Połącz się z nami

Newsy

Commandos Strike Force – Komandosi wkraczają do akcji

Do grona gier, których akcja rozgrywa się w realiach II wojny światowej dołącza kolejna pozycja. Tym razem zadaniem gracza jest umiejętne kierowanie elitarną grupą komandosów.

Gruntowna zmiana konwencji

W ramach serii Commandos ukazywały się dotychczas popularne gry strategiczne. Za sprawą prezentowanego tytułu dochodzi do gruntownej zmiany konwencji, bowiem po raz pierwszy w historii wspomnianej serii gracz obserwuje wydarzenia z perspektywy pierwszej osoby. Przejmuje on kontrolę nad trzema członkami specjalnej grupy uderzeniowej.

Zielony Beret walczy na pierwszej linii frontu i korzysta z ciężkiego uzbrojenia. Snajper sprawnie eliminuje wrogów z dużej odległości. Szpieg potrafi natomiast oszukiwać przeciwników, przebierając się za nazistę.

Obszar działań

Misje, które realizuje prowadzony przez gracza oddział komandosów, zostały zgrupowane w trzech kampaniach. Obejmują one działania prowadzone na terenie Francji, Norwegii i Rosji. Zlecane przez sztab zadania są zróżnicowane. Mamy do czynienia m.in. ze zdobywaniem pozycji o strategicznym znaczeniu, prowadzeniem działań obronnych, sabotażem i wspieraniem wojsk alianckich w realizowanych przez nie operacjach.

Tryb wieloosobowy

Do prowadzenia rozgrywki wieloosobowej można wykorzystać sieć lokalną oraz internet. W przypadku korzystania z globalnej sieci należy dysponować łączem szerokopasmowym oraz zaakceptować obszerną umowę użytkownika, prezentowaną z poziomu gry na etapie tworzenia profilu sieciowego.

Gracz może opowiedzieć się zarówno po stronie \”Aliantów\”, jak i \”Sił Osi\”. Dostępne warianty rozgrywki obejmują klasyczny deathmatch, pojedynek drużynowy oraz sabotaż oparty o drużynowe zmagania szpiegów, którzy przesłuchują przeciwników i pozyskują informacje niezbędne do dokonania sabotażu na instalacjach wroga.

Solidnie, ale bez przełomu

Commandos Strike Force oferuje graczom zróżnicowaną i wciągającą rozgrywkę. Wprowadzenie charakterystycznych dla poszczególnych komandosów umiejętności wpływa na urozmaicenie stylu gry i pozwala na realizowanie różnych wariantów taktycznych. Korzystny wpływ na ocenę całości ma również przyjemna dla oka oprawa graficzna. Zmiana konwencji serii Commandos nie przyczyniła się z pewnością do stworzenia przełomowej produkcji, niemniej pozwoliła zaoferować solidną grę, zapewniającą rozrywkę na dobrym poziomie.

Informacje

Cenega Poland
http://www.cenega.pl

Cena: 99,90 zł

Nośnik: 1 DVD

Ocena: 4 / 5

Następne:

ToCA Race Driver 3

Nie przegap:

Witryna godna uwagi

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Creative Sound Blaster X3 – kiedy zintegrowana karta to za mało

Publikacje

Samsung QLED najlepszym przyjacielem nowych konsol

Newsy

Dell prezentuje nowości z serii XPS, G i Alienware

Newsy

Premiera silnika graficznego Unreal Engine 5

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!