 2.0 ma oferować użytkownikowi „w pełni wciągające doświadczenie” (oby nie dosłownie). Toaleta wyposażona jest w szereg inteligentnych funkcji: potrafi monitorować zużycie wody, podświetlać całą łazienkę za pomocą kolorowych świateł i automatycznie czyścić deskę – w zależności od preferencji można wybrać także jej podgrzewanie. Muszla posiada również komplet głośników surround z obsługą Amazon Alexy. Asystentka posłuży nie tylko do głosowego ustawienia parametrów toalety, ale także będzie sterowała resztą inteligentnych urządzeń, odpowie nam na pytania i odtworzy muzykę – podświetlenie muszli będzie wtedy zsynchronizowane z rytmem utworu.

Numi 2.0 to jeden z produktów w linii Kohler Konnect, w której skład wchodzą także inne inteligentne sprzęty łazienkowe. Znajdziemy w niej inteligentne lustra z Alexą i Asystentem Google, wannę PerfectFill z podświetleniem i głosowym ustawianiem temperatury wody oraz inteligentny prysznic DTV+ z funkcjami SPA. Poza łazienką można zamontować na przykład bezdotykowy kran Kohler Sensate Touchless Kitchen Faucet. Wszystkie urządzenia obsługiwane są za pomocą odpowiedniej aplikacji. Numi 2.0 kosztuje 7 000 USD (ok. 26 370 PLN) w białej wersji kolorystycznej lub 9 000 USD (ok. 33 900 PLN) w czarnej. Będzie dostępna w sprzedaży pod koniec roku. Na otarcie łez pozostaje nam podgrzewana deska klozetowa PureWarmth, która można kupić za jedyne 160 USD (ok. 600 PLN).

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy