Połącz się z nami

Technologie

Apple zrezygnuje z klawiatury motylkowej

Jedyna słuszna decyzja.

Opublikowane

dnia

Po latach kontrowersji związanych z usterkami jakie nawiedzały posiadaczy nowych MacBooków z klawiaturą motylkową, Apple najpewniej porzuciło wszelką nadzieję na dopracowanie tej technologii i jeśli wierzyć doniesieniom wraca do starych, wypróbowanych rozwiązań.

Z najnowszych doniesień wynika, iż Apple ostatecznie zrezygnowało z dalszego rozwoju klawiatury motylkowej, która od wielu lat była jedną z największych bolączek posiadaczy nowych MacBooków. Awaryjność tego rozwiązania była tak dotkliwa, że Apple z każdym rokiem poprawiało swoją klawiaturę dzięki czemu jesteśmy obecnie na jej czwartej generacji. Co prawda każda kolejna iteracja stawała się coraz lepsza, ale nie na tyle, żeby przekonać do siebie konsumentów. Wiele osób umyślnie wstrzymywało się z zakupem nowego MacBooka do czasu, aż problem ten zostanie ostatecznie rozwiązany. Wszystko wskazuje na to, że ich cierpliwość zostanie w końcu wynagrodzona. Najpewniej w przyszłym roku zobaczymy zupełnie nowe MacBooki Pro, a jeszcze pod koniec tego jest szansa na MacBooka Air z już nową klawiaturą nożycową.

Dla tych, którzy skazali się na klawiaturę motylkową Apple przygotowało na otarcie łez plan wymiany wadliwej klawiatury, który obejmuje wszystkie modele wyposażone w to rozwiązanie, łącznie z tegorocznymi MacBookami Pro.

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Facebook rozszerza linię produktową Portal

Teraz również w wersji Mini i TV.

Opublikowane

dnia

Facebook Portal nie zdobył takiego rozgłosu, jaki planowano – po skandalu z Cambridge Analytica wielu użytkowników wolało zainwestować w konkurencyjne głośniki smart home. Niedawno okazało się, że niektóre z nich i tak podsłuchiwały ich rozmowy i przesyłały ich urywki do osób trzecich, więc może teraz sprzęt Facebooka zyska większą popularność?

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Polacy kochają domowe (i)Roboty

Według badań GfK w pierwszym półroczu 2019 roku ilość sprzedanych w Polsce robotów sprzątających wzrosła o ponad 60%.

Opublikowane

dnia

przez

Polacy pokochali roboty sprzątające. Takie wnioski płyną z badania rynku, które przeprowadzone zostało przez Instytut GfK. Ta kategoria produktowa od lat odnotowuje stałe wzrosty, a dziś odpowiada za blisko 20% wartości rynku urządzeń odkurzających. Roboty domowe lidera rynku – amerykańskiej marki iRobot – ułatwiają utrzymanie porządku już w 330 tysiącach gospodarstw domowych w Polsce i zyskują coraz więcej zwolenników.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

HP prezentuje laptopa Elite Dragonfly

Ultrabook z dodatkowymi zabezpieczeniami prywatności.

Opublikowane

dnia

Laptopy 2-w-1 kojarzone są przede wszystkim ze sprzętem domowym, ale HP zdecydowało się pójść w zupełnie inną stronę i stworzyło Elite Dragonfly – urządzenie 2-w-1 o biznesowym zacięciu. Ma ono stawiać przede wszystkim na bezpieczeństwo danych użytkownika.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Rozpoczyna się certyfikacja urządzeń Wi-Fi 6

Nowy standard ma lepiej radzić sobie z obsługą wielu jednoczesnych połączeń.

Opublikowane

dnia

O Wi-Fi 6 słyszeliśmy już od wielu miesięcy, ale dopiero teraz standard został sfinalizowany i będzie mógł trafić do urządzeń. Wśród gadżetów, które już niedługo otrzymają stosowna certyfikację, znajdą się routery, smartfony i wiele innych sprzętów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Platforma z grami Apple Arcade już dostępna

Póki co tylko dla beta testerów iOS 13 i iPadOS13.

Opublikowane

dnia

Jeszcze kilka tygodni temu niewiele osób spodziewało się, że zapowiadana platforma z grami od Apple pojawi się już we wrześniu. Okazuje się jednak, że pierwsi użytkownicy mogą już zagrać w zawarte na niej ekskluzywne tytuły.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne