Połącz się z nami

Technologie

Apple Card – karta kredytowa od Apple już w sierpniu

Początkowo tylko dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych.

Opublikowane

dnia

Apple Pay to przydatna usługa, z której korzysta coraz więcej posiadaczy iPhone’ów. Ich użytkownicy z USA już niedługo będą mogli jeszcze mocniej zintegrować swoje finanse z systemem Apple za pomocą specjalnej karty kredytowej.

Tytanowa karta została stworzona we współpracy z bankiem Goldman Sachs i operatorem Mastercard. Pełni ona pomocniczą rolę: najważniejsza jest cyfrowa karta kredytowa obsługiwana z poziomu aplikacji Wallet. Usługa płatnicza Apple będzie wyróżniała się nietypowym cash-backiem Daily Cash, który będzie przelewany na konto użytkownika codziennie. W ramach Daily Cash można uzyskać 1% zwrotu wartości transakcji za wykorzystanie tytanowej karty Apple Card, 2% przy zapłacie za pomocą cyfrowej karty i Apple Pay oraz 3% gdy transakcja przeprowadzana jest w App Store, Apple Store czy innych usługach firmy z Cupertino.

Apple Card rozpocznie funkcjonowanie w sierpniu tego roku, początkowo jedynie dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych. Aby zarejestrować się w usłudze konieczne będzie wypełnienie stosownego formularza w aplikacji Wallet. Apple zapowiada, że korzystanie z konta nie będzie wiązało się ani z rocznymi opłatami za prowadzenie rachunku ani karami za zaleganie z opłatą czy przekroczenie limitu. Dodatkowo firma podkreśla, że dane użytkowników nie będą udostępniane osobom trzecim w celach marketingowych; w pełni prywatne ma być również prowadzenie dziennika wydatków w aplikacji Wallet.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Kolejne opóźnienie Huawei Mate X

Sen o składanych smartfonach oddala się coraz bardziej.

Opublikowane

dnia

Z rozrzewnieniem wspominam nutkę ekscytacji, jaką na początku roku budziły we mnie doniesienia o składanych smartfonach. Technologia, choć intrygująca, okazała się niegotowa, a zapowiedziane urządzenia są coraz bardziej opóźniane.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

British Airways testuje rozrywkę VR podczas wybranych lotów

Opcja dostępna dla pasażerów pierwszej klasy.

Opublikowane

dnia

Wielogodzinne loty są męczące, o czym szczególnie dobrze wiedzą osoby bojące się latać. Linie lotnicze British Airways znalazły na to sposób – teraz pasażerowie lecący z Londynu do Nowego Jorku będą mogli odbyć podróż w wirtualnym świecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple prowadzi negocjacje ze Spotify

Powodem jest chęć integracji Spotify z Siri.

Opublikowane

dnia

Konflikt pomiędzy Apple i Spotify trwa już od wielu miesięcy ale nie przeszkadza to firmom w prowadzeniu rozmów biznesowych. Według nieoficjalnego raportu, Apple tak bardzo zależy na tym, żeby rozszerzyć umiejętności Siri o kolejne serwisy streamingowe, że rozpoczęło negocjacje ze swoim największym konkurentem.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Twitter testuje śledzenie tematów

Informacje wyselekcjonowane za pomocą algorytmów uczenia maszynowego.

Opublikowane

dnia

Społeczność Twittera rządzi się swoimi prawami i jak wszystkie platformy społecznościowe cechuje się dużym wewnętrznym zróżnicowaniem – nie wszyscy korzystają z hasztagów, a w dyskusjach znajdziemy mnóstwo personalnych wtrętów i odbiegnięć od tematu. Czasami utrudnia to poszukiwanie interesujących nas informacji i opinii. Już wkrótce problem ten zostanie rozwiązany poprzez nowe narzędzie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Gry na SNES-a mogą pojawić się na Switchu Online

Nintendo patentuje kompatybilny kontroler.

Opublikowane

dnia

Dla graczy gry retro są okazją do przypomnienia sobie czasów dzieciństwa (lub dowiedzenia się, jak to drzewiej bywało), a dla wydawców – kurą znoszącą złote jajka. Nintendo jest tego świadome, dlatego już wkrótce możemy się spodziewać pojawienia się tytułów ze SNES-a w usłudze Switch Online.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne