SOCJAL
Do góry


CES 2018: inteligentny bagaż CabinR

Wykorzystuje RFID do rozpoznawania właściciela.

Zabezpieczeń antykradzieżowych nigdy dość, szczególnie w podróży. Startup CabinR z Hong Kongu opracował torby i plecaki bez specjalnych zapięć i wzmacnianych pasków, ale za to z systemem alarmowym wykorzystującym etykiety RFID.

Rozwijająca się linia produktów CabinR składa się z plecaka i naramiennej torby. Obydwa modele wyposażone są w system alarmowy, który włącza się po naciśnięciu odpowiedniego przycisku. Jedynym sposobem na jego wyłączenie jest przyłożenie specjalnej karty dezaktywacyjnej RFID. W przypadku, jeśli ktoś zacznie dobierać się do zamkniętego i zabezpieczonego plecaka, alarm zacznie wydawać z siebie głośne, przeszywające brzęczenie, które można wyciszyć jedynie za pomocą karty CabinR. Przesuwanie lub przypadkowe dotknięcie torby nie powoduje uruchomienia alarmu.

CabinR to rozwiązanie w pierwszych fazach rozwoju: póki co alarm nie jest wyposażony np. w lokalizację GPS, która naprowadziłaby właściciela na ślad zgubionego bagażu. Torby CabinR od dziś można zamawiać poprzez oficjalnego Kickstartera projektu – pierwsi klienci będą mogli nabyć je w promocyjnej cenie 120 USD (420 PLN). 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy