Połącz się z nami

Newsy

Witryna godna uwagi

Opublikowane

dnia

Witryna godna uwagi: Gry kiedyś i dziś

Gracze, którzy zastanawiają się nad tym na ile poważne zmiany zaszły w oprawie gier komputerowych w ciągu ostatnich dwudziestu lat powinni zapoznać się ze stroną \”Gaming now and then\”.

Jej autor przygotował porównanie przykładowych zrzutów ekranowych pochodzących z gier stworzonych w latach osiemdziesiątych oraz ze współczesnych produkcji. Dzięki temu mamy możliwość przekonania się jak wyglądały kiedyś i jak wyglądają obecnie gry reprezentujące rozmaite gatunki.

W oparciu o dziewięć par gier dostrzegamy zmiany w oprawie graficznej produktów zaliczanych do gatunku gier akcji, sportowych, zręcznościowych i przygodowych.

Trzeba przyznać, iż zestawienie prostej grafiki pochodzącej z lat osiemdziesiątych, charakteryzującej się ograniczoną paletą kolorów i mocno uproszczonym odwzorowaniem otoczenia, z pełnymi szczegółów współczesnymi, trójwymiarowymi wizualizacjami w sugestywny sposób odzwierciedla zmiany zachodzące w dziedzinie generowania grafiki komputerowej w ciągu ostatnich dwóch dekad.

http://gadgets.fosfor.se/gaming-now-and-then/

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Under Armour prezentuje kolekcję ubrań dla kosmicznych turystów

Przeznaczona dla osób korzystających z usług Virgin Galactic.

Opublikowane

dnia

Pozaziemskie wyprawy wakacyjne to póki co marzenie, ale już wkrótce ma ono być bliższe realizacji. Prace nad projektami SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactic postępują na tyle szybko, że niektórzy producenci postanowili już wejść na rynek kosmicznych gadżetów, na przykład odzieżowa marka Under Armour.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy S10 z błędem czytnika linii papilarnych

Aktualizacja eliminująca błąd jest już w przygotowaniu.

Opublikowane

dnia

Zabezpieczenia biometryczne to jedne z najbardziej niezawodnych sposobów na ograniczenie osobom trzecim dostępu do naszych urządzeń. Czasami jednak i w nich pojawiają się różne błędy obniżające skuteczność ochrony. Jeden z nich wykryto właśnie we flagowym smartfonie Galaxy S10.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Analogue prezentuje nową, kieszonkową konsolę retro Pocket

Odpalimy na niej gry z GameBoya, GBC, GBA i nie tylko.

Opublikowane

dnia

Konsole retro przeżywają prawdziwy renesans. Oprócz ich oficjalnych reedycji zaprojektowanych przez ich oficjalnych producentów, na rynek trafiają także konstrukcje zewnętrznych deweloperów. Jednym z ich jest Analogue, które tym razem zdecydowało się na przywrócenie do życia Game Boya.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

XC40 Recharge – pierwszy „elektryk” od Volvo

Pierwszy etap na drodze do całkowitej neutralności klimatycznej producenta.

Opublikowane

dnia

Elektryczne samochody znajdują się w ofercie większości popularnych marek. Do niedawna wyjątkiem wśród nich było Volvo, które dopiero dziś zaprezentowało swojego pierwszego elektrycznego crossovera XC40 Recharge. W najbliższych latach producent planuje wprowadzenie kolejnych modeli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne