Połącz się z nami

Newsy

CES 2018: SanDisk prezentuje pendrive USB-C

Jednocześnie mały i wielki dysk.

Nie oszukujmy się – fabryczne miejsce na telefonie rzadko komu wystarcza. Receptę na ten problem znalazła firma SanDisk, która zaprezentowała pendrive’a SSD USB-C wyposażonego w aż 1 TB pamięci.

Trudno uwierzyć, że w tak małej obudowie zmieściło się aż tyle miejsca! Według producenta jest to najmniejszy dysk SSD o takiej pojemności dostępny na rynku – istniejące propozycje są znacznie bardziej masywne, przez co nie aż tak przenośne. Aby dysk nie uległ przypadkowemu uszkodzeniu, nowa propozycja SanDiska zamknięta jest w wytrzymałej, plastikowej obudowie. Dzięki złączu USB-C pendrive może być używany do bezpośredniego transferu plików pomiędzy flagowcowym smartfonem a laptopami.

SanDisk nie podał jeszcze ani ceny, ani daty wejścia produktu na rynek. Wszystko wskazuje na to, że pendrive nieprędko pojawi się w sprzedaży – producent twierdzi, że produkt wciąż znajduje się w fazie proof-of-concept. Istniejące dyski SSD o pojemności 1 TB ze złączem USB-C są dość drogie, dlatego należy mieć nadzieję, że SanDisk zrewolucjonizuje również ten aspekt rynku…

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Western Digital prezentuje odświeżone dyski Sandisk Extreme SSD

Newsy

TEST: WD My Passport SSD

Testy

Western Digital prezentuje przełomową platformę ArmorLock Security Platform

Newsy

Nowa generacja dysków My Passport SSD od WD

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!