Połącz się z nami

Newsy

CES 2019: Dwa nowe headsety VR od HTC

Bardziej i mniej każualowa propozycja.

Opublikowane

dnia

HTC chce umocnić swoją pozycję na rynku urządzeń wirtualnej rzeczywistości. Podczas konferencji firma zaprezentowała światu dwa nowe headsety VR – przeznaczony dla zapalonych graczy Vive Pro Eye i mainstreamowy Cosmos.

Pierwszy spośród headsetów, Vive Pro Eye, przynosi ze sobą długo oczekiwane udogodnienie, czyli natywne śledzenie ruchów gałek ocznych. Technologia ta umożliwia zastosowanie zupełnie nowego sposobu wyświetlania wirtualnego obrazu – wyostrzania tylko tych obiektów, na które aktualnie patrzy nosząca gogle osoba. Dzięki temu inne elementy znajdujące się w polu widzenia będą renderowane w niższej jakości, co przyspieszy działanie apek i gier VR. Technologia zostanie również wykorzystana jako sposób sterowania interfejsem bez konieczności używania kontrolerów. Pierwsza aplikacja, która z niej skorzysta, trafi na telefony użytkowników w tym roku. Będzie to gra baseballowa MLB Home Run Derby VR.

Vive Cosmos to propozycja przeznaczona dla nieco innej grupy odbiorców. Nie wymaga on żadnych zewnętrznych trackerów i ma być gotowy do użytku właściwie po wyjęciu z pudełka. Zestaw VR nie jest zupełnie samodzielny – będzie potrzebował zewnętrznej platformy. Początkowo jej rolę będą pełniły pecety, ale w przyszłości Cosmos otrzyma także integrację ze smartfonami. Cena urządzeń i dokładne daty ich premiery są na chwilę obecną nieznane. Wiemy jedynie, że pojawią się na rynku w tym roku. Poza sprzętem HTC zapowiedziało także wprowadzenie usługi abonamentowej Viveport Infinity oraz stworzoną wspólnie z Firefoksem przeglądarkę internetową VR Firefox Reality.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Archer MR600 – pierwszy stacjonarny router 4G+ od TP-Link

Opublikowane

dnia

Wychodząc naprzeciw rosnącym wymaganiom użytkowników internetu mobilnego, TP-Link rozszerzył swoje portfolio urządzeń LTE i wprowadził na rynek stacjonarny router 4G+, Archer MR600. (więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Galaxy Tab S6 – przecieki na temat nowego tabletu Samsunga

Opublikowane

dnia

7 sierpnia Samsung pokaże swój nowy smartfon, czy raczej phablet, Galaxy Note 10, oraz zegarek Galaxy Watch Active 2. Wspominaliśmy, że w okolicach tego terminu powinniśmy także spodziewać się, że Galaxy Fold w końcu ujrzy światło dzienne. Teraz wiemy, że koreańska firma planuje coś jeszcze – istnieje duża szansa, że na sierpniowym evencie zobaczymy nowy tablet Samsunga – Galaxy Tab S6.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Wiedźmin Netfliksa z teaserem!

Opublikowane

dnia

Podczas festiwalu San Diego Comic Con 2019 gwiazda serialu Henry Cavill pokazał fanom zgromadzonym w Hali H pierwszy zwiastun serialu Wiedźmin.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy Fold – drugie podejście po falstarcie

Opublikowane

dnia

To jeszcze nie oficjalna informacja, ale źródło jest całkiem poważne: Narodowy Uniwersytet Seulski i KAIST, jak również „ktoś bliski sprawie”, informują, że Samsung Galaxy Fold po licznych perturbacjach trafi na rynek w okolicach prezentacji modelu Galaxy Note 10, która będzie miała miejsce już 7 sierpnia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Creative Outlier Gold: Całkowicie bezprzewodowe słuchawki z oprogramowaniem Super X-Fi

Opublikowane

dnia

Creative Technology Ltd  ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek Creative Outlier Gold, kontynuację uznanego przez krytyków Creative Outlier Air, który wprowadził na rynek konkurencyjny cenowo, prawdziwie bezprzewodowy zestaw słuchawkowy. Dzięki Outlier Gold użytkownicy mogą oczekiwać nowych ulepszeń, które wyznaczą nowy standard w tym segmencie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne