Połącz się z nami

Newsy

YouTube udostępnia klasyki kina za darmo

Przerywane reklamami, ale legalne.

Opublikowane

dnia

Jeśli masz ochotę na wieczorek filmowy, a nie masz konta na Netfliksie czy innym serwisie streamingowym, już wkrótce będziesz mógł odpalić… YouTube’a. Do katalogu darmowych propozycji w usłudze YouTube Movies trafiło właśnie kilkanaście klasycznych produkcji.

Wśród filmów, które można obejrzeć za darmo na YouTubie znalazły się takie perełki kina, jak Terminator, Rocky czy Legalna blondynka. Katalog dostępnych produkcji ma się stopniowo poszerzać. W jego skład wejdą filmy przeznaczone dla każdej grupy wiekowej i należące do wielu gatunków. Oczywiście kryje się tu pewien haczyk – projekcje będą przerywane krótkimi reklamami. Jedynie użytkownicy posiadający konto YouTube Premium obejrzą je bez przerywników. Katalog darmowych produkcji na chwilę obecną dostępny jest jedynie w Stanach Zjednoczonych, ale przedstawiciele YouTube’a obiecują, że niedługo trafi on również do innych krajów.

Zabieg ten jest częścią nowej strategii przyciągania reklamodawców na YouTube. Portal utrzymuje się bowiem głównie z pieniędzy producentów, którzy reklamują swoje produkty w trakcie odtwarzanych filmów, a wszystkie pozostałe źródła finansowania (na przykład wspomniany już abonament YouTube Premium) pełnią jedynie funkcję pomocniczą. W tym roku wiele firm postanowiło wycofać się ze współpracy z powodu licznych kontrowersji dotyczących tematyki filmów, przy których wyświetlają się ogłoszenia. Możliwość odtworzenia reklamy w trakcie dużej, uznanej produkcji o hollywoodzkich walorach produkcyjnych ma na nowo przekonać ich do reklamowania swoich produktów na portalu.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Google otwiera projekt Google Cardboard

Teraz każdy może stworzyć aplikację VR.

Opublikowane

dnia

Ledwie miesiąc temu pożegnaliśmy Google Daydream, najambitniejszy projekt zakładający wprowadzenie wirtualnej rzeczywistości na smartfony. Na otarcie łez Google daje nam otwarty dostęp do kodu źródłowego i narzędzi służących do budowania apek na nieco bardziej, hmm, chałupniczy headset.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple iOS 13.2.2 już dostępny

Rozwiązuje błąd związany z zamykaniem apek w tle.

Opublikowane

dnia

iOS i iPadOS to systemy operacyjne nastawione na produktywność, ale i one nie zawsze ustrzegają się błędów, które mogą na nią negatywnie wpłynąć. Przykładem niech będzie wprowadzony w iOS 13 bug, przedwcześnie zamykający apki działające w tle i często powodujący utratę wyników pracy. Nowa aktualizacja ma go wyeliminować.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Razer Basilisk Ultimate i Basilisk X HyperSpeed już dostępne

Myszy o 25% szybsze od innych bezprzewodowych gryzoni.

Opublikowane

dnia

Jeszcze kilka lat temu gracze niezbyt przychylnie patrzyli na bezprzewodowe myszy i klawiatury. Technologia poszła jednak do przodu, a obecnie dostępne peryferia potrafią rywalizować z tymi przewodowymi. Przykładem mogą być nowe myszy z serii Basilisk od Razera.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

James Dean powróci na ekran za sprawą CGI

Aktor właśnie otrzymał „pośmiertny angaż”.

Opublikowane

dnia

James Dean to legenda kina amerykańskiego. Jego tragiczna śmierć w 1955 roku uczyniła z niego ikonę wśród młodych, zbuntowanych ludzi. Dzięki zdobyczom technologii już niedługo zobaczymy go w zupełnie nowej roli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Xiaomi Mi CC9 Pro i Mi Watch oficjalnie

Mocna konkurencja dla produktów Apple?

Opublikowane

dnia

Tańsi producenci często oskarżani są o kopiowanie tych droższych. W przypadku nowych produktów Xiaomi nietrudno jest wskazać ich, hmm, inspiracje, ale uwagę zwracają przede wszystkim ich niezłe wnętrzności… i cena.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne