Połącz się z nami

Newsy

Nowe informacje o okularach AR Magic Leap One

Być może ukażą się już w tym roku.

Opublikowane

dnia

Magic Leap One to jedna z najdłużej wyczekiwanych premier na rynku urządzeń AR – technologię stojącą za projektem poznajemy kawałek po kawałku już od 2015 roku. Oczekiwanie na produkt zbliża się ku końcowi: producent zaprezentował właśnie ostateczną wersję headsetu AR.

Magic Leap One to przenośny, samodzielny headset rzeczywistości rozszerzonej składający się z okularów, mikrokomputera i kontrolera. Gogle charakteryzują się osobliwą urodą rekwizytu z filmu o szalonych naukowcach, ale to nie ich wygląd jest najważniejszy, a możliwości. Headset wyposażony będzie w szereg kamer i czujników rejestrujących ruchy głowy i gałek ocznych użytkownika oraz obiekty znajdujące się w polu jego widzenia. Dodatkowo Magic Leap One otrzyma specjalną kamerkę do nagrywania przeżyć w AR. Pasek utrzymujący gogle na głowie posiada system przestrzennego audio, ale nie odtwarza dźwięku bezpośrednio do uszu użytkownika, dzięki czemu słyszy on także odgłosy otoczenia. Urządzenie będzie charakteryzowało się szerokimi możliwościami personalizacji: do headsetu będzie można dobrać szkła korekcyjne, wyściółki na czoło i nos oraz dodatkowe paski zwiększające stabilność urządzenia.

Poza headsetem użytkownik Magic Leap One będzie nosił ze sobą Lightpacka – mikrokomputer, który odpowie za przetwarzanie danych zgromadzonych przez kamery i sterowanie goglami. Będzie go można nosić w kieszeni lub przymocować do ubrania za pomocą specjalnego paska. Integralną część zestawu stanowi także kontroler działający w środowisku o sześciu stopniach swobody. Magic Leap One będzie dostępny w wersji deweloperskiej najprawdopodobniej jeszcze w tym roku. We „wczesnym dostępie” zestaw ma być dostępny w cenie ok. 11 000 PLN, ale cena headsetu po wejściu do regularnej sprzedaży ma kształtować się w okolicach 5 000 PLN.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Marka odzieżowa Supreme wypuszcza telefon komórkowy

Klasyczna komórka za cenę smartfona?

Opublikowane

dnia

Producenci odzieży coraz chętniej flirtują z technologią – logo Gucci, Louis Vuitton czy Michaela Korsa pojawia się na głośnikach, powerbankach i innych gadżetach. Marka streetwear Supreme nie chciała być gorsza i opracowała… telefon komórkowy ze swoim logiem.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Kontrolery DualShock 4 w czterech nowych kolorach

W planach także headset o barwie różowego złota.

Opublikowane

dnia

PlayStation 4 może pochwalić się bogatym wyborem gadżetów, który jest na bieżąco rozszerzany o nowe propozycje. Tym razem Sony przygotowało cztery nowe wersje kolorystyczne pada do swojej konsoli i pasujący do jednej z nich headset.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Telewizor The Frame 2019: bo liczy się sztuka. I kropka (kwantowa)

W tym roku The Frame zaskoczy miliardem odcieni barw.

Opublikowane

dnia

Telewizor The Frame w nowej odsłonie od dziś jest dostępny w salonach Samsung Brand Store w całej Polsce. Ten unikatowy produkt w niezwykły sposób łączy nowoczesne technologie ze sztuką i jednocześnie sprawia, że staje się ona bardziej przystępna. Kolejny odcinek serialu właśnie się skończył? Teraz możesz nacieszyć oczy obrazem ulubionego malarza.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Netflix przygotowuje nowy serial z He-Manem

Showrunnerem projektu zostanie Kevin Smith.

Opublikowane

dnia

Po ciepło przyjętym re-boocie popularnego serialu z lat 80 She-Ra, Netflix zabrał się za kolejną serię osadzoną w tym uniwersum. Masters of the Universe: Revelation będzie kontynuacją kultowej kreskówki He-Man i Władcy Wszechświata.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Spotify dla rodziny z nowymi funkcjami

Kontrola rodzicielska i możliwość tworzenia wspólnych playlist.

Opublikowane

dnia

Pakiet rodzinny Spotify do tej pory był często wykorzystywany przez grupy znajomych, którzy chcieli zaoszczędzić na dostępie do muzyki w trybie Premium – poza ceną i wymaganiem, że wszyscy jego posiadacze muszą mieszkać razem, nie różnił się on niczym specjalnym od klasycznej subskrypcji. Teraz otrzyma on dodatkowe funkcje czyniące go bardziej „rodzinnym” niż poprzednio.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne