Połącz się z nami

Newsy

YouTube udostępnia klasyki kina za darmo

Przerywane reklamami, ale legalne.

Opublikowane

dnia

Jeśli masz ochotę na wieczorek filmowy, a nie masz konta na Netfliksie czy innym serwisie streamingowym, już wkrótce będziesz mógł odpalić… YouTube’a. Do katalogu darmowych propozycji w usłudze YouTube Movies trafiło właśnie kilkanaście klasycznych produkcji.

Wśród filmów, które można obejrzeć za darmo na YouTubie znalazły się takie perełki kina, jak Terminator, Rocky czy Legalna blondynka. Katalog dostępnych produkcji ma się stopniowo poszerzać. W jego skład wejdą filmy przeznaczone dla każdej grupy wiekowej i należące do wielu gatunków. Oczywiście kryje się tu pewien haczyk – projekcje będą przerywane krótkimi reklamami. Jedynie użytkownicy posiadający konto YouTube Premium obejrzą je bez przerywników. Katalog darmowych produkcji na chwilę obecną dostępny jest jedynie w Stanach Zjednoczonych, ale przedstawiciele YouTube’a obiecują, że niedługo trafi on również do innych krajów.

Zabieg ten jest częścią nowej strategii przyciągania reklamodawców na YouTube. Portal utrzymuje się bowiem głównie z pieniędzy producentów, którzy reklamują swoje produkty w trakcie odtwarzanych filmów, a wszystkie pozostałe źródła finansowania (na przykład wspomniany już abonament YouTube Premium) pełnią jedynie funkcję pomocniczą. W tym roku wiele firm postanowiło wycofać się ze współpracy z powodu licznych kontrowersji dotyczących tematyki filmów, przy których wyświetlają się ogłoszenia. Możliwość odtworzenia reklamy w trakcie dużej, uznanej produkcji o hollywoodzkich walorach produkcyjnych ma na nowo przekonać ich do reklamowania swoich produktów na portalu.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Instagram ułatwi odzyskiwanie straconego konta

Ochrona przed przejmującymi konta hakerami.

Opublikowane

dnia

Utrata kontroli nad swoim profilem w mediach społecznościowych to niekomfortowa sytuacja, która może przysporzyć wielu problemów, także w procesie jego odzyskiwania. Instagram testuje właśnie nowe funkcje pomagające użytkownikowi na powrót przejąć profil.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple planuje przyszłość 5G w iPhone’ach

Od 2021 roku wszystkie smartfony Apple będą w nie wyposażone.

Opublikowane

dnia

Technologia 5G wciąż się rozwija, dlatego nic dziwnego, że nie wszyscy producenci zdecydowali się na podążenie za tym trendem. Wśród „wielkich nieobecnych” znalazło się Apple, okazuje się jednak, że producent ma ambitne plany względem 5G.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Sztuczna inteligencja od Adobe rozpoznaje edytowane zdjęcia

Narzędzie do walki z technologią deepfake?

Opublikowane

dnia

W erze Photoshopa coraz trudniej jest rozpoznać, które zdjęcia są w pełni naturalne, a które zostały poddane retuszowi. Pomóc w tym może sztuczna inteligencja rozwijana przez Adobe i Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley rozpoznająca, czy dana grafika była poddawana korekcie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Nowy wygląd aplikacji mobilnej Spotify

Zmiany przede wszystkim dla użytkowników Premium.

Opublikowane

dnia

Spotify od jakiegoś czasu mocno stawia na podcasty. Widać to także w nowym układzie aplikacji mobilnej dla subskrybentów serwisu – biblioteka zawartości została ułożona w taki sposób, aby dawać im łatwiejszy dostęp do słuchowisk.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Reedycja konsoli PC Engine Core Grafx od Konami

W wersjach na rynek amerykański, europejski i japoński.

Opublikowane

dnia

Niektóre konsole nie osiągnęły takiej popularności jak NES czy Sega Genesis, a przynajmniej nie w Europie. PC Engine, znane także jako TurboGrafx-16, było w późnych latach 80 prawdziwym hitem w Japonii, ale na zachodzie zdobyło stosunkowo niewielu fanów. Mimo tego Konami postanowiło wypuścić w świat jej odświeżoną wersję.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne