Połącz się z nami

Newsy

Asystent Google już niedługo po polsku

Najprawdopodobniej jeszcze przed końcem roku.

Opublikowane

dnia

Wiele osób z niecierpliwością czeka na polskie wersje wirtualnych asystentów. Pierwszy z nich już wkrótce zagości na naszych urządzeniach – na liście języków obsługiwanych przez Asystenta Google nareszcie znalazła się nasza rodzima mowa.

Rok 2018 był bardzo udany dla ekosystemu Google – Asystent rozpoczął go ze znajomością jedynie ośmiu języków, a obecnie potrafi mówić w siedemnastu. Zgodnie z obietnicami Google wybór ten niemal dwukrotnie poszerzy się jeszcze przed końcem roku. Co prawda oficjalna lista języków, które trafią do Asystenta, jeszcze nie została przedstawiona, ale beta nowej wersji aplikacji Google zdradziła nam kilka ciekawych szczegółów na ten temat. W ustawieniach Asystenta Google pojawiły się bowiem nowe języki do wyboru, w tym polski. Wraz z nim do aplikacji trafią m. in. język turecki, bengalski czy urdu oraz regionalne wersje hiszpańskiego dla Argentyny i Chile czy niemieckiego dla Austrii.

Kilka miesięcy temu Google zapowiedziało, że do końca 2018 roku Asystent Google będzie mówił w trzydziestu językach. Oznacza to, że od premiery polskojęzycznej wersji dzielą nas jedynie tygodnie, o ile oczywiście uda się dotrzymać terminów. Czy oznacza to, że Google Home stanie się najpopularniejszym świątecznym prezentem nad Wisłą? Dowiemy się już wkrótce…

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google Pixel 4 i Pixel 4 XL oficjalnie

Z zaawansowanym aparatem fotograficznym.

Opublikowane

dnia

przez

Długo czekaliśmy na premierę tego smartfona – oto nowy flagowiec Google, Pixel 4 i Pixel 4 XL. Chociaż jego specyfikacja wyciekła do sieci już jakiś czas temu, dopiero na konferencji Made by Google 2019 poznaliśmy wszystkie informacje dotyczące telefonu i jego oprogramowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Fundacja Internet Archive udostępnia gry na MS-DOS do pobrania

Aż 2 500 tytułów z lat 80 i 90 do wyboru.

Opublikowane

dnia

Niektórzy czytelnicy na pewno pamiętają erę pierwszych gier na pecety. Stare platformówki, erpegi, puzzle i przygody tekstowe bywają jednak niemożliwe do uruchomienia na nowoczesnych komputerach, nawet za pomocą DOS-owych emulatorów. Na szczęście teraz możemy zagrać w nie za pośrednictwem Internet Archive.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Razer Blade 15 Advanced z optyczną klawiaturą

Wykorzystuje ona podczerwone czujniki.

Opublikowane

dnia

Klawiatury w laptopach dzielą się na dwie grupy: mechaniczne, które są głośne, ale żywotne, oraz te bardziej popularne, membranowe – pracujące cicho, chociaż dość szybko się zużywające. Razer właśnie dorzucił do tego zestawienia kolejny rodzaj przełączników, optyczne.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Ford i Audi prezentują system wirtualnej rzeczywistości do samochodu

Oparty na filmie Narzeczona Frankensteina.

Opublikowane

dnia

Wirtualna rzeczywistość w aucie to technologia, która zmieni dowolny przejazd w interaktywną przygodę – oczywiście o ile nie siedzimy na fotelu kierowcy. Ford, Audi Holoride i Universal Monsters zaprezentowali właśnie system rozrywki VR do samochodu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne