Połącz się z nami

Newsy

CES 2019: Dwa nowe headsety VR od HTC

Bardziej i mniej każualowa propozycja.

Opublikowane

dnia

HTC chce umocnić swoją pozycję na rynku urządzeń wirtualnej rzeczywistości. Podczas konferencji firma zaprezentowała światu dwa nowe headsety VR – przeznaczony dla zapalonych graczy Vive Pro Eye i mainstreamowy Cosmos.

Pierwszy spośród headsetów, Vive Pro Eye, przynosi ze sobą długo oczekiwane udogodnienie, czyli natywne śledzenie ruchów gałek ocznych. Technologia ta umożliwia zastosowanie zupełnie nowego sposobu wyświetlania wirtualnego obrazu – wyostrzania tylko tych obiektów, na które aktualnie patrzy nosząca gogle osoba. Dzięki temu inne elementy znajdujące się w polu widzenia będą renderowane w niższej jakości, co przyspieszy działanie apek i gier VR. Technologia zostanie również wykorzystana jako sposób sterowania interfejsem bez konieczności używania kontrolerów. Pierwsza aplikacja, która z niej skorzysta, trafi na telefony użytkowników w tym roku. Będzie to gra baseballowa MLB Home Run Derby VR.

Vive Cosmos to propozycja przeznaczona dla nieco innej grupy odbiorców. Nie wymaga on żadnych zewnętrznych trackerów i ma być gotowy do użytku właściwie po wyjęciu z pudełka. Zestaw VR nie jest zupełnie samodzielny – będzie potrzebował zewnętrznej platformy. Początkowo jej rolę będą pełniły pecety, ale w przyszłości Cosmos otrzyma także integrację ze smartfonami. Cena urządzeń i dokładne daty ich premiery są na chwilę obecną nieznane. Wiemy jedynie, że pojawią się na rynku w tym roku. Poza sprzętem HTC zapowiedziało także wprowadzenie usługi abonamentowej Viveport Infinity oraz stworzoną wspólnie z Firefoksem przeglądarkę internetową VR Firefox Reality.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Pierwszy w pełni kobiecy spacer kosmiczny

Dwie astronautki wymieniły zepsuty zasilacz.

Opublikowane

dnia

Spacer kosmiczny odbyty jedynie w kobiecym składzie był przez wiele lat jedynie marzeniem. Dopiero w piątek dwie amerykańskie astronautki, Christina Koch i Jessica Meir, po raz pierwszy z powodzeniem spędziły ponad siedem godzin na zewnątrz stacji kosmicznej.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Motorola Razr ze składanym ekranem już w listopadzie

Oficjalny powrót jednego z najbardziej rozpoznawalnych telefonów.

Opublikowane

dnia

Motorola ogłosiła, że w październiku swoją premierę będzie miał telefon z klapką Razr. Wbrew pozorom nie cofnęliśmy się do 2004 roku – nowy Razr to następca kultowego modelu V3, ale wyposażony w pojedynczy, składany ekran.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Under Armour prezentuje kolekcję ubrań dla kosmicznych turystów

Przeznaczona dla osób korzystających z usług Virgin Galactic.

Opublikowane

dnia

Pozaziemskie wyprawy wakacyjne to póki co marzenie, ale już wkrótce ma ono być bliższe realizacji. Prace nad projektami SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactic postępują na tyle szybko, że niektórzy producenci postanowili już wejść na rynek kosmicznych gadżetów, na przykład odzieżowa marka Under Armour.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy S10 z błędem czytnika linii papilarnych

Aktualizacja eliminująca błąd jest już w przygotowaniu.

Opublikowane

dnia

Zabezpieczenia biometryczne to jedne z najbardziej niezawodnych sposobów na ograniczenie osobom trzecim dostępu do naszych urządzeń. Czasami jednak i w nich pojawiają się różne błędy obniżające skuteczność ochrony. Jeden z nich wykryto właśnie we flagowym smartfonie Galaxy S10.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Analogue prezentuje nową, kieszonkową konsolę retro Pocket

Odpalimy na niej gry z GameBoya, GBC, GBA i nie tylko.

Opublikowane

dnia

Konsole retro przeżywają prawdziwy renesans. Oprócz ich oficjalnych reedycji zaprojektowanych przez ich oficjalnych producentów, na rynek trafiają także konstrukcje zewnętrznych deweloperów. Jednym z ich jest Analogue, które tym razem zdecydowało się na przywrócenie do życia Game Boya.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne