Połącz się z nami

Kultura

Premiera ósmego sezonu Gry o tron

Jeden z najpopularniejszych seriali dobiega końca.

Opublikowane

dnia

W niedzielę premierę miał pierwszy odcinek ósmego, ostatniego sezonu kasowego serialu produkcji HBO. W oczekiwaniu na kolejne epizody fani tworzą swoje teorie i uczą się języków przedstawionych w serialu.

W przeciwieństwie do poprzednich części serialu, ósmy sezon będzie składał się z jedynie sześciu odcinków i na dobre zamknie historię walki o władzę w Westeros. Historia w nim przedstawiona nawiązuje do niewydanych jeszcze części książkowego pierwowzoru, The Winds of Winter i A Dream of Spring, i jest oparta na informacjach przekazanych przez autora sagi, George’a R. R. Martina.

HBO sporo zainwestowało w promocję finałowej serii. Kampania For the Throne zachęcała fanów do poszukiwania replik Żelaznego Tronu, krwiodawstwa i tworzenia własnych dzieł sztuki zainspirowanych światem Gry o tron. Przyniosła ona oczekiwane rezultaty – według aplikacji do nauki języków Duolingo, która od 2017 roku oferuje kurs fikcyjnego języka valyriańskiego, rekordowo dużo użytkowników rozpoczęło naukę tuż przed premierą ósmego sezonu. Obecnie na całym świecie lekcje pobiera 830 000 osób, co czyni valyriański popularniejszym od wielu prawdziwych dialektów.

Gra o tron to także spekulacje fanów i próby przewidzenia, kto zginie w nadchodzących odcinkach. Studenci z Uniwersytetu Technicznego w Monachium opracowali specjalny algorytm wyliczający, którzy bohaterowie mają największą szansę na przetrwanie. Są to Daenerys Targaryen, Tyrion Lannister, Varys i Samwell Tarly. Wśród postaci o największym prawdopodobieństwie śmierci są natomiast Bronn, Gregor Clegane i Sansa Stark. Algorytm Uniwersytetu Technicznego w Monachium przewidział poprzednie zgony w serialu z dość dużą dokładnością – zobaczymy, czy i teraz jego wyliczenia się sprawdzą.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kultura

Lion Shepherd zaprasza na koncert Scorpions!

Koncerty odbędą się 21 i 23 lipca.

Opublikowane

dnia

Przed tegorocznymi koncertami Scorpions w Polsce wystąpi polski zespół Lion Shepherd! Do kolejnej wizyty niemieckiej legendy pozostało mało czasu, a bilety rozchodzą się w ekspresowym tempie! Z tej okazji polski zespół nagrał specjalne zaproszenie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

ionnalee powraca do Polski

Brzmienia, w jakich obraca się artystka określane są jako synth-pop, indie pop czy dream pop.

Opublikowane

dnia

ionnalee to solowy projekt Jonny Emily Lee – twórczyni elektronicznego i audiowizualnego projektu iamamiwhoami. Szwedzka wokalistka zagra 26.10.2019 w Warszawskiej Pradze Centrum.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Chromatics wystąpią w Warszawskim Praga Centrum

Zespół ma na swoim koncie cztery studyjne albumy.

Opublikowane

dnia

Chromatics to amerykański zespół z Portland, założony w 2001 roku. Ich twórczość opisywana jest jako muzyka elektroniczna, jednak od początku swojego istnienia, zespół przechodził przez różne dźwięki i brzmienia. Dlatego ich utwory bywają również klasyfikowane jako synth – pop, indie – rock czy dream – pop. Aktualnie w skład zespołu wchodzą: Ruth Radelet (gitara, wokal, syntezator), Adam Miller (gitara), Nat Walker (perkusja, syntezator) oraz Johnny Jewel (producent,wiele instrumentów).

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Wywiad: Paweł Mąciwoda (Scorpions)

Uważam, że migracja muzyków ma swój cel – uczy, a przekazywanie doświadczeń – wzbogaca.

Opublikowane

dnia

Jadąc na przesłuchanie do zespołu Scorpions, urodzony w Krakowie Paweł Mąciwoda wiedział, że nadchodzi całkiem nowy okres w jego życiu. Od tego czasu minęło już 15 lat.  – Sukces i ogromna popularność tego rockowego bandu tkwi w sile i energii członków zespołu. W nas. Każdy na swój sposób wnosi coś na scenę i wytwarza się ogromna pozytywna, niezastąpiona energia, którą ludzie przyjmują i odczuwają.  Jeśli jesteś muzykiem, wiek nie stanowi żadnego znaczenia. To pasja, która czyni nas młodymi – mówi Paweł Mąciwoda, basista Scorpions. W lipcu razem ze swoimi słynnymi kolegami dwukrotnie zagra w Polsce, w Arenie Gliwice oraz ERGO ARENIE, na pograniczu Gdańska i Sopotu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Andrea Bocelli zaśpiewa na PGE Narodowym w Warszawie!

Ze swoim melancholijnym i emocjonalnym brzmieniem, mocnym i uniwersalnym głosem łączy w sobie zarówno włoskie belcanto, jak i cechy opery klasycznej.

Opublikowane

dnia

Mark Seliger, Decca Records

Najbardziej uwielbiany tenor świata odwiedzi Polskę w przyszłym roku! Andrea Bocelli – współczesna legenda muzyki pop-operowej, mistrz włoskiego belcanta i najlepiej sprzedający się tenor wszech czasów – zaśpiewa 22 sierpnia 2020 roku na PGE Narodowym w Warszawie! Bilety trafią do sprzedaży w piątek, 7 czerwca, o godzinie 10:00. Organizatorem koncertu jest agencja Prestige MJM.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne