Połącz się z nami

Newsy

YouTube udostępnia klasyki kina za darmo

Przerywane reklamami, ale legalne.

Opublikowane

dnia

Jeśli masz ochotę na wieczorek filmowy, a nie masz konta na Netfliksie czy innym serwisie streamingowym, już wkrótce będziesz mógł odpalić… YouTube’a. Do katalogu darmowych propozycji w usłudze YouTube Movies trafiło właśnie kilkanaście klasycznych produkcji.

Wśród filmów, które można obejrzeć za darmo na YouTubie znalazły się takie perełki kina, jak Terminator, Rocky czy Legalna blondynka. Katalog dostępnych produkcji ma się stopniowo poszerzać. W jego skład wejdą filmy przeznaczone dla każdej grupy wiekowej i należące do wielu gatunków. Oczywiście kryje się tu pewien haczyk – projekcje będą przerywane krótkimi reklamami. Jedynie użytkownicy posiadający konto YouTube Premium obejrzą je bez przerywników. Katalog darmowych produkcji na chwilę obecną dostępny jest jedynie w Stanach Zjednoczonych, ale przedstawiciele YouTube’a obiecują, że niedługo trafi on również do innych krajów.

Zabieg ten jest częścią nowej strategii przyciągania reklamodawców na YouTube. Portal utrzymuje się bowiem głównie z pieniędzy producentów, którzy reklamują swoje produkty w trakcie odtwarzanych filmów, a wszystkie pozostałe źródła finansowania (na przykład wspomniany już abonament YouTube Premium) pełnią jedynie funkcję pomocniczą. W tym roku wiele firm postanowiło wycofać się ze współpracy z powodu licznych kontrowersji dotyczących tematyki filmów, przy których wyświetlają się ogłoszenia. Możliwość odtworzenia reklamy w trakcie dużej, uznanej produkcji o hollywoodzkich walorach produkcyjnych ma na nowo przekonać ich do reklamowania swoich produktów na portalu.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

The Frame: ponad 1200 dzieł sztuki dostępnych w Art Store

Kolekcja Art Store wzbogaciła się m.in. o dzieła autorów z Chile i Polski.

Opublikowane

dnia

przez

The Frame, jako koncept telewizora, który jednocześnie stanowi nowoczesną platformę dostępu do sztuki, cały czas ewoluuje. Podczas targów IFA dowiedzieliśmy się, że kolekcja dostępna w ramach sklepu ze sztuką, czyli Samsung Art Store, wzbogaciła się o kolejne dzieła – jest ich już ponad 1200. Wśród nowości znajdziemy prace artystów z Polski i Chile.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Nowy serial HBO „Mroczne materie” od 5 listopada w HBO i HBO GO

W rolach głównych Dafne Keen, Lin-Manuel Miranda i James McAvoy.

Opublikowane

dnia

Serial fantasy Mroczne materiez Ruth Wilson, Lin-Manuelem Mirandą i Jamesem McAvoyem będzie miał premierę 5 listopada w HBO i HBO GO.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Nowy serial oryginalny Netflix „DAYBREAK”

Opowieść o losach eklektycznej grupy ocalonych w zdradzieckiej rzeczywistości.

Opublikowane

dnia

W tym post-apokaliptycznym, przekraczającym granice gatunków serialu, kalifornijskie miasteczko Glendale zamieszkują grasujące w okolicy gangi osiłków, grupy gamerów, członkowie Klubu 4-H i inne przerażające plemiona, które walczą o przetrwanie u progu katastrofy nuklearnej (i to w dniu wielkiej imprezy…ups). DAYBREAK to opowieść o losach eklektycznej grupy ocalonych w tej dziwnej, zdradzieckiej rzeczywistości. Serial to po części saga o samurajach, po części opowieść o dojrzewaniu, z domieszką Battle Royale. DAYBRAKE to serial dla Generacji A (A jak Apokalipsa! Kumasz?) przeznaczony dla widzów pełnoletnich.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Premiera trzeciego sezonu polskiego serialu „Wataha” już 30 października

Na granicy w Bieszczadach nigdy nie jest spokojnie.

Opublikowane

dnia

Akcja trzeciego sezonu zaczyna się, gdy Straż Graniczna zatrzymuje dwóch migrantów, którzy próbowali uciec z Polski na Ukrainę. Rebrow, idąc ich tropem, niespodziewanie odkrywa miejsce zbrodni. Brutalne zabójstwo odbija się echem w całej Polsce. Markowski rozpoczyna śledztwo, a Rebrow zgłasza się po pomoc do Dobosz, zakładając, że sprawa może mieć drugie dno. Pnąca się po szczeblach kariery w Warszawie Dobosz niechętnie wraca w Bieszczady.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Już w 2020 roku premiera kolejnego polskiego serialu oryginalnego Netflix!

Ruszyła produkcja „W głębi lasu” – adaptacji bestsellerowego thrillera Harlana Cobena o tym samym tytule.

Opublikowane

dnia

przez

Sześcioodcinkową produkcję reżyserują Leszek Dawid (Jesteś Bogiem) oraz Bartosz Konopka (Królik po berlińsku). Autorami scenariusza są Agata Malesińska i Wojtek Miłoszewski. Serial produkuje ATM Grupa. Producentką kreatywną jest Anna Nagler (Ukryta gra), producentami wykonawczymi natomiast są Andrzej Muszyński oraz Harlan Coben. W głębi lasu to kolejna, obok brytyjskiej serii The Stranger oraz hiszpańskiego El Inocente, współpraca między Cobenem a Netflix. 

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne