SOCJAL
Do góry

Edycja plików RAW w Adobe Lightroom na smartfonach

Funkcja ta może szalenie przydać się wszystkim podróżującym fotografom.

Już od jakiegoś czasu wszyscy mobilni amatorzy fotografii domagali się od Adobe umożliwienia im edycji plików RAW na urządzeniach mobilnych z systemem iOS. To życzenie zostało w końcu spełnione dzięki aktualizacji aplikacji Adobe Lightroom.

Oczywiście edytowanie plików RAW na smartfonach może nie być najwygodniejszym sposobem edycji zdjęcia, ale w przypadku chociażby iPada Pro funkcja ta może szalenie przydać się wszystkim podróżującym fotografom, którzy pragną popracować nad swoimi zdjęciami w drodze. Do naszej dyspozycji zostanie oddane kilka narzędzi do pracy nad tymi ciężkimi plikami, które pozwolą osiągnąć efekty zbliżone do tych jakie oferuje oprogramowanie Adobe na komputery stacjonarne.

Co więcej efekty naszej pracy zostaną zapisane w chmurze, więc po powrocie do domu możemy bez przeszkód zasiąść do dalszej pracy przy zdjęciach na przykład na laptopie. Również aplikacja na Androida dostała kilka nowych funkcji manualnych przy okazji tej aktualizacji. Dla wersji na iOS jest to jednak dopiero początek na drodze do edycji plików RAW, które są obsługiwane na platformie Google już od jakiegoś czasu. Aktualizacje są oczywiście darmowe i możecie ich dokonać już teraz.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy