Połącz się z nami

Newsy

Aplikacje G-Suite zmieniają się w Google Workspace

Ma łączyć Gmaila, czat i Google Docs w jeden spójny system.

Biurowy ekosystem Google znany jest nie od dziś, a w wielu przedsiębiorstwach stanowi on nawet podstawę pracy. Teraz deweloper chce stanąć do walki z pakietem Microsoft Office, łącząc swoje produkty pod jednym szyldem Google Workspace.

W skład Google Workspace wchodzą wszystkie narzędzia biurowe od Google: Gmail, Dysk Google, Google Docs i Google Meet. Większość z nich otrzyma nowe, wielokolorowe logotypy – tak, nawet Gmail pożegna się ze swoją charakterystyczną kopertą, zamiast niej otrzymując literę M utrzymaną w kolorystyce Google.

Poza zmianami wizualnymi, produkty objęte szyldem Google Workspace mają ściślej ze sobą współdziałać. Jeśli kilkanaście osób edytuje ten sam plik w Google Docs, możliwe będzie automatyczne otworzenie okna wideokonferencji lub czatu dla nich wszystkich, a nie tylko zapraszanie każdej z nich osobno. Ponadto użytkownicy będą mogli zakotwiczać w treści pliki z innych programów Google. Przykładowo, po dodaniu do dokumentu tekstowego Docs linku do prezentacji w Google Slides, w rogu ekranu pojawi się okno z jej podglądem. Umożliwi to zapoznanie się z treścią drugiego pliku bez konieczności zmiany karty w przeglądarce.

Zmiany w Google Workspace to odpowiedź na wciąż rozwijającą się usługę Microsoft Office 365 oraz coraz popularniejsze oprogramowanie do pracy online typu Slack i Zoom. Możliwość zintegrowania wideoczatu z edytowanymi dokumentami ma zachęcić wielu użytkowników do korzystania z propozycji Google. Deweloper zapowiada, że nowe funkcje mają pojawić się w ciągu przyszłych miesięcy – najpierw dla użytkowników biznesowych, a następnie dla wszystkich innych.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Nowe smartwatche HONOR Watch GS Pro i HONOR Watch ES debiutują w Polsce

Newsy

Cyberpunk 2077 znów opóźniony

Newsy

Rozpoczyna się publiczna beta SpaceX Starlink

Newsy

TEST: Kia e-Niro

Moto

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!