Połącz się z nami

Newsy

Zwijany telewizor od LG trafia do sklepów

Cena urządzenia jest oczywiście tak wysoka, jak mogliśmy się spodziewać.

Po raz pierwszy Signature OLED R pokazany został prawie dwa lata temu. Od tej pory składane wyświetlacze w smartfonach zadomowiły się na rynku, a do sprzedaży zaczęły trafiać ekrany 8K, ale propozycja LG wciąż robi wrażenie.

Dla przypomnienia – Signature OLED R otrzymał 65-calowy, giętki ekran OLED, który może zwijać się i rozwijać. Gdy nie oglądamy telewizji, panel pozostaje ukryty wewnątrz aluminiowego, pokrytego tkaniną soundbara-bazy. Aby rozwinąć ekran, wystarczy wcisnąć jeden przycisk. Urządzenie może pracować w kilku trybach: od całkowitego schowania ekranu, gdzie po prostu działa jak sprzęt audio, poprzez częściowe rozwinięcie (w tym trybie wyświetlacz może prezentować np. aktualną godzinę lub wybrane zdjęcia) aż po pełne wysunięcie z obudowy.

LG dość długo zwlekało z wprowadzeniem telewizora na rynek; sprzęt po raz pierwszy został publicznie zaprezentowany podczas targów CES 2019, a producent planował rozpoczęcie dystrybucji jeszcze w zeszłym roku. Od tego czasu sprzęt czasami pojawiał się na targach na stoisku LG, przypominając odwiedzającym o swoim istnieniu. Ostatecznie Signature OLED R pojawi się w sprzedaży dopiero teraz – urządzenie będzie dostępne jedynie w wybranych sklepach w Korei, a jego cena ustalona została na 100 mln KRW (ok. 341 000 PLN). Nie wiadomo, czy telewizor wejdzie także na inne rynki.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

TEST: Google Nest Audio

Testy

TEST: Creative Outlier Active V2

Testy

Project Latte – aplikacje z Androida na Windowsie

Newsy

TEST: Opel Grandland X Hybrid4

Moto

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!