Połącz się z nami

Newsy

CES 2019: Dwa nowe headsety VR od HTC

Bardziej i mniej każualowa propozycja.

Opublikowane

dnia

HTC chce umocnić swoją pozycję na rynku urządzeń wirtualnej rzeczywistości. Podczas konferencji firma zaprezentowała światu dwa nowe headsety VR – przeznaczony dla zapalonych graczy Vive Pro Eye i mainstreamowy Cosmos.

Pierwszy spośród headsetów, Vive Pro Eye, przynosi ze sobą długo oczekiwane udogodnienie, czyli natywne śledzenie ruchów gałek ocznych. Technologia ta umożliwia zastosowanie zupełnie nowego sposobu wyświetlania wirtualnego obrazu – wyostrzania tylko tych obiektów, na które aktualnie patrzy nosząca gogle osoba. Dzięki temu inne elementy znajdujące się w polu widzenia będą renderowane w niższej jakości, co przyspieszy działanie apek i gier VR. Technologia zostanie również wykorzystana jako sposób sterowania interfejsem bez konieczności używania kontrolerów. Pierwsza aplikacja, która z niej skorzysta, trafi na telefony użytkowników w tym roku. Będzie to gra baseballowa MLB Home Run Derby VR.

Vive Cosmos to propozycja przeznaczona dla nieco innej grupy odbiorców. Nie wymaga on żadnych zewnętrznych trackerów i ma być gotowy do użytku właściwie po wyjęciu z pudełka. Zestaw VR nie jest zupełnie samodzielny – będzie potrzebował zewnętrznej platformy. Początkowo jej rolę będą pełniły pecety, ale w przyszłości Cosmos otrzyma także integrację ze smartfonami. Cena urządzeń i dokładne daty ich premiery są na chwilę obecną nieznane. Wiemy jedynie, że pojawią się na rynku w tym roku. Poza sprzętem HTC zapowiedziało także wprowadzenie usługi abonamentowej Viveport Infinity oraz stworzoną wspólnie z Firefoksem przeglądarkę internetową VR Firefox Reality.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Samsung aktualizuje starsze smartwatche

Funkcje z Galaxy Watch Active trafią na wszystkie modele.

Opublikowane

dnia

Posiadacze starszych smartwatchy od Samsunga już w tym tygodniu mogą liczyć na miłą niespodziankę. Firma zapowiedziała, że ich oprogramowanie zostanie zaktualizowane o interfejs One UI i dodatkowe funkcje z najnowszego Galaxy Watch Active.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google prezentuje nową edycję Google Glass

Sprzęt przeznaczony jest dla użytkowników biznesowych.

Opublikowane

dnia

Google Glass zapisało się w historii jako jedno z pierwszych urządzeń AR, ale daleko mu było do ideału. Mimo niezliczonej ilości memów, które powstały na temat okularów, marka Glass jest ciągle aktywna. Właśnie ukazała się ich najnowsza wersja.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Car Thing – pierwszy sprzęt od Spotify

Sprawdzi, jak słuchamy muzyki w samochodach.

Opublikowane

dnia

Wielu producentów oprogramowania próbuje swoich sił także w tworzeniu sprzętu. Spotify właśnie rozpoczęło testy swojego pierwszego gadżetu – samochodowego odtwarzacza Car Thing. Najprawdopodobniej nie będzie on jednak dostępny w sprzedaży…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google zawiesza współpracę z Huawei

Czy telefony producenta stracą dostęp do aktualizacji?

Opublikowane

dnia

Nie trzeba było długo czekać na reakcje technologicznego świata po ogłoszeniu rozporządzenia o obostrzającego prowadzenie transakcji biznesowych pomiędzy amerykańskimi i chińskimi firmami telekomunikacyjnymi. Google oficjalnie potwierdziło zawieszenie współpracy z Huawei.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Karta microSD 1 TB SanDisk już w sprzedaży

Trzeba jednak długo poczekać na realizację zamówienia.

Opublikowane

dnia

Ta karta od SanDiska to sposób na ostateczne rozwiązanie problemów z miejscem na telefonie. Za 1 TB pojemności przyjdzie nam jednak dość sporo zapłacić.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne