Sezon wyprzedaży trwa w najlepsze – to doskonała okazja, by kupić wielgachny telewizor z równie ogromnymi możliwościami…
Pragniecie posiadać telewizor z ekranem o przekątnej powyżej 50 cali, ale obawiacie się, że domowy budżet nie sprosta waszym zachciankom? Na szczęście sezon cenowych obniżek jeszcze trwa, więc nie traćcie czasu i zapoznajcie się z naszymi popozycjami zanim ruszycie na telewizyjne polowanie.
W tym zestawieniu znajdziecie pięć naszym zdaniem najbardziej godnych uwagi modeli, które nie tylko wyposażone są w najnowsze technologie (m.in. Wi-Fi w standardzie i rozbudowane platformy sieciowe), ale mogą również pochwalić się wieloma unikalnymi rozwiązaniami. Piloty w dłoń!
Pretendenci
Największe i najlepsze telewizory stają do walki…
SONY BRAVIA KDL-55W905A
7 500 PLN, www.sony.pl
Specyfikacja
EKRAN: 55 cali, 1080p LED LCD
TUNER: DVB-T (MPEG-4), DVB-C, DVB-S, DVB-S2, analogowy
3D: aktywne, okulary w zestawie
ŁĄCZNOŚĆ: 4x HDMI, Wi-Fi, 3x USB, Ethernet, NFC, CI slot, Scart, component
DŹWIĘK: 20 W
PORTALE SIECIOWE: ipla, TVP, YouTube, FilmBox Live, TVN Player, Euronews, Facebook i inne
Wysokość: 723 mm
Szerokość: 1 241 mm
Grubość: 61 mm
Waga: 19,7 kg
DESIGN
Cieniutka ramka o subtelnym zielonkawym odcieniu wygląda bardzo stylowo.
OBRAZ
Filtr Triluminos odpowiada tu za poprawę odzwierciedlenia kolorów.
PLATFORMA SIECIOWA
Jest dobrze, ale przydałoby się więcej polskich aplikacji w SEN.
DŹWIĘK
Dobre głośniki, bez problemu napełnią brzmieniem duży salon.
Wielki, piękny i niezawodny w podstawowych kwestiach.
Jak na tak ogromne rozmiary, telewizor Sony prezentuje się zaskakująco elegancko. Bardzo cienka aluminiowa ramka z wyrazistymi krawędziami i delikatnym zielonym połyskiem prezentuje się tutaj naprawdę nieźle.
O wielkości tego modelu świadczy jednak nie tylko ów wyrazisty design, ale fantastyczna jakość obrazu, który w kategoriach ilości detali i dynamiki staje na równi z najlepszymi urządzeniami w tym zestawieniu. Silnik obrazu X-Reality Pro bazuje na zaawansowanych algorytmach, będących w stanie generować wizualia, wobec których niemalże niepotrzebna jest jakakolwiek kalibracja. Na uwagę zasługuje też bardzo udane odwzorowanie barw. Nieważne czy ogląda się film na Blu-ray’u czy telewizję cyfrową – i tu i tu obraz przyciąga wzrok swą soczystą kolorystyką. Na upartego można by się przyczepić do sporadycznych artefaktów przy oglądaniu filmów 3D, ale trzeba wyraźnie podkreślić, że występują one tutaj naprawdę rzadko.
Dostęp do platformy sieciowej Sony od teraz dostępny jest z poziomu menu aplikacji. Poza standardowymi klientami serwisów społecznościowych znajdziemy tam również pokaźną bazę Sony Entertainment Network, oferującą dostęp do jej multimedialnych zasobów za pośrednictwem usług Sony Video Unlimited i Music Unlimited. Warto wspomnieć o wsparciu dla Skype’a, ale z uwagi na brak wbudowanej w telewizor kamerki i mikrofonu, akcesoria te trzeba nabyć oddzielnie.
Na pochwałę zasługuje spora liczba dostępnych opcji podłączeniowych – poza Wi-Fi mamy tutaj m.in. 4 porty HDMI oraz obsługę standardu NFC, z pomocą którego łatwo prześlemy film/zdjęcia z urządzenia mobilnego na 55-calowy ekran telewizora.
Zabrakło nieco większej liczby high-endowych funkcji (np. rozpoznawanie głosu, gestów etc.), ale i tak Sony W90 jawi się nam jako solidny odbiornik dla ludzi ceniących podręcznikową wręcz jakość obrazu.
Lubimy Znakomity obraz, wyszukany design, porządną ilość złącz oraz wsparcie dla NFC.
Ale Konkurencja zdecydowanie lepiej radzi sobie z obsługą technologii 3D.
Zdaniem T3 Idealny dla osób, dla których jakość wizualiów jest ważniejsza od różnych technologicznych nowinek.
Platforma
Sony Entertainment Network
Platforma SEN pozwala korzystać z usług Sony Video Unlimited oraz Music Unlimited, otwierających dostęp do prawdziwego multimedialnego bogactwa (w tym najnowszych blockbusterów).
PANASONIC VIERA TX-L55DT60
Specyfikacja
EKRAN: 55 cali, 1080p LED LCD
TUNER: DVB-T/T2 (MPEG4), DVB-S2
3D: pasywne, okulary w zestawie
ŁĄCZNOŚĆ: 3x HDMI, Wi-Fi, 3x USB, digital optical, digital audio, Ethernet, CI slot, component i composite przez adapter
DŹWIĘK: 18 W
PORTALE SIECIOWE: YouTube, Facebook, Twitter, Picasa, BBC Sport i inne
Wysokość: 724 mm
Szerokość: 1 238 mm
Grubość: 35 mm
Waga: 21 kg
DESIGN
Nietuzinkowy kształt podstawy nadaje mu specyficznego uroku.
OBRAZ
Jest wyrazisty, czego nie można niestety powiedzieć o czerni.
PLATFORMA SIECIOWA
Dość skromna liczba aplikacji. Na plus zaliczyć trzeba intuicyjny interfejs.
DŹWIĘK
Dwa 4-watowe głośniczki współgrają tu z 10-watowym subwooferem.
Niesamowicie inteligentny telewizor – wysłucha i zrozumie…
Gdyby zrobić zestawienie najlepszych odbiorników Smart TV, DT60 bez wątpienia zająłby w nim wysoką pozycję. Wszystko za sprawą rewelacyjnego interfejsu, który nie tylko pozwala na konfigurację ekranu powitalnego dla każdego członka rodziny, ale uważnie śledzi też, jaka zawartość jest na nim najczęściej wyświetlana, dzięki czemu można go łatwo spersonalizować pod kątem multimedialnych preferencji danego użytkownika.
To jednak nie koniec dobrych wieści. Podwójny tuner pozwala na oglądanie zawartości na dwóch ekranach – z użyciem dedykowanej aplikacji Panasonic Remote mamy tu opcję strumieniowego przesyłania obrazu na wyświetlacz tabletu bądź smartfona, co przydaje się podczas rodzinnych starć o telewizyjnego pilota.
Na uwagę zasługuje również opcja kontroli głosem. Poszczególne komendy (a jest ich całkiem sporo) należy wypowiadać do znajdującego się w zestawie z odbiornikiem kontrolera Touch Pad, a precyzja ich odbioru stoi tutaj na więcej niż zadowalającym poziomie. DT60 wspiera zaktualizowaną wersję funkcji Swipe & Share, pozwalającą na łatwy transfer zdjęć lub materiałów wideo za pośrednictwem DLNA. Nie jest zbyt różowo w kwestii wsparcia dla różnych formatów – my mieliśmy problemy chociażby z plikami MKV przesyłanymi z dysku NAS.
Pod względem nowych rozwiązań Panasonic wypada imponująco, a w kwestii generowanej jakości obrazu również nie ma się czego wstydzić. Wrażenie robi szczegółowość i odwzorowanie barw, z jednym wyjątkiem w postaci czerni, której wyraźnie brakuje nieco większej głębi. Odbiornik ten całkiem nieźle radzi sobie z ujęciami dynamicznymi, co można docenić zwłaszcza przy oglądaniu sportowych transmisji.
Rozczarowująco wypada tu kwestia dźwięku – zakup chociażby soundbara wydaje się niemalże obowiązkowy. Panasonic to prawdziwy spryciarz i gdyby tylko oferował ciut lepszy obraz, z pewnością byłby czarnym koniem tego testu.
Lubimy Bezkonkurencyjny na obecną chwilę interfejs my Home Screen. Bardzo dopracowana funkcja kontroli głosem.
Ale Kiepski dźwięk i jakość czerni.
Zdaniem T3 Ma w swym arsenale sporo technologicznych sztuczek, ale obraz mógłby prezentować się na nim ciut lepiej.
Platforma
my Home Screen
Dzięki niesamowicie intuicyjnemu interfejsowi można spersonalizować opcje dostępu do multimedialnej zawartości lub aplikacji w zależności od preferencji użytkownika. Wygodna rzecz.
LG 55LA740S
5 500 PLN, www.lg.com/pl
Specyfikacja
EKRAN: 55 cali, 1080p LED
TUNER: DVB-T (MPEG4)
3D: pasywne, okulary w zestawie
ŁĄCZNOŚĆ: 3x HDMI, Wi-Fi, Scart, 3x USB, digital optical, digital audio, Ethernet, CI slot
DŹWIĘK: 24 W
PORTALE SIECIOWE: YouTube, ipla, Twitter, Facebook, Allegro, Picasa, Onet.pl VOD i inne
Wysokość: 723 mm
Szerokość: 1 233 mm
Grubość: 34,7 mm
Waga: 20 kg
DESIGN
Nietuzinkowa podstawa nadaje mu niezwykle wyrazisty wygląd.
OBRAZ
Piękne, tętniące życiem kolory oraz godna podziwu dynamika.
PLATFORMA SIECIOWA
Przeciętny użytkownik znajdzie tu wszystkie potrzebne do szczęścia aplikacje.
DŹWIĘK
Wbudowane głośniki mają naprawdę niezłego kopa.
Jeden z najlepszych wyborów dla łowców poświątecznych okazji…
Choć ten 55-calowy odbiornik posiada najniższą cenę spośród wszystkich testowanych produktów, to w żadnym wypadku nie można określać go mianem budżetowego – przed wami król wyprzedaży.
W porównaniu do mniejszych modeli telewizorów produkcji LG, LA740S otrzymał wydajny procesor TruMotion, który odpowiada za rewelacyjną jakość oraz dynamikę generowanego obrazu. Jedynym mankamentem sfery wizualnej jest niespecjalnie dopieszczona czerń, której brakuje nieco większej wyrazistości. Warto unikać też zbytniego nasycania kolorów w ustawieniach, gdyż uzyskany w ten sposób efekt może okazać się niezbyt naturalny. Z wyczuciem trzeba też podchodzić do trybów Eco, które mogą uczynić obraz zbyt zielonym i ciemnym.
Platforma sieciowa LG Smart TV swym rozbudowaniem ustępuje wyłącznie rywalce obecnej w produkcie Samsunga – znajdziemy w niej sporą liczbę aplikacji na czele z YouTube oraz naszą polską iplą. Nawigacja po menu jest intuicyjna, co więcej, według producenta sprzęt ten otrzyma niebawem funkcję rekomendacji materiałów multimedialnych bazującą na preferencjach użytkownika.
Smutną wieścią może być to, że telewizor ten posiada tylko jeden tuner, ale w ramach rekompensaty otrzymujemy wsparcie dla technologii NFC oraz bardzo przyzwoite pasywne 3D. W przypadku tej ostatniej funkcji, koniecznie trzeba dodać, że w pudełku znajdziemy kilka par okularów – świetna sprawa w przypadku filmowego seansu w nieco większym gronie. LG to także bardzo dobry wybór dla graczy, którzy z pewnością docenią fantastyczne możliwości, jakie oferuje funkcja DualPlay (potrzebne do niej okulary znajdują się w zestawie).
Na zakończenie nie wypada nie wspomnieć o zaskakująco dobrej jakości audio, za którą odpowiadają głośniki o łącznej mocy 24 W.
Świetny obraz, porządny dźwięk i pokaźna liczba zastosowanych nowoczesnych technologii oraz bardzo uczciwa cena to najlepsze argumenty za tym, by nowy rok zacząć od zakupu tego 55-calowego cudeńka.
Lubimy Nieprzyzwoicie atrakcyjny stosunek jakości do ceny oraz bardzo solidną jakość obrazu.
Ale Tylko jeden tuner, czerni brakuje nieco do ideału.
Zdaniem T3 Chcecie kupić nowoczesny telewizor w kuszącej cenie? Oto świetna propozycja!
Platforma
LG Smart TV
W kontekście dostępu do aplikacji multimedialnych, LG przegrywa wyłącznie z Samsungiem. YouTube oraz ipla spokojnie zaspokoją potrzeby wszystkich znudzonych telemaniaków.
PHILIPS 55PFL8008S
7 000 PLN, www.philips.pl
Specyfikacja
EKRAN: 55 cali, 1080p LED
TUNER: DVB-T/T2, DVB-C, DVB-S, DVB-S2
3D: aktywne, okulary w zestawie
ŁĄCZNOŚĆ: 4x HDMI, Wi-Fi, 3x USB, Scart, digital optical, digital audio, Ethernet, CI slot
DŹWIĘK: 30 W
PORTALE SIECIOWE: YouTube, Vimeo, Facebook, Picasa i inne
Wysokość: 723 mm
Szerokość: 1 235 mm
Grubość: 32,5 mm
Waga: 19,5 kg
DESIGN
Nowy typ podświetlenia Ambilight prezentuje się niesamowicie.
OBRAZ
Po wyłączeniu większości trybów przetwarzania obrazu można cieszyć się wspaniałymi rezultatami.
PLATFORMA SIECIOWA
Skromniutko – konkurencja nie daje w tej kwestii Philipsowi żadnych szans.
DŹWIĘK
Jak na tak cienką konstrukcję, brzmienie zaskakuje tu swą donośnością.
Nieco fałszywy Smart TV, który skąpany jest we własnym blasku.
Najnowszy 55-calowiec Philipsa wyposażony został w najświeższą odsłonę technologii Ambilight, będącą w stanie uzupełnić wrażenia z filmowych seansów o fantastyczny efekt świetlny, którego wygląd możemy dostosować do swych wizualnych preferencji.
Podobnie jak inne telewizory tej marki, model ten jest okrutnie przekombinowany w kwestii technologii przetwarzania obrazu. Zbyt wiele tu różnych ustawień, które na dobrą sprawę tylko komplikują uzyskanie optymalnej jakości obrazu, wobec czego najlepiej po prostu zapomnieć o ich istnieniu (dobra rada: unikajcie trybu Perfect
Natural Motion). Jeśli oprzecie się pokusie grzebania w zaawansowanych opcjach, to sprzęt ten nagrodzi was za to naprawdę przyzwoitym obrazem o bardzo dużej szczegółowości i świetnym odwzorowaniu cieni.
Jeśli szukacie sprzętu nastawionego na oferowanie bogatej zawartości sieciowej, to swą uwagę musicie niestety zwrócić gdzieś indziej – poza YouTube i paroma popierdółkowatymi aplikacjami nie ma tutaj bowiem nic ciekawego. Na pocieszenie otrzymujemy wyśmienitą obsługę niemal wszystkich popularnych multimedialnych formatów plików, do których dostęp uzyskujemy z pomocą czytelnego i bardzo płynnego interfejsu użytkownika.
Oprócz technologii Ambilight, o nowoczesności tego telewizora świadczy także innowacyjny kontroler, który z jednej strony wygląda jak klasyczny pilot, z drugiej zaś posiada klawiaturę QWERTY oraz czujnik żyroskopowy.
Telewizor Philipsa stanowi produkt dla ludzi o wysublimowanych gustach – dzięki podświetleniu prezentuje się świetnie, oferuje bardzo porządną jakość obrazu, ale z drugiej strony potrafi irytować zbyt dużą ilością kompletnie niepotrzebnych ustawień, a jego platforma sieciowa wypada najsłabiej w całym tym zestawieniu. W ogólnym rozrachunku jest to udany sprzęt, który powinien jednak zostać nieco bardziej dopracowany.
Lubimy 3-stronne podświetlenie Ambilight. Minimalistyczny design oraz porządną jakość dźwięku.
Ale Skomplikowane tryby obrazu mogą przetestować cierpliwość użytkownika. Słabiutkie opcje sieciowe.
Zdaniem T3 Elegancki i wydajny, ale jego obsługa jest momentami zbyt przekombinowana.
Platforma
Philips Smart TV
Z najbardziej przydatnych i popularnych aplikacji na dobrą sprawę otrzymujemy tutaj tylko YouTube. W zestawieniu z konkurentami, Philips wypada w tej kwestii bardzo mizernie. Szkoda.
SAMSUNG PS51F8500ST
9 000 PLN, www.samsung.pl
Specyfikacja
EKRAN: 51 cali, 1080p plazma
TUNER: DVB-T (MPEG4), analogowy
3D: aktywne, okulary w zestawie
ŁĄCZNOŚĆ: 4x HDMI, Wi-Fi, 3x USB, digital optical, digital audio, Ethernet, CI slot, component, Scart i composite przez adapter
DŹWIĘK: 20 W
PORTALE SIECIOWE: YouTube, ipla, TVP, iplex.pl, TVN Player, Tuba.fm, Twitter, Facebook i inne
Wysokość: 708 mm
Szerokość: 1 190 mm
Grubość: 55,4 mm
Waga: 23,4 kg
DESIGN
Metalowa podstawa oraz chromowana ramka prezentują się olśniewająco.
OBRAZ
Fantastyczne kolory, głęboka czerń oraz świetne detale w zakresie wyświetlania cieni.
PLATFORMA SIECIOWA
Bezkonkurencyjna platforma sieciowa z ogromną ilością najróżniejszych aplikacji.
DŹWIĘK
Głośniki grają głośno, ale ten sprzęt aż prosi się o zakup zestawu 5.1.
Samsung nie pozwala nam zapomnieć o telewizorach plazmowych.
Panasonic ogłosił co prawda zamiar porzucenia produkcji plazm w 2014 roku, ale dzięki Samsungowi odbiorniki z tego typu matrycą mogą być spokojne o swą przyszłość.
Charakterystyczną cechą plazm jest fantastyczna jakość obrazu. Nie inaczej jest i w tym przypadku, gdyż niesamowicie wyraziste kolory, głęboka jak Bajkał czerń oraz topowa rozdzielczość dynamiczna powodują prawdziwą ekstazę dla gałek ocznych, a po ujrzeniu w akcji filmu nagranego na Blu-ray’u ręce same składają się do oklasków.
Poza wrażeniami wizualnymi, Samsung dostarcza również ogromnych pokładów rozrywki, dzięki najlepszej w zestawieniu platformie sieciowej, obsługiwanej za pomocą przejrzystego i przemyślanego interfejsu Smart Hub. Nie jest on może tak intuicyjny jak my Home Screen u Panasonica, ale i tak poruszanie się po nim jest dziecinnie prostą czynnością. Jeśli szukacie sprzętu oferującego dostęp do bogatego zbioru aplikacji posegregowanych na kategorie tematyczne, to Samsung stanie się spełnieniem waszych multimedialnych marzeń.
Sprzęt Koreańczyków słynie ze świetnego wsparcia dla różnego rodzaju formatów plików, a telewizor ten nie stanowi wyjątku od owej zasady. Nasze multimedialne zbiory możemy wrzucać na ekran TV z pomocą złącza USB lub z użyciem funkcji Allshare – nic dodać, nic ująć.
W zestawie z odbiornikiem znajdziemy dwa piloty – standardowy model na podczerwnień oraz specjalny kontroler wyposażony w touchpad, który w znaczący sposób ułatwia nawigację po opcjach urządzenia. Nie mogło tu zabraknąć również funkcji Smart TV, na czele z opcjami kontroli telewizora za pomocą gestów i głosu.
Samsung nie zapomniał o wsparciu dla swojej autorskiej przystawki Evolution Kit, która jest w stanie dać w przyszłości zastrzyk młodzieńczej energii dla procesora oraz innych podzespołów umieszczonych w tej stylowej metalowej obudowie. Jeśli zatem dysponujecie tylko odpowiednią ilością gotówki, to plazmę tę możecie brać w ciemno.
Lubimy Wspaniały obraz i wyśmienitą rozdzielczość dynamiczną. Bezkonkurencyjną ilość dostępnych aplikacji.
Ale Kąty widzenia mogłyby być nieco lepsze.
Zdaniem T3 Samsung pokazał, że telewizory plazmowe w dalszym ciągu mają ogromną moc.
Platforma
Samsung Smart Hub
Chcecie się rozerwać, ale w programie nie ma nic ciekawego? Dzięki najlepszej na rynku platformie sieciowej z najszerszym wyborem aplikacji z pewnością nie będziecie narzekać na nudę.
Powody
Dlaczego Samsung PS51F8500ST zasługuje na waszą miłość i pieniądze?
1
Design – Połączenie metalowej konstrukcji z chromowanymi wykończeniami prezentuje się wspaniale.
2
Obraz – Wszystko, czego można się spodziewać po plazmie, czyli fantastyczne kolory i piękna czerń.
3
Platforma sieciowa – Smart Hub Samsunga w dalszym ciągu pozostaje poza zasięgiem absolutnie całej konkurencji.
4
Łączność – Wi-Fi, 4x HDMI, 3x USB oraz wiele innych złącz. Wystarczy?
5
Dźwięk – Dobre i donośne głośniki o mocy 20 W.
6
Pilot – Poza klasycznym kontrolerem otrzymujemy tu też model z touchpadem.
7
Multimedia – Nie jest w żadnym wypadku wybredny w kwestii formatów plików – łyka wszystko bez popity.
8
Technologia 3D – Z aktywnej technologii trójwymiarowego obrazu skorzystamy z użyciem 2 par dołączonych do zestawu okularów.
9
Inteligencja – Może być kontrolowany z pomocą gestów lub komend głosowych.
W zbliżeniu
Najpopularniejsze polskie serwisy VOD
VOD.PL
Należący do Onetu najpopularniejszy serwis VOD. Filmowych nowości tam nie uświadczymy, ale wielbiciele kilkuletnich produkcji znajdą coś dla siebie.
iPLA
Oferuje możliwość oglądania wielu kanałów należących do Cyfrowego Polsatu. Dzięki dedykowanej aplikacji ipla działa też na urządzeniach mobilnych.
TVN PLAYER
Całkowicie darmowa usługa umożliwiająca dostęp do materiałów wideo (seriali, programów oraz nielicznych filmów) emitowanych na kanałach telewizji TVN.
VOD.TVP.pl
Platforma oferująca najbogatszą ofertę polskich seriali oraz filmów fabularnych i dokumentalnych. Cenowo nie wypada jednak zbyt atrakcyjnie.
Opinia
Podejmij mądrą decyzję…
Jak zdążyliście już pewnie zauważyć, pięć gwiazdek otrzymały dwa produkty. Bój o palmę pierwszeństwa był niesamowicie zacięty, ale ostatecznie zwyciężył w nim Samsung, który choć kosztuje najwięcej spośród testowanych urządzeń, to może pochwalić się najlepszą jakością obrazu, nowoczesnymi funkcjami Smart TV oraz niemającą sobie równych platformą sieciową. Tuż za nim uplasował się LG, kuszący swą niebywale atrakcyjną ceną oraz imponującą liczbą technologicznych nowinek, które otrzymać można za relatywnie niewielkie pieniądze.
Pozostałe trzy produkty również nie mają się czego wstydzić. Sony zachwycił nas porządnym obrazem oraz eleganckim designem. Panasonic skradł nasze serca najwspanialszym interfejsem użytkownika, jaki można znaleźć w inteligentnych telewizorach oraz bardzo udanie rozwiązaną kontrolą za pomocą gestów i komend głosowych. Ostatni, ale z pewnością nie najgorszy (bo w tym teście na dobrą sprawę nie ma przegranych) Philips, wprost urzekł nas najnowszą wersją technologii Ambilight, zaskakująco donośnym dźwiękiem oraz stylowym wyglądem, który ma spore szanse przypaść do gustu nie tylko miłośnikom tego wspaniale prezentującego się podświetlenia.
Sony braviaKDL-55W905A | Panasonic viera TX-L55DT60 | LG55LA740S | Philips 55PFL8008S |
Samsung PS51F8500ST | |
CENA, URl | 7 500 PLN, www.sony.pl | 6 500 PLN, www.panasonic.pl | 5 500 PLN, www.lg.com/pl | 7 000 PLN, www.philips.pl | 9 000 PLN, www.samsung.pl |
EKRAN | 55 cali, 1080 p LED LCD | 55 cali, 1080p LED LCD | 55 cali, 1080p LED | 55 cali, 1080p LED | 51 cali, 1080p plazma |
tuner | DVB-T (MPEG-4), DVB-C, DVB-S, DVB-S2, analogowy | DVB-T/T2 (MPEG4),DVB-S2 | DVB-T (MPEG4) | DVB-T/T2, DVB-C,DVB-S, DVB-S2 | DVB-T (MPEG4), analogowy |
3D | Aktywne, okulary w zestawie | Pasywne, okulary w zestawie | Pasywne, okulary w zestawie | Aktywne, okulary w zestawie | Aktywne, okulary w zestawie |
ŁĄCZNOŚĆ | 4x HDMI, Wi-Fi, 3x USB, Ethernet, NFC, CI slot,Scart, component | 3x HDMI, Wi-Fi, 3x USB, digital optical, digital audio, Ethernet, CI slot, component i composite przez adapter | 3x HDMI, Wi-Fi, Scart,3x USB, digital optical,digital audio, Ethernet,CI slot | 4x HDMI, Wi-Fi, 3x USB, Scart, digital optical, digital audio, Ethernet, CI slot | 4x HDMI, Wi-Fi, 3x USB, digital optical, digital audio, Ethernet, CI slot, component, Scart i composite przez adapter |
DŹWIĘK | 20 W | 18 W | 24 W | 30 W | 20 W |
PORTALE SIECIOWE | ipla, TVP, YouTube, FilmBox Live, TVN Player, Euronews, Facebook i inne | YouTube, Facebook, Twitter, Picasa, BBC Sport i inne | YouTube, ipla, Twitter, Facebook, Allegro, Picasa, Onet.pl VOD i inne | YouTube, Vimeo, Facebook, Picasa i inne | YouTube, ipla, TVP, iplex.pl, TVN Player, Tuba.fm, Twitter, Facebook i inne |
WYMIARY | 720x1241x61 mm/19,7 kg | 724x1238x35 mm/21 kg | 723x1233x34,7 mm/20 kg | 723x1235x32,5 mm/19,5 kg | 708x1190x55,4 mm/23,4 kg |
LUBIMY | Znakomity obraz, wyszukany design, porządną ilość złącz oraz wsparcie dla NFC. | Bezkonkurencyjny na obecną chwilę interfejs my Home Screen. Bardzo dopracowana funkcja kontroli głosem. | Nieprzyzwoicie atrakcyjny stosunek jakości do ceny oraz bardzo solidną jakość obrazu. | 3-stronne podświetlenie Ambilight. Minimalistyczny design oraz porządną jakość dźwięku. | Wspaniały obraz i wyśmienitą rozdzielczość dynamiczną. Bezkonkurencyjną ilość dostępnych aplikacji. |
ALE | Konkurencja lepiej radzi sobie z obsługą technologii 3D. | Kiepski dźwięk i jakość czerni. | Tylko jeden tuner, czerni brakuje nieco do ideału. | Słabiutkie opcje sieciowe. | Kąty widzenia mogłybybyć nieco lepsze. |
Zdaniem t3 | Dla osób, dla których jakość wizualiów jest ważniejsza od technologicznych nowinek. | Ma sporo technologicznych sztuczek, ale obraz mógłby prezentować się ciut lepiej. | Chcecie kupić nowoczesny telewizor w kuszącej cenie? Oto świetna propozycja! | Elegancki i wydajny, ale jego obsługa jest momentamizbyt przekombinowana. | Samsung pokazał, że tele-wizory plazmowe w dalszym ciągu mają ogromną moc. |