Interaktywnie.com publikuje wywiad z Tomaszem Brzezińskim, zastępcą dyrektora biura prasowego w Kancelarii Prezydenta RP. W rozmowie poruszone zostają kwestie nowej wersji serwisu prezydent.pl, wkraczania prezydenta do globalnej sieci oraz kontrowersyjnej decyzji zakazu umieszczania komentarzy pod publikowanymi treściami.
Według planów nowa odsłona prezydenckiego serwisu ma być przede wszystkim bardziej interaktywna. Do przetargu na jej wykonanie zgłosiło się 15 firm. Jak mówi Tomasz Brzeziński, strony internetowe polskich urzędów zbyt rzadko wykorzystują możliwość kontaktu w obie strony. „Informacje są często zbyt długie, zawiłe i nudne, dominuje tekst, a multimedia są rzadkością” – stwierdza w wywiadzie.
Na początku roku w ramach biura prasowego Kancelarii Prezydenta powstał zespół, za który odpowiada właśnie Brzeziński. Jego zadaniem jest obserwowanie trendów w branży interaktywnej, w celu ich późniejszego wdrożenia w projekcie. O opinię mają zostać również poproszeni internauci. „Serwis będziemy uruchamiali dwuetapowo. Po pierwszym etapie udostępnimy go w wersji beta – będziemy wtedy zbierać uwagi i sugestie. Dobre pomysły uwzględnimy w ramach drugiego etapu. Myślę, że to najlepsze co możemy zrobić, a betatesterów nie zabraknie” – mówi Brzeziński.
W wywiadzie poruszona została również kontrowersyjna kwestia komentarzy. Prezydencki kanał na YouTube ma zablokowaną możliwość dodawania komentarzy przez użytkowników. Podobne rozwiązanie zostanie zastosowane również w przypadku nowej strony prezydent.pl. Jak powiedział Interaktywnie.com przedstawiciel Kancelarii Prezydenta, sprawa komentarzy była długo dyskutowaną kwestią. „Wiedzieliśmy, że nasza decyzja – jak by nie była – będzie oceniana. Tak jak napisaliśmy na naszym kanale, w tej chwili nie jesteśmy w stanie skutecznie moderować dyskusji, a z drugiej strony nie możemy wziąć odpowiedzialności za wszystkie wpisy, jakie mogłyby zostać opublikowane pod szyldem głowy państwa. Z tego powodu zdecydowaliśmy się na razie poprzestać na innych formach komunikacji” – tłumaczy oraz dodaje, że nowy serwis prezydent.pl zaoferuje inne formy kontaktu i interakcji. Nie zabraknie w nim miejsc do wyrażenia własnej opinii, zadawania pytań i dyskusji.
Pełna treść wywiadu dostępna jest w serwisie: http://interaktywnie.com/artykuly/108-prezydent-online