Połącz się z nami

Newsy

CES 2019: Inteligentna toaleta z Amazon Alexą

Ze specjalnym podświetleniem i podgrzewaniem deski.

Opublikowane

dnia

Bywa, że wśród zaprezentowanych na targach premier znajdują się dość nietypowe urządzenia. Jednym z nich jest Kohler Numi 2.0, czyli inteligentna toaleta wyposażona we własny system podświetlenia i inteligentny system nagłośnienia z Alexą.

Zgodnie z obietnicami producenta Numi 2.0 ma oferować użytkownikowi „w pełni wciągające doświadczenie” (oby nie dosłownie). Toaleta wyposażona jest w szereg inteligentnych funkcji: potrafi monitorować zużycie wody, podświetlać całą łazienkę za pomocą kolorowych świateł i automatycznie czyścić deskę – w zależności od preferencji można wybrać także jej podgrzewanie. Muszla posiada również komplet głośników surround z obsługą Amazon Alexy. Asystentka posłuży nie tylko do głosowego ustawienia parametrów toalety, ale także będzie sterowała resztą inteligentnych urządzeń, odpowie nam na pytania i odtworzy muzykę – podświetlenie muszli będzie wtedy zsynchronizowane z rytmem utworu.

Numi 2.0 to jeden z produktów w linii Kohler Konnect, w której skład wchodzą także inne inteligentne sprzęty łazienkowe. Znajdziemy w niej inteligentne lustra z Alexą i Asystentem Google, wannę PerfectFill z podświetleniem i głosowym ustawianiem temperatury wody oraz inteligentny prysznic DTV+ z funkcjami SPA. Poza łazienką można zamontować na przykład bezdotykowy kran Kohler Sensate Touchless Kitchen Faucet. Wszystkie urządzenia obsługiwane są za pomocą odpowiedniej aplikacji. Numi 2.0 kosztuje 7 000 USD (ok. 26 370 PLN) w białej wersji kolorystycznej lub 9 000 USD (ok. 33 900 PLN) w czarnej. Będzie dostępna w sprzedaży pod koniec roku. Na otarcie łez pozostaje nam podgrzewana deska klozetowa PureWarmth, która można kupić za jedyne 160 USD (ok. 600 PLN).

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

80-lecie Batmana – od komiksu do filmu w 8K

Doskonały obraz to składowa wielu technologii i funkcji.

Opublikowane

dnia

W tym roku mija 80 lat od wydania pierwszego komiksu z człowiekiem-nietoperzem w roli głównej. Na przestrzeni ostatnich lat i kolejnych filmów mieliśmy okazję obserwować nie tylko rozwój superbohatera, lecz także – ewolucję telewizji i telewizorów. Teraz po raz pierwszy możemy zobaczyć kultowe ekranizacje, takie jak „Batman” czy „Powrót Batmana” na UHD Blu-ray na najwyższej jakości telewizorach Samsung QLED 4K i 8K.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google Chrome z możliwością zgłaszania podejrzanych stron

Rozszerzenie pozwoli nam uchronić się przed niebezpieczeństwem.

Opublikowane

dnia

Sztuczki z instalowaniem szkodliwego oprogramowania czy wyłudzaniem danych są wciąż popularne wśród hakerów. Najnowsze oficjalne rozszerzenie do przeglądarki Chrome ma nie tylko bronić użytkowników przed tymi atakami, ale także pomagać im w zgłaszaniu potencjalnych niebezpieczeństw.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Libra – nowa kryptowaluta od Facebooka

Tworzy ją 27 partnerów ze świata finansów i technologii.

Opublikowane

dnia

Podstawową cechą kryptowalut jest ich decentralizacja, która chroni posługujące się nimi strony przed nadużyciami i oszustwami. Ciekawe podejście do tego tematu zaprezentował Facebook, którego nowa kryptowaluta, Libra, została właśnie oficjalnie ogłoszona.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Instagram ułatwi odzyskiwanie straconego konta

Ochrona przed przejmującymi konta hakerami.

Opublikowane

dnia

Utrata kontroli nad swoim profilem w mediach społecznościowych to niekomfortowa sytuacja, która może przysporzyć wielu problemów, także w procesie jego odzyskiwania. Instagram testuje właśnie nowe funkcje pomagające użytkownikowi na powrót przejąć profil.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple planuje przyszłość 5G w iPhone’ach

Od 2021 roku wszystkie smartfony Apple będą w nie wyposażone.

Opublikowane

dnia

Technologia 5G wciąż się rozwija, dlatego nic dziwnego, że nie wszyscy producenci zdecydowali się na podążenie za tym trendem. Wśród „wielkich nieobecnych” znalazło się Apple, okazuje się jednak, że producent ma ambitne plany względem 5G.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne