Połącz się z nami

Technologie

Apple przyznało nagrody najlepszym aplikacjom roku

Po raz pierwszy nagrodzeni zostali także artyści Apple Music.

Opublikowane

dnia

Najnowsza konferencja Apple nie zaowocowała co prawda żadną spektakularną premierą sprzętu, ale miała na celu uhonorowanie najpopularniejszych, najchętniej pobieranych i najbardziej innowacyjnych aplikacji 2019 roku oraz muzyków, których utwory towarzyszyły nam w tym roku najczęściej.

Kryteria przyznawania nagrody były jasne: zwycięzcami zostawały najczęściej pobierane apki na iPhone’y i iPady, za wyjątkiem tych stworzonych przez duże korporacje. Oznacza to, że chociaż Netflix i Instagram znajdowały się w czołówce zestawienia, tytuł został przyznany programom stworzonym przez mniejszych deweloperów. Aplikacją roku na iPhone’a została aplikacja fotograficzna Spectre Camera, która potrafi robić efektowne fotki z długim czasem ekspozycji. Na iPadzie zwycięzcą tej kategorii został notatnik Flow by Moleskine, na Makach – oprogramowanie do składu tekstu Affinity Publisher, a na Apple TV – The Explorers, apka dla obieżyświatów.

Wśród gier nagrodzono Sky: Children of the Light na iPhone’a, kilkuletnie już Hyper Light Drifter na iPada, GRIS na Maki oraz Wonder Boy: The Dragon’s Trap na Apple TV. Apple ogłosiło także, który z tytułów Apple Arcade cieszył się największą popularnością: jest to Sayonara Wild Hearts od Simogo i Annapurna Interactive. Najważniejszym trendem w 2019 roku było natomiast przenoszenie dobrze znanych tytułów na platformy mobilne, na przykład w postaci Mario Kart Tour czy The Elder Scrolls: Blades.

Po raz pierwszy Apple przyznało także nagrody muzyczne. Zwycięzcy wyłonieni zostali w oparciu o dane streamingu w Apple Music. Najlepszą artystką roku została Billie Eilish, której płyta When We All Fall Asleep, Where Do We Go? otrzymała również tytuł albumu roku. Nagroda dla najlepszej nowej artystki powędrowała do Lizzo, a utworem roku zostało Old Town Road autorstwa rapera Lil Nas X.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

NASA bada wybuchy na asteroidzie

Ciało niebieskie od czasu do czasu wyrzuca skały.

Opublikowane

dnia

Asteroida Bennu stała się sławna, gdy NASA wybrało ją jako cel misji – agencja kosmiczna miała lepiej poznać asteroidę, która znajduje się na orbicie potencjalnie kolidującej z Ziemią. Na razie zaobserwowano jednak inne, niespotykane dotąd zjawisko…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Snapchat testuje wklejanie twarzy użytkowników do filmów

Coś jak deepfake, ale na wesoło.

Opublikowane

dnia

Aplikacje społecznościowe muszą wciąż dodawać nowe funkcje, by zatrzymać uwagę użytkowników. Snapchat tym razem stawia na uczenie maszynowe – specjalne algorytmy umieszczą nasze twarze w krótkich klipach wideo.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Columbia prezentuje kurtki inspirowane filmem „Gwiezdne Wojny”

Specjalna edycja kurtek Challenger nawiązuje zarówno do jasnej jak i ciemnej strony mocy.

Opublikowane

dnia

przez

Columbia Sportswear prezentuje Challenger – kurtkę z wyjątkowej serii  Star Wars Force Edition, inspirowanej finalnym starciem jasnej i ciemnej strony mocy.  Fani mogą teraz pokazać, z którą częścią bohaterów się identyfikują: wybierając czarną kurtkę „ciemnej strony” z detalami nawiązującymi do Imperium, lub szarą – „jasnej strony” – z elementami odsyłającymi do stylistyki Sojuszu Rebeliantów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Zdjęcia Google z funkcją czatu

Łatwiejsze przesyłanie, komentowanie i zapisywanie fotek.

Opublikowane

dnia

Google wielokrotnie eksperymentowało z komunikatorami i mediami społecznościowymi: Allo okazało się spektakularną porażką, podobnie zresztą jak Google+. Teraz namiastka social media trafi do niespodziewanego miejsca, czyli aplikacji Zdjęcia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Premiera Motoroli One Hyper

Wysuwany aparat przedni, Android 10 i całkiem mocna specyfikacja.

Opublikowane

dnia

Pod szyldem Motoroli od wielu lat produkowane są smartfony ze średniej półki. One Hyper, ich najnowszy model, co prawda nie może konkurować z tegorocznymi flagowcami, ale nie jest takim znowu zwyczajnym „średniaczkiem”.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne