Połącz się z nami

Newsy

CES 2018: inteligentny longsleeve Xenoma E-Skin

Kontroler do gier, który możesz założyć. Tak dosłownie.

Opublikowane

dnia

Ach, inteligentne tekstylia. Czasami wyglądają śmiesznie, czasami są po prostu niewygodne. Japoński producent elektroniki fitnessowej Xenoma zaprezentował właśnie inteligentny longsleeve, który służy do… sterowania grami komputerowymi.

Opracowana przez Japończyków z Xenomy technologia E-Skin polega na umieszczeniu systemu czujników na cienkim, przewiewnym materiale. W zależności od przeznaczenia ubrania, wszyte w nie sensory mogą rejestrować różne parametry – kierunek ruchu ciała, napięcie mięśni czy rytm pracy serca. W zaprezentowanym na targach kontrolerze do gier wykorzystano ten pierwszy typ czujników. Strój rejestruje prędkość ruchu użytkownika oraz wyczuwa zmiany w jego ruchu. Zebrane informacje następnie „tłumaczy” na język gry komputerowej – na razie ubranie współpracuje z jednym tytułem, prostą grą polegającą na omijaniu przeszkód w biegu.

Xenoma podkreśla, że technologia E-Skin jest uniwersalna i oprócz zastosowań rozrywkowych sprawdzi się również w sprzęcie fitnessowym i medyczno-rehabilitacyjnym. Firma planuje również rozpoczęcie współpracy z producentami headsetów VR – ubranie mogłoby zastąpić część funkcji kontrolerów ręcznych, dodatkowo potęgując wrażenie wejścia w wirtualną rzeczywistość.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google Pixel 4 i Pixel 4 XL oficjalnie

Z zaawansowanym aparatem fotograficznym.

Opublikowane

dnia

przez

Długo czekaliśmy na premierę tego smartfona – oto nowy flagowiec Google, Pixel 4 i Pixel 4 XL. Chociaż jego specyfikacja wyciekła do sieci już jakiś czas temu, dopiero na konferencji Made by Google 2019 poznaliśmy wszystkie informacje dotyczące telefonu i jego oprogramowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Fundacja Internet Archive udostępnia gry na MS-DOS do pobrania

Aż 2 500 tytułów z lat 80 i 90 do wyboru.

Opublikowane

dnia

Niektórzy czytelnicy na pewno pamiętają erę pierwszych gier na pecety. Stare platformówki, erpegi, puzzle i przygody tekstowe bywają jednak niemożliwe do uruchomienia na nowoczesnych komputerach, nawet za pomocą DOS-owych emulatorów. Na szczęście teraz możemy zagrać w nie za pośrednictwem Internet Archive.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Razer Blade 15 Advanced z optyczną klawiaturą

Wykorzystuje ona podczerwone czujniki.

Opublikowane

dnia

Klawiatury w laptopach dzielą się na dwie grupy: mechaniczne, które są głośne, ale żywotne, oraz te bardziej popularne, membranowe – pracujące cicho, chociaż dość szybko się zużywające. Razer właśnie dorzucił do tego zestawienia kolejny rodzaj przełączników, optyczne.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Ford i Audi prezentują system wirtualnej rzeczywistości do samochodu

Oparty na filmie Narzeczona Frankensteina.

Opublikowane

dnia

Wirtualna rzeczywistość w aucie to technologia, która zmieni dowolny przejazd w interaktywną przygodę – oczywiście o ile nie siedzimy na fotelu kierowcy. Ford, Audi Holoride i Universal Monsters zaprezentowali właśnie system rozrywki VR do samochodu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne