Połącz się z nami

Newsy

Acer Predator Helios 700 z wysuwaną klawiaturą

Poprawia komfort gry i chłodzenie podzespołów.

Opublikowane

dnia

Gamingowe laptopy, chociaż coraz lepsze, wciąż posiadają pewne ograniczenia – w przeciwieństwie do urządzeń desktopowych muszą być one chociaż w teorii przenośne, więc skomplikowane systemy chłodzenia odpadają. Acer właśnie zaprezentował ciekawe rozwiązanie tego problemu.

Model Predator Helios 700 został wyposażony w klawiaturę HyperDrift. Jest ona umieszczona na prowadnicach, więc w dowolnym momencie można ją wysunąć do przodu. Część z trackpadem wysuwa się poza obręb obudowy i opiera pod kątem o podłoże, tworząc podpórkę na nadgarstki. Rozwiązanie to zwiększa nie tylko ergonomię, ale także wydajność sprzętu – pod klawiaturą kryją się bowiem dwa dodatkowe wentylatory, które w tym trybie są w pełni odsłonięte i mogą pracować z pełną mocą.

Dzięki temu do komputera zapakowano potężne podzespoły. W najwyższej wersji otrzyma on procesor Intel Core i9 9 generacji, kartę graficzną GeForce RTX 2080 (tę pełnowymiarową, nie Max-Q), 64 GB RAM i pamięć wewnętrzną 1 TB SSD lub 2 TB HDD. Ekran laptopa to 17,3-calowy panel 1080p, a w najgrubszym miejscu urządzenie ma aż 41,7 mm. Spora jest również jego waga – 4,5 kg. Acer na razie nie podał ceny ani daty premiery Heliosa 700.

Poza nowym laptopem producent zapowiedział odświeżenie dobrze znanego modelu Helios 300, który otrzyma procesor Core i7 9 generacji i kartę graficzną GeForce RTX 2070 oraz linię produktów dla grafików komputerowych i designerów. Seria Concept otrzymała ekrany 4K, których paleta barw została zatwierdzona przez amerykański instytut Pantone, oraz mocne specyfikacje. Na razie znamy dwa urządzenia wchodzące w jej skład: laptopa Concept D9 i komputer stacjonarny Concept D 900.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Premiera Samsunga Galaxy Fold przełożona

Na razie nie wiadomo, kiedy trafi do sprzedaży.

Opublikowane

dnia

Składany telefon od Samsunga był jedną z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku. W świetle problemów z niektórymi egzemplarzami recenzenckimi Koreańczycy postanowili jednak nie spieszyć się z wypuszczeniem produktu na rynek i wyeliminować wszystkie problemy zanim sprzęt trafi do użytkowników.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Tesla prezentuje technologię jazdy autonomicznej

Taksówki autonomiczne, carsharing i wiele innych planów.

Opublikowane

dnia

Samochody Tesli są wyposażone w tryb autopilota, ale do tej pory nie mógł on pełnić funkcji w pełni autonomicznego systemu prowadzenia. Firma zaprezentowała technologię, która to zmieni: autorski komputer pokładowy mogący jeździć bez kierowcy w kabinie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Facebook pozyskiwał kontakty mailowe ze skrzynek użytkowników bez ich wiedzy

Problem dotyczy 1,5 miliona użytkowników.

Opublikowane

dnia

Facebook nie potrafi ustrzec się od kontrowersji związanych z prywatnością i ochroną danych osobowych. Tym razem chodzi o proceder, podczas którego portal pozyskiwał od użytkowników zawartość ich list kontaktów ze skrzynek mailowych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Google daje użytkownikom możliwość wyboru przeglądarki

Jedno z antymonopolowych zaleceń Unii Europejskiej wchodzi w życie.

Opublikowane

dnia

O zmianach w Androidzie i domyślnych programach dostarczanych wraz z nim słyszymy już od kilku tygodni, ale dopiero teraz Google podało więcej szczegółów na temat tego, jak system operacyjny będzie wyglądał po ich wprowadzeniu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Dane klientów Morele.net dostępne w sieci

Brak haseł i informacji o płatnościach, ale wyciekły telefony.

Opublikowane

dnia

Baza danych o klientach sklepu internetowego Morele.net została wykradziona w zeszłym roku, ale do tej pory była ona dostępna jedynie w niektórych kręgach. Dopiero teraz odpowiedzialny na wyciek haker opublikował ją w internecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne