Połącz się z nami

Newsy

Audi AI:Me – autonomiczny miejski elektryk

Ma uprzyjemnić kierowcom jazdę w korkach.

Opublikowane

dnia

Autonomiczne, elektryczne samochody są przyszłością miast – tak przynajmniej twierdzi Audi. Marka zaprezentowała właśnie samochód koncepcyjny AI:Me stanowiący wizję tego, jak w przyszłości będziemy poruszali się po miastach.

Audi AI:Me to samochód o 4 poziomie autonomiczności – oznacza to, że będzie go można własnoręcznie prowadzić, ale nie trzeba; systemy bezpieczeństwa będą mogły przejąć rolę kierowcy i komunikować się z innymi uczestnikami ruchu drogowego. Do tego celu auto wykorzysta kolorowe LED-y i projektory, które będą informowały o jego następnych ruchach.

Podczas autonomicznej jazdy kierownica i pedały zostaną cofnięte, a kierowca i pasażerowie będą mogli skorzystać z bogatego wyboru rozrywek. Najciekawszą z nich jest Audi Holoride, czyli środowisko VR, które dostosowuje to, co dzieje się w wirtualnej rzeczywistości, do ruchów pojazdu. AI:Me otrzymał także wyświetlacz OLED rozciągający się wzdłuż całej szyby przedniej. Aby wejść z nim w interakcje nie trzeba go dotykać, a jedynie na niego spojrzeć – otrzyma on system śledzenia ruchów gałek ocznych.

Audi AI:Me został wyposażony w silnik elektryczny 170 KM, napęd na tylną oś i akumulator o pojemności 65 kWh. Według producenta jest on zoptymalizowany na jazdę w warunkach miejskich i nastawiony na wiele godzin pracy, a nie możliwość pokonania wielu kilometrów. Miejski styl odzwierciedlony został także w przestrzennym, jasnym i estetycznym designie. Za ten ostatni odpowiada polski projektant, Bogusław Paruch, który jest autorem także innych koncepcyjnych elektryków Audi.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Premiera Samsunga Galaxy Fold przełożona

Na razie nie wiadomo, kiedy trafi do sprzedaży.

Opublikowane

dnia

Składany telefon od Samsunga był jedną z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku. W świetle problemów z niektórymi egzemplarzami recenzenckimi Koreańczycy postanowili jednak nie spieszyć się z wypuszczeniem produktu na rynek i wyeliminować wszystkie problemy zanim sprzęt trafi do użytkowników.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Tesla prezentuje technologię jazdy autonomicznej

Taksówki autonomiczne, carsharing i wiele innych planów.

Opublikowane

dnia

Samochody Tesli są wyposażone w tryb autopilota, ale do tej pory nie mógł on pełnić funkcji w pełni autonomicznego systemu prowadzenia. Firma zaprezentowała technologię, która to zmieni: autorski komputer pokładowy mogący jeździć bez kierowcy w kabinie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Facebook pozyskiwał kontakty mailowe ze skrzynek użytkowników bez ich wiedzy

Problem dotyczy 1,5 miliona użytkowników.

Opublikowane

dnia

Facebook nie potrafi ustrzec się od kontrowersji związanych z prywatnością i ochroną danych osobowych. Tym razem chodzi o proceder, podczas którego portal pozyskiwał od użytkowników zawartość ich list kontaktów ze skrzynek mailowych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Google daje użytkownikom możliwość wyboru przeglądarki

Jedno z antymonopolowych zaleceń Unii Europejskiej wchodzi w życie.

Opublikowane

dnia

O zmianach w Androidzie i domyślnych programach dostarczanych wraz z nim słyszymy już od kilku tygodni, ale dopiero teraz Google podało więcej szczegółów na temat tego, jak system operacyjny będzie wyglądał po ich wprowadzeniu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Dane klientów Morele.net dostępne w sieci

Brak haseł i informacji o płatnościach, ale wyciekły telefony.

Opublikowane

dnia

Baza danych o klientach sklepu internetowego Morele.net została wykradziona w zeszłym roku, ale do tej pory była ona dostępna jedynie w niektórych kręgach. Dopiero teraz odpowiedzialny na wyciek haker opublikował ją w internecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne