Połącz się z nami

Technologie

Asystent Google odczyta nam spersonalizowane newsy

Teraz będziemy mogli odsłuchać zebrane przez Google wiadomości.

Opublikowane

dnia

Standardowe wiadomości najczęściej nie trafiają w pełni w nasze potrzeby – najczęściej otrzymujemy mieszankę rzeczy, które nas interesują i tych mniej ważnych. Asystent Google ma aspiracje stać się naszym nowym newsmanem, który odczyta nam jedynie istotne dla nas informacje.

Funkcja „Twoje newsy” zostanie uruchomiona początkowo jedynie dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych i w języku angielskim, ale w przyszłym roku Google planuje uruchomić ją na całym świecie. Aby ją włączyć, należy wybrać opcję „Your News Update” z menu ustawień Asystenta Google. Następnie wystarczy jedynie poprosić go o odczytanie wiadomości – na początku usłyszymy krótkie, kilkuzdaniowe streszczenia najważniejszych wydarzeń, a im dłużej będziemy słuchać, tym bardziej szczegółowe informacje otrzymamy. Poszczególne wiadomości będą rozpoczynały się krótkim wstępem wskazującym ich tematykę i źródło.

Zawartość będzie oczywiście personalizowana w oparciu o zebrane przez Google dane na temat naszych zainteresowań. Oznacza to, że fani konkretnej drużyny piłkarskiej otrzymają informacje o jej następnych meczach i zmianach w składzie, a osoby zainteresowane muzyką – przypomnienia o koncertach ulubionych artystów. Część wiadomości będzie dotyczyła także naszego miejsca zamieszkania. Funkcja „Twoje newsy” będzie dostępna na wszystkich inteligentnych głośnikach i smartfonach obsługujących Asystenta Google.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

NASA bada wybuchy na asteroidzie

Ciało niebieskie od czasu do czasu wyrzuca skały.

Opublikowane

dnia

Asteroida Bennu stała się sławna, gdy NASA wybrało ją jako cel misji – agencja kosmiczna miała lepiej poznać asteroidę, która znajduje się na orbicie potencjalnie kolidującej z Ziemią. Na razie zaobserwowano jednak inne, niespotykane dotąd zjawisko…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Snapchat testuje wklejanie twarzy użytkowników do filmów

Coś jak deepfake, ale na wesoło.

Opublikowane

dnia

Aplikacje społecznościowe muszą wciąż dodawać nowe funkcje, by zatrzymać uwagę użytkowników. Snapchat tym razem stawia na uczenie maszynowe – specjalne algorytmy umieszczą nasze twarze w krótkich klipach wideo.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Columbia prezentuje kurtki inspirowane filmem „Gwiezdne Wojny”

Specjalna edycja kurtek Challenger nawiązuje zarówno do jasnej jak i ciemnej strony mocy.

Opublikowane

dnia

przez

Columbia Sportswear prezentuje Challenger – kurtkę z wyjątkowej serii  Star Wars Force Edition, inspirowanej finalnym starciem jasnej i ciemnej strony mocy.  Fani mogą teraz pokazać, z którą częścią bohaterów się identyfikują: wybierając czarną kurtkę „ciemnej strony” z detalami nawiązującymi do Imperium, lub szarą – „jasnej strony” – z elementami odsyłającymi do stylistyki Sojuszu Rebeliantów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Zdjęcia Google z funkcją czatu

Łatwiejsze przesyłanie, komentowanie i zapisywanie fotek.

Opublikowane

dnia

Google wielokrotnie eksperymentowało z komunikatorami i mediami społecznościowymi: Allo okazało się spektakularną porażką, podobnie zresztą jak Google+. Teraz namiastka social media trafi do niespodziewanego miejsca, czyli aplikacji Zdjęcia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Premiera Motoroli One Hyper

Wysuwany aparat przedni, Android 10 i całkiem mocna specyfikacja.

Opublikowane

dnia

Pod szyldem Motoroli od wielu lat produkowane są smartfony ze średniej półki. One Hyper, ich najnowszy model, co prawda nie może konkurować z tegorocznymi flagowcami, ale nie jest takim znowu zwyczajnym „średniaczkiem”.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne