Połącz się z nami

Newsy

Asystent Google odczyta nam spersonalizowane newsy

Teraz będziemy mogli odsłuchać zebrane przez Google wiadomości.

Standardowe wiadomości najczęściej nie trafiają w pełni w nasze potrzeby – najczęściej otrzymujemy mieszankę rzeczy, które nas interesują i tych mniej ważnych. Asystent Google ma aspiracje stać się naszym nowym newsmanem, który odczyta nam jedynie istotne dla nas informacje.

Funkcja „Twoje newsy” zostanie uruchomiona początkowo jedynie dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych i w języku angielskim, ale w przyszłym roku Google planuje uruchomić ją na całym świecie. Aby ją włączyć, należy wybrać opcję „Your News Update” z menu ustawień Asystenta Google. Następnie wystarczy jedynie poprosić go o odczytanie wiadomości – na początku usłyszymy krótkie, kilkuzdaniowe streszczenia najważniejszych wydarzeń, a im dłużej będziemy słuchać, tym bardziej szczegółowe informacje otrzymamy. Poszczególne wiadomości będą rozpoczynały się krótkim wstępem wskazującym ich tematykę i źródło.

Zawartość będzie oczywiście personalizowana w oparciu o zebrane przez Google dane na temat naszych zainteresowań. Oznacza to, że fani konkretnej drużyny piłkarskiej otrzymają informacje o jej następnych meczach i zmianach w składzie, a osoby zainteresowane muzyką – przypomnienia o koncertach ulubionych artystów. Część wiadomości będzie dotyczyła także naszego miejsca zamieszkania. Funkcja „Twoje newsy” będzie dostępna na wszystkich inteligentnych głośnikach i smartfonach obsługujących Asystenta Google.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Nowy Google Chrome wydłuży czas działania laptopa na baterii

Newsy

Google planuje budowę centrum danych w Polsce

Newsy

TEST: OnePlus 8 Pro

Testy

Numery telefonów użytkowników WhatsAppa dostępne w sieci

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!