Połącz się z nami

Newsy

Audi AI:Me – autonomiczny miejski elektryk

Ma uprzyjemnić kierowcom jazdę w korkach.

Opublikowane

dnia

Autonomiczne, elektryczne samochody są przyszłością miast – tak przynajmniej twierdzi Audi. Marka zaprezentowała właśnie samochód koncepcyjny AI:Me stanowiący wizję tego, jak w przyszłości będziemy poruszali się po miastach.

Audi AI:Me to samochód o 4 poziomie autonomiczności – oznacza to, że będzie go można własnoręcznie prowadzić, ale nie trzeba; systemy bezpieczeństwa będą mogły przejąć rolę kierowcy i komunikować się z innymi uczestnikami ruchu drogowego. Do tego celu auto wykorzysta kolorowe LED-y i projektory, które będą informowały o jego następnych ruchach.

Podczas autonomicznej jazdy kierownica i pedały zostaną cofnięte, a kierowca i pasażerowie będą mogli skorzystać z bogatego wyboru rozrywek. Najciekawszą z nich jest Audi Holoride, czyli środowisko VR, które dostosowuje to, co dzieje się w wirtualnej rzeczywistości, do ruchów pojazdu. AI:Me otrzymał także wyświetlacz OLED rozciągający się wzdłuż całej szyby przedniej. Aby wejść z nim w interakcje nie trzeba go dotykać, a jedynie na niego spojrzeć – otrzyma on system śledzenia ruchów gałek ocznych.

Audi AI:Me został wyposażony w silnik elektryczny 170 KM, napęd na tylną oś i akumulator o pojemności 65 kWh. Według producenta jest on zoptymalizowany na jazdę w warunkach miejskich i nastawiony na wiele godzin pracy, a nie możliwość pokonania wielu kilometrów. Miejski styl odzwierciedlony został także w przestrzennym, jasnym i estetycznym designie. Za ten ostatni odpowiada polski projektant, Bogusław Paruch, który jest autorem także innych koncepcyjnych elektryków Audi.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Android Q zmienia nazwę na Android 10

Oficjalna premiera już za kilka tygodni.

Opublikowane

dnia

Prawie od samego początku tradycją Androida było określanie kolejnych wersji systemu operacyjnego nazwami zainspirowanymi różnymi rodzajami słodkości. Przed premierą Androida Q producent postanowił jednak na dobre zerwać z tym zwyczajem.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

YouTube został wykorzystany jako narzędzie do walki z protestami w Hong Kongu

Google usunęło 210 kont oskarżanych o sianie dezinformacji na rzecz Chin.

Opublikowane

dnia

Protesty w Hong Kongu sięgają także do sfery internetowej. Google poinformowało o usunięciu 210 kont na YouTube, które miały udostępniać i rozpowszechniać materiały szkalujące manifestujących mieszkańców Hong Kongu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Marka odzieżowa Supreme wypuszcza telefon komórkowy

Klasyczna komórka za cenę smartfona?

Opublikowane

dnia

Producenci odzieży coraz chętniej flirtują z technologią – logo Gucci, Louis Vuitton czy Michaela Korsa pojawia się na głośnikach, powerbankach i innych gadżetach. Marka streetwear Supreme nie chciała być gorsza i opracowała… telefon komórkowy ze swoim logiem.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Kontrolery DualShock 4 w czterech nowych kolorach

W planach także headset o barwie różowego złota.

Opublikowane

dnia

PlayStation 4 może pochwalić się bogatym wyborem gadżetów, który jest na bieżąco rozszerzany o nowe propozycje. Tym razem Sony przygotowało cztery nowe wersje kolorystyczne pada do swojej konsoli i pasujący do jednej z nich headset.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Telewizor The Frame 2019: bo liczy się sztuka. I kropka (kwantowa)

W tym roku The Frame zaskoczy miliardem odcieni barw.

Opublikowane

dnia

Telewizor The Frame w nowej odsłonie od dziś jest dostępny w salonach Samsung Brand Store w całej Polsce. Ten unikatowy produkt w niezwykły sposób łączy nowoczesne technologie ze sztuką i jednocześnie sprawia, że staje się ona bardziej przystępna. Kolejny odcinek serialu właśnie się skończył? Teraz możesz nacieszyć oczy obrazem ulubionego malarza.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne