Połącz się z nami

Newsy

Nowe informacje o okularach AR Magic Leap One

Być może ukażą się już w tym roku.

Opublikowane

dnia

Magic Leap One to jedna z najdłużej wyczekiwanych premier na rynku urządzeń AR – technologię stojącą za projektem poznajemy kawałek po kawałku już od 2015 roku. Oczekiwanie na produkt zbliża się ku końcowi: producent zaprezentował właśnie ostateczną wersję headsetu AR.

Magic Leap One to przenośny, samodzielny headset rzeczywistości rozszerzonej składający się z okularów, mikrokomputera i kontrolera. Gogle charakteryzują się osobliwą urodą rekwizytu z filmu o szalonych naukowcach, ale to nie ich wygląd jest najważniejszy, a możliwości. Headset wyposażony będzie w szereg kamer i czujników rejestrujących ruchy głowy i gałek ocznych użytkownika oraz obiekty znajdujące się w polu jego widzenia. Dodatkowo Magic Leap One otrzyma specjalną kamerkę do nagrywania przeżyć w AR. Pasek utrzymujący gogle na głowie posiada system przestrzennego audio, ale nie odtwarza dźwięku bezpośrednio do uszu użytkownika, dzięki czemu słyszy on także odgłosy otoczenia. Urządzenie będzie charakteryzowało się szerokimi możliwościami personalizacji: do headsetu będzie można dobrać szkła korekcyjne, wyściółki na czoło i nos oraz dodatkowe paski zwiększające stabilność urządzenia.

Poza headsetem użytkownik Magic Leap One będzie nosił ze sobą Lightpacka – mikrokomputer, który odpowie za przetwarzanie danych zgromadzonych przez kamery i sterowanie goglami. Będzie go można nosić w kieszeni lub przymocować do ubrania za pomocą specjalnego paska. Integralną część zestawu stanowi także kontroler działający w środowisku o sześciu stopniach swobody. Magic Leap One będzie dostępny w wersji deweloperskiej najprawdopodobniej jeszcze w tym roku. We „wczesnym dostępie” zestaw ma być dostępny w cenie ok. 11 000 PLN, ale cena headsetu po wejściu do regularnej sprzedaży ma kształtować się w okolicach 5 000 PLN.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Dane klientów Morele.net dostępne w sieci

Brak haseł i informacji o płatnościach, ale wyciekły telefony.

Opublikowane

dnia

Baza danych o klientach sklepu internetowego Morele.net została wykradziona w zeszłym roku, ale do tej pory była ona dostępna jedynie w niektórych kręgach. Dopiero teraz odpowiedzialny na wyciek haker opublikował ją w internecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Problemy z ekranami recenzenckich telefonów Galaxy Fold

Kontrowersje związane z warstwą ochronną i wytrzymałością na zgięcia.

Opublikowane

dnia

Technologia składanych ekranów dopiero wchodzi do świata smartfonów, dlatego można było przewidzieć, że napotka ona na swojej drodze pewne przeszkody. Część użytkowników recenzenckich egzemplarzy Samsunga Galaxy Fold zgłosiła problemy z wyświetlaczami smartfonów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Sony ujawnia pierwsze informacje na temat PlayStation 5

Wsparcie dla 8K i ray-tracingu.

Opublikowane

dnia

Wieści o następcy PS4 od czasu do czasu pojawiają się w internecie, ale do tej pory żadne z nich nie zostały oficjalnie potwierdzone lub zaprzeczone. Dopiero teraz Sony zdecydowało się na ujawnienie pierwszych detali next-genowej konsoli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Koniec dysputy pomiędzy Apple i Qualcomm

Firmy podpisały porozumienie licencyjne na 6 lat.

Opublikowane

dnia

Jeden z najgłośniejszych sporów w technologicznym świecie, jaki mogliśmy zaobserwować w ciągu ostatnich lat, właśnie dobiegł końca. Apple i Qualcomm porozumiały się w sprawie sporu o rzekomo skradzione rozwiązania patentowe i podpisały umowę licencyjną.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Serce wydrukowane na drukarce 3D

Do jego stworzenia wykorzystano komórki pacjenta.

Opublikowane

dnia

Druk 3D jest stosowany w naukach medycznych nie od dzisiaj, ale do tej pory nie był on stosowany do drukowania w pełni działających organów. Aż do teraz – naukowcy zaprezentowali pierwsze unaczynione serce wydrukowane z ludzkich komórek.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne