Połącz się z nami

Newsy

Premiera ósmego sezonu Gry o tron

Jeden z najpopularniejszych seriali dobiega końca.

W niedzielę premierę miał pierwszy odcinek ósmego, ostatniego sezonu kasowego serialu produkcji HBO. W oczekiwaniu na kolejne epizody fani tworzą swoje teorie i uczą się języków przedstawionych w serialu.

W przeciwieństwie do poprzednich części serialu, ósmy sezon będzie składał się z jedynie sześciu odcinków i na dobre zamknie historię walki o władzę w Westeros. Historia w nim przedstawiona nawiązuje do niewydanych jeszcze części książkowego pierwowzoru, The Winds of Winter i A Dream of Spring, i jest oparta na informacjach przekazanych przez autora sagi, George’a R. R. Martina.

HBO sporo zainwestowało w promocję finałowej serii. Kampania For the Throne zachęcała fanów do poszukiwania replik Żelaznego Tronu, krwiodawstwa i tworzenia własnych dzieł sztuki zainspirowanych światem Gry o tron. Przyniosła ona oczekiwane rezultaty – według aplikacji do nauki języków Duolingo, która od 2017 roku oferuje kurs fikcyjnego języka valyriańskiego, rekordowo dużo użytkowników rozpoczęło naukę tuż przed premierą ósmego sezonu. Obecnie na całym świecie lekcje pobiera 830 000 osób, co czyni valyriański popularniejszym od wielu prawdziwych dialektów.

Gra o tron to także spekulacje fanów i próby przewidzenia, kto zginie w nadchodzących odcinkach. Studenci z Uniwersytetu Technicznego w Monachium opracowali specjalny algorytm wyliczający, którzy bohaterowie mają największą szansę na przetrwanie. Są to Daenerys Targaryen, Tyrion Lannister, Varys i Samwell Tarly. Wśród postaci o największym prawdopodobieństwie śmierci są natomiast Bronn, Gregor Clegane i Sansa Stark. Algorytm Uniwersytetu Technicznego w Monachium przewidział poprzednie zgony w serialu z dość dużą dokładnością – zobaczymy, czy i teraz jego wyliczenia się sprawdzą.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

TEST: Samsung Q90T

Testy

Sierpień w HBO GO – nowe filmy i seriale

Newsy

TEST: Samsung The Frame (2020)

Testy

Zmarł Grant Imahara, prezenter z „Pogromców mitów”

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!