Połącz się z nami

Newsy

Audi AI:Me – autonomiczny miejski elektryk

Ma uprzyjemnić kierowcom jazdę w korkach.

Opublikowane

dnia

Autonomiczne, elektryczne samochody są przyszłością miast – tak przynajmniej twierdzi Audi. Marka zaprezentowała właśnie samochód koncepcyjny AI:Me stanowiący wizję tego, jak w przyszłości będziemy poruszali się po miastach.

Audi AI:Me to samochód o 4 poziomie autonomiczności – oznacza to, że będzie go można własnoręcznie prowadzić, ale nie trzeba; systemy bezpieczeństwa będą mogły przejąć rolę kierowcy i komunikować się z innymi uczestnikami ruchu drogowego. Do tego celu auto wykorzysta kolorowe LED-y i projektory, które będą informowały o jego następnych ruchach.

Podczas autonomicznej jazdy kierownica i pedały zostaną cofnięte, a kierowca i pasażerowie będą mogli skorzystać z bogatego wyboru rozrywek. Najciekawszą z nich jest Audi Holoride, czyli środowisko VR, które dostosowuje to, co dzieje się w wirtualnej rzeczywistości, do ruchów pojazdu. AI:Me otrzymał także wyświetlacz OLED rozciągający się wzdłuż całej szyby przedniej. Aby wejść z nim w interakcje nie trzeba go dotykać, a jedynie na niego spojrzeć – otrzyma on system śledzenia ruchów gałek ocznych.

Audi AI:Me został wyposażony w silnik elektryczny 170 KM, napęd na tylną oś i akumulator o pojemności 65 kWh. Według producenta jest on zoptymalizowany na jazdę w warunkach miejskich i nastawiony na wiele godzin pracy, a nie możliwość pokonania wielu kilometrów. Miejski styl odzwierciedlony został także w przestrzennym, jasnym i estetycznym designie. Za ten ostatni odpowiada polski projektant, Bogusław Paruch, który jest autorem także innych koncepcyjnych elektryków Audi.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Sztuczna inteligencja od Adobe rozpoznaje edytowane zdjęcia

Narzędzie do walki z technologią deepfake?

Opublikowane

dnia

W erze Photoshopa coraz trudniej jest rozpoznać, które zdjęcia są w pełni naturalne, a które zostały poddane retuszowi. Pomóc w tym może sztuczna inteligencja rozwijana przez Adobe i Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley rozpoznająca, czy dana grafika była poddawana korekcie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Nowy wygląd aplikacji mobilnej Spotify

Zmiany przede wszystkim dla użytkowników Premium.

Opublikowane

dnia

Spotify od jakiegoś czasu mocno stawia na podcasty. Widać to także w nowym układzie aplikacji mobilnej dla subskrybentów serwisu – biblioteka zawartości została ułożona w taki sposób, aby dawać im łatwiejszy dostęp do słuchowisk.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Reedycja konsoli PC Engine Core Grafx od Konami

W wersjach na rynek amerykański, europejski i japoński.

Opublikowane

dnia

Niektóre konsole nie osiągnęły takiej popularności jak NES czy Sega Genesis, a przynajmniej nie w Europie. PC Engine, znane także jako TurboGrafx-16, było w późnych latach 80 prawdziwym hitem w Japonii, ale na zachodzie zdobyło stosunkowo niewielu fanów. Mimo tego Konami postanowiło wypuścić w świat jej odświeżoną wersję.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Mapy Google ze zgłaszaniem utrudnień drogowych

Kolejne funkcje dla społeczności w popularnej aplikacji.

Opublikowane

dnia

Wielu kierowców preferuje Yanosika i Waze od Map Google – te pierwsze aplikacje pozwalają uzyskiwać szybkie informacje na temat nagłych sytuacji drogowych. Funkcja zgłaszania utrudnień nareszcie trafiła także do polskiej wersji nawigacji od Google.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Nowości od Creative w strefie audio!

Coś dla sportowców i fanów dobrego dźwięku.

Opublikowane

dnia

przez

Creative wprowadza kolejne nowości na lato, nowy model słuchawek bezprzewodowych edycja specjalna Outlier Air Sports, niskobudżetowe słuchawki Outlier Active dla wszystkich aktywnych, odporny na warunki atmosferyczne głośnik Muvo Play, nowatorski zestaw głośnikowy 2.1 do komputera Pebble Plus.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne