Internet Explorer będzie obsługiwał standardy, a Gadu-Gadu da nam numery na zawsze. Google cały czas prezentuje nowości.
W sieci pojawiły się pierwsze prezentacje oraz źródła developerskich wersji Chrome OS. {link_wew 6035}System operacyjny{/link_wew} Google to zmodyfikowany Debian zawierający jedynie przeglądarkę i sterowniki. Wszystkie programy uruchamiane będą w chmurze obliczeniowej. Również dane mają być przechowywane w sieci. Ułatwi to przenoszenie się między komputerami, korzystanie z systemu na netbooku i dopasowanie reklam kontekstowych.
System ma być darmowy, ale całkowite uzależnienie się od chmury budzi pewne wątpliwości. Na pewno znajdą się osoby, które udostępnią w ten sposób wszystkie swoje dane. Ciekawe tylko co zrobią, jeśli akurat znajdą się poza zasięgiem sieci?
Źródło: http://www.youtube.com/user/googlechrome
Szybki IE9 na szybkich komputerach
Zupełnie przypadkowo premiera Chrome OS-a zbiegła się w czasie z przedstawieniem przez Microsoft Internet Explorera 9. Programiści Microsoftu zauważyli, że IE nie radzi sobie najlepiej z obsługą standardów i JavaScriptem. W związku z tym nowe IE obsłuży HTML-a 5 i CSS 3, a Acid 3 przejdzie na 32 punkty, jak podał Steven Sinofsky z Microsoftu.
IE ma też działać szybciej, ale pod warunkiem skorzystania z nowego sprzętu. Stara prawda mówi przecież, że taniej jest dokupić kolejny gigabajt RAM-u niż płacić programistom. Zwłaszcza, jeśli RAM kupią użytkownicy.
Postęp w szybkości renderowania z IE7 do IE9 jest kolosalny, ale i tak pozostaje on najwolniejszą z obecnych przeglądarek. Pokazuje to test SunSpider (http://www2.webkit.org/perf/sunspider-0.9/sunspider.html)
Źródło: http://blogs.msdn.com/ie/archive/2009/11/18/an-early-look-at-ie9-for-developers.aspx
GPU w procesorach Intela
Intel przedstawił następcę Core i7. Firma przeniesie architekturę Nehalem do 32-nanometrowych procesorów. Procesory otrzymały nazwy Gulftown (serwerowy), Arrandale (mobilny) i Clarkdale (dla komputerów stacjonarnych).
Nowością ma być dodanie do jednostki dwóch zintegrowanych układów: graficznego i szyfrującego. Poza pytaniem o moc potrzebną do zasilenia takich procesorów pozostaje jeszcze kwestia bezpieczeństwa.
Sprzętowa obsługa AES-a da temu standardowi jeszcze większą przewagę nad innymi, otwartymi szyframi. Wyznawcy {link_wew 5464}teorii spiskowych{/link_wew} będą wniebowzięci!
Źródło: http://www.idg.pl/news/352399/Nastepca.Core.i7.co.nowego.html
Dożywotni numer GG
„Łukasz??!! Co tak długo cię nie było??”. „Pomyłka, dopiero założyłem numer”. Koniec z takimi rozmowami przez Gadu-Gadu. Producent programu ogłosił, że numery GG nie będą już ponownie przydzielane nowym użytkownikom. Ponowne przyznawanie numerów było, wg GG Network, związane z ograniczaniem liczby kont oraz spamem.
Drugą zmianą jest zablokowanie dostępu do sieci użytkownikom korzystającym z innych niż oryginalny komunikatorów. Czy oznacza to, że przestaniemy być zarzucani śmieciami wysyłanymi przez boty? Nie do końca, bo to zabezpieczenie po prostu nie działa.
Źródło: http://www.idg.pl/news/352647/Gadu.Gadu.numer.na.cale.zycie.html