Connect with us

Cześć, czego dzisiaj szukasz?

Newsy

CES 2019: AMD prezentuje kartę graficzną Radeon VII

Pierwsze komercyjne GPU 7 nm na świecie.

Walka o klienta w sektorze podzespołów dla graczy trwa w najlepsze. AMD zaprezentowało właśnie swoją odpowiedź na serię RTX od Nvidii, czyli wykonanego w procesie 7 nm Radeona VII.

Radeon VII został wyposażony w 60 jednostek obliczeniowych z 3 840 procesorami strumieniowymi o prędkości do 1,8 GHz, pamięć RAM 16 GB oraz przepustowość rzędu 1 TB/s. Ma ona umożliwiać granie w wymagające tytuły w rozdzielczości 4K i najwyższych ustawieniach przy zachowaniu dużej płynności – podczas prezentacji liczba klatek na sekundę w Devil May Cry 5 utrzymywała się na stałym poziomie powyżej 60 kl./s. W porównaniu z Radeon Vegą „siódemka” oferuje znaczący wzrost wydajności w takich grach, jak Battlefield V (+ 35%) i Fortnite (+ 25%), a także w wielu programach do tworzenia modeli 3D lub edycji wideo. Co prawda nie oferuje ona najważniejszej cechy kart Nvidii, czyli możliwości ray-tracingu, ale w czystych testach benchmarkowych ma być porównywalna z konkurencją.

To nie pierwsza karta graficzna 7 nm od AMD, ale pierwsza, którą będziemy mogli kupić – poprzedzająca ją seria Instinct przeznaczona była nie dla graczy, ale do profesjonalnych zastosowań. Trafi do sprzedaży już 7 lutego. Na rynku amerykańskim Radeon VII będzie kosztował 700 USD (ok. 2 600 PLN), ale należy zauważyć, że cena ta na pewno wzrośnie w europejskiej dystrybucji. Do każdej zakupionej karty graficznej AMD dorzuci prezent – pełne wersje gier Devil May Cry 5, Resident Evil 2 i The Division 2.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowy numer

Reklama

Może cię też zainteresować

Newsy

„Zieloni” pokazali także mobilne wersje kart RTX 3000.

Newsy

Ma być zauważalnie szybsza od topowej karty ubiegłej generacji.

Newsy

Osiągami mają dorównywać nowej generacji GeForce.

Newsy

­Szybsza praca, wydajniejszy tryb boost, mniejsze zużycie energii.