Połącz się z nami

Newsy

Nowe informacje o okularach AR Magic Leap One

Być może ukażą się już w tym roku.

Opublikowane

dnia

Magic Leap One to jedna z najdłużej wyczekiwanych premier na rynku urządzeń AR – technologię stojącą za projektem poznajemy kawałek po kawałku już od 2015 roku. Oczekiwanie na produkt zbliża się ku końcowi: producent zaprezentował właśnie ostateczną wersję headsetu AR.

Magic Leap One to przenośny, samodzielny headset rzeczywistości rozszerzonej składający się z okularów, mikrokomputera i kontrolera. Gogle charakteryzują się osobliwą urodą rekwizytu z filmu o szalonych naukowcach, ale to nie ich wygląd jest najważniejszy, a możliwości. Headset wyposażony będzie w szereg kamer i czujników rejestrujących ruchy głowy i gałek ocznych użytkownika oraz obiekty znajdujące się w polu jego widzenia. Dodatkowo Magic Leap One otrzyma specjalną kamerkę do nagrywania przeżyć w AR. Pasek utrzymujący gogle na głowie posiada system przestrzennego audio, ale nie odtwarza dźwięku bezpośrednio do uszu użytkownika, dzięki czemu słyszy on także odgłosy otoczenia. Urządzenie będzie charakteryzowało się szerokimi możliwościami personalizacji: do headsetu będzie można dobrać szkła korekcyjne, wyściółki na czoło i nos oraz dodatkowe paski zwiększające stabilność urządzenia.

Poza headsetem użytkownik Magic Leap One będzie nosił ze sobą Lightpacka – mikrokomputer, który odpowie za przetwarzanie danych zgromadzonych przez kamery i sterowanie goglami. Będzie go można nosić w kieszeni lub przymocować do ubrania za pomocą specjalnego paska. Integralną część zestawu stanowi także kontroler działający w środowisku o sześciu stopniach swobody. Magic Leap One będzie dostępny w wersji deweloperskiej najprawdopodobniej jeszcze w tym roku. We „wczesnym dostępie” zestaw ma być dostępny w cenie ok. 11 000 PLN, ale cena headsetu po wejściu do regularnej sprzedaży ma kształtować się w okolicach 5 000 PLN.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Under Armour prezentuje kolekcję ubrań dla kosmicznych turystów

Przeznaczona dla osób korzystających z usług Virgin Galactic.

Opublikowane

dnia

Pozaziemskie wyprawy wakacyjne to póki co marzenie, ale już wkrótce ma ono być bliższe realizacji. Prace nad projektami SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactic postępują na tyle szybko, że niektórzy producenci postanowili już wejść na rynek kosmicznych gadżetów, na przykład odzieżowa marka Under Armour.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy S10 z błędem czytnika linii papilarnych

Aktualizacja eliminująca błąd jest już w przygotowaniu.

Opublikowane

dnia

Zabezpieczenia biometryczne to jedne z najbardziej niezawodnych sposobów na ograniczenie osobom trzecim dostępu do naszych urządzeń. Czasami jednak i w nich pojawiają się różne błędy obniżające skuteczność ochrony. Jeden z nich wykryto właśnie we flagowym smartfonie Galaxy S10.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Analogue prezentuje nową, kieszonkową konsolę retro Pocket

Odpalimy na niej gry z GameBoya, GBC, GBA i nie tylko.

Opublikowane

dnia

Konsole retro przeżywają prawdziwy renesans. Oprócz ich oficjalnych reedycji zaprojektowanych przez ich oficjalnych producentów, na rynek trafiają także konstrukcje zewnętrznych deweloperów. Jednym z ich jest Analogue, które tym razem zdecydowało się na przywrócenie do życia Game Boya.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

XC40 Recharge – pierwszy „elektryk” od Volvo

Pierwszy etap na drodze do całkowitej neutralności klimatycznej producenta.

Opublikowane

dnia

Elektryczne samochody znajdują się w ofercie większości popularnych marek. Do niedawna wyjątkiem wśród nich było Volvo, które dopiero dziś zaprezentowało swojego pierwszego elektrycznego crossovera XC40 Recharge. W najbliższych latach producent planuje wprowadzenie kolejnych modeli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne