Połącz się z nami

Newsy

Samsung i „mieszana rzeczywistość” Microsoftu

Start w październiku, nowy headset w listopadzie.

Opublikowane

dnia

Duża aktualizacja Windowsa 10 nadchodzi. W zaplanowanym na 17 października pakiecie nazwanym Fall Creators Update ma znaleźć się miejsce dla najnowszej propozycji Microsoftu w zakresie VR nazwanej „mixed reality”. Na dzisiejszej konferencji przedstawiciele giganta z Redmond opowiedzieli nieco o swoim projekcie oraz przedstawili headset „rzeczywistości mieszanej” firmowany przez Samsunga.

Według Microsoftu „rzeczywistość mieszana” ma obejmować rzeczywistość rozszerzoną, wirtualną i wszystkie pośrednie formy. Ma ona wspierać różne formy interakcji z otoczeniem: gesty, ruchy gałek ocznych, sterowanie głosowe. Sercem całego systemu ma być oczywiście Windows, ale wsparcie dla nowego VR (MR?) ma pojawić się w grach wideo (w tym zupełnie nowej produkcji Halo: Recruit). Elementem wyróżniającym „rzeczywistość mieszaną” spośród innych systemów VR/AR ma być położenie nacisku na społeczny aspekt zabawy w wirtualnej rzeczywistości. W realizacji tego celu mają pomóc twórcy AltspaceVR, pierwszego społecznościowego portalu VR.

Oczywiście oprogramowanie jest ważne, ale żeby w pełni cieszyć się możliwościami nowego projektu Microsoftu potrzeba również specjalnego headsetu. Tym razem Microsoft przyjął taktykę współpracy z wiodącymi producentami hardware’u. Obok Acera, Asusa, Della czy HP swoje gogle przygotował również Samsung. Już na pierwszy rzut oka widać, że jest to produkt premium – dwa wyświetlacze AMOLED, mikrofon, wbudowane słuchawki od AKG oraz kontrolery Windows. Wyświetlacze mają rozdzielczość 1 600 x 1 440 i są superszybkie, dzięki czemu korzystanie z headsetu będzie przyjaźniejsze dla naszych oczu  (i żołądków). Jego cena również będzie dość premium – w Polsce najprawdopodobniej zapłacimy za niego min. 1 900 PLN. Premiera urządzenia już 6 listopada.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Under Armour prezentuje kolekcję ubrań dla kosmicznych turystów

Przeznaczona dla osób korzystających z usług Virgin Galactic.

Opublikowane

dnia

Pozaziemskie wyprawy wakacyjne to póki co marzenie, ale już wkrótce ma ono być bliższe realizacji. Prace nad projektami SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactic postępują na tyle szybko, że niektórzy producenci postanowili już wejść na rynek kosmicznych gadżetów, na przykład odzieżowa marka Under Armour.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy S10 z błędem czytnika linii papilarnych

Aktualizacja eliminująca błąd jest już w przygotowaniu.

Opublikowane

dnia

Zabezpieczenia biometryczne to jedne z najbardziej niezawodnych sposobów na ograniczenie osobom trzecim dostępu do naszych urządzeń. Czasami jednak i w nich pojawiają się różne błędy obniżające skuteczność ochrony. Jeden z nich wykryto właśnie we flagowym smartfonie Galaxy S10.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Analogue prezentuje nową, kieszonkową konsolę retro Pocket

Odpalimy na niej gry z GameBoya, GBC, GBA i nie tylko.

Opublikowane

dnia

Konsole retro przeżywają prawdziwy renesans. Oprócz ich oficjalnych reedycji zaprojektowanych przez ich oficjalnych producentów, na rynek trafiają także konstrukcje zewnętrznych deweloperów. Jednym z ich jest Analogue, które tym razem zdecydowało się na przywrócenie do życia Game Boya.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

XC40 Recharge – pierwszy „elektryk” od Volvo

Pierwszy etap na drodze do całkowitej neutralności klimatycznej producenta.

Opublikowane

dnia

Elektryczne samochody znajdują się w ofercie większości popularnych marek. Do niedawna wyjątkiem wśród nich było Volvo, które dopiero dziś zaprezentowało swojego pierwszego elektrycznego crossovera XC40 Recharge. W najbliższych latach producent planuje wprowadzenie kolejnych modeli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne