Połącz się z nami

Newsy

CES 2018: inteligentny longsleeve Xenoma E-Skin

Kontroler do gier, który możesz założyć. Tak dosłownie.

Ach, inteligentne tekstylia. Czasami wyglądają śmiesznie, czasami są po prostu niewygodne. Japoński producent elektroniki fitnessowej Xenoma zaprezentował właśnie inteligentny longsleeve, który służy do… sterowania grami komputerowymi.

Opracowana przez Japończyków z Xenomy technologia E-Skin polega na umieszczeniu systemu czujników na cienkim, przewiewnym materiale. W zależności od przeznaczenia ubrania, wszyte w nie sensory mogą rejestrować różne parametry – kierunek ruchu ciała, napięcie mięśni czy rytm pracy serca. W zaprezentowanym na targach kontrolerze do gier wykorzystano ten pierwszy typ czujników. Strój rejestruje prędkość ruchu użytkownika oraz wyczuwa zmiany w jego ruchu. Zebrane informacje następnie „tłumaczy” na język gry komputerowej – na razie ubranie współpracuje z jednym tytułem, prostą grą polegającą na omijaniu przeszkód w biegu.

Xenoma podkreśla, że technologia E-Skin jest uniwersalna i oprócz zastosowań rozrywkowych sprawdzi się również w sprzęcie fitnessowym i medyczno-rehabilitacyjnym. Firma planuje również rozpoczęcie współpracy z producentami headsetów VR – ubranie mogłoby zastąpić część funkcji kontrolerów ręcznych, dodatkowo potęgując wrażenie wejścia w wirtualną rzeczywistość.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Wywiad: Lewis Hamilton

Publikacje

TEST: Suunto 7

Testy

Naklejany czujnik monitoruje objawy COVID-19

Newsy

Rządowa aplikacja do trackingu koronawirusa ProteGO Safe już dostępna

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!