Połącz się z nami

Newsy

Premiera ósmego sezonu Gry o tron

Jeden z najpopularniejszych seriali dobiega końca.

Opublikowane

dnia

W niedzielę premierę miał pierwszy odcinek ósmego, ostatniego sezonu kasowego serialu produkcji HBO. W oczekiwaniu na kolejne epizody fani tworzą swoje teorie i uczą się języków przedstawionych w serialu.

W przeciwieństwie do poprzednich części serialu, ósmy sezon będzie składał się z jedynie sześciu odcinków i na dobre zamknie historię walki o władzę w Westeros. Historia w nim przedstawiona nawiązuje do niewydanych jeszcze części książkowego pierwowzoru, The Winds of Winter i A Dream of Spring, i jest oparta na informacjach przekazanych przez autora sagi, George’a R. R. Martina.

HBO sporo zainwestowało w promocję finałowej serii. Kampania For the Throne zachęcała fanów do poszukiwania replik Żelaznego Tronu, krwiodawstwa i tworzenia własnych dzieł sztuki zainspirowanych światem Gry o tron. Przyniosła ona oczekiwane rezultaty – według aplikacji do nauki języków Duolingo, która od 2017 roku oferuje kurs fikcyjnego języka valyriańskiego, rekordowo dużo użytkowników rozpoczęło naukę tuż przed premierą ósmego sezonu. Obecnie na całym świecie lekcje pobiera 830 000 osób, co czyni valyriański popularniejszym od wielu prawdziwych dialektów.

Gra o tron to także spekulacje fanów i próby przewidzenia, kto zginie w nadchodzących odcinkach. Studenci z Uniwersytetu Technicznego w Monachium opracowali specjalny algorytm wyliczający, którzy bohaterowie mają największą szansę na przetrwanie. Są to Daenerys Targaryen, Tyrion Lannister, Varys i Samwell Tarly. Wśród postaci o największym prawdopodobieństwie śmierci są natomiast Bronn, Gregor Clegane i Sansa Stark. Algorytm Uniwersytetu Technicznego w Monachium przewidział poprzednie zgony w serialu z dość dużą dokładnością – zobaczymy, czy i teraz jego wyliczenia się sprawdzą.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Premiera Samsunga Galaxy Fold przełożona

Na razie nie wiadomo, kiedy trafi do sprzedaży.

Opublikowane

dnia

Składany telefon od Samsunga był jedną z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku. W świetle problemów z niektórymi egzemplarzami recenzenckimi Koreańczycy postanowili jednak nie spieszyć się z wypuszczeniem produktu na rynek i wyeliminować wszystkie problemy zanim sprzęt trafi do użytkowników.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Tesla prezentuje technologię jazdy autonomicznej

Taksówki autonomiczne, carsharing i wiele innych planów.

Opublikowane

dnia

Samochody Tesli są wyposażone w tryb autopilota, ale do tej pory nie mógł on pełnić funkcji w pełni autonomicznego systemu prowadzenia. Firma zaprezentowała technologię, która to zmieni: autorski komputer pokładowy mogący jeździć bez kierowcy w kabinie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Facebook pozyskiwał kontakty mailowe ze skrzynek użytkowników bez ich wiedzy

Problem dotyczy 1,5 miliona użytkowników.

Opublikowane

dnia

Facebook nie potrafi ustrzec się od kontrowersji związanych z prywatnością i ochroną danych osobowych. Tym razem chodzi o proceder, podczas którego portal pozyskiwał od użytkowników zawartość ich list kontaktów ze skrzynek mailowych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Google daje użytkownikom możliwość wyboru przeglądarki

Jedno z antymonopolowych zaleceń Unii Europejskiej wchodzi w życie.

Opublikowane

dnia

O zmianach w Androidzie i domyślnych programach dostarczanych wraz z nim słyszymy już od kilku tygodni, ale dopiero teraz Google podało więcej szczegółów na temat tego, jak system operacyjny będzie wyglądał po ich wprowadzeniu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Dane klientów Morele.net dostępne w sieci

Brak haseł i informacji o płatnościach, ale wyciekły telefony.

Opublikowane

dnia

Baza danych o klientach sklepu internetowego Morele.net została wykradziona w zeszłym roku, ale do tej pory była ona dostępna jedynie w niektórych kręgach. Dopiero teraz odpowiedzialny na wyciek haker opublikował ją w internecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne