Połącz się z nami

Newsy

Samsung i „mieszana rzeczywistość” Microsoftu

Start w październiku, nowy headset w listopadzie.

Duża aktualizacja Windowsa 10 nadchodzi. W zaplanowanym na 17 października pakiecie nazwanym Fall Creators Update ma znaleźć się miejsce dla najnowszej propozycji Microsoftu w zakresie VR nazwanej „mixed reality”. Na dzisiejszej konferencji przedstawiciele giganta z Redmond opowiedzieli nieco o swoim projekcie oraz przedstawili headset „rzeczywistości mieszanej” firmowany przez Samsunga.

Według Microsoftu „rzeczywistość mieszana” ma obejmować rzeczywistość rozszerzoną, wirtualną i wszystkie pośrednie formy. Ma ona wspierać różne formy interakcji z otoczeniem: gesty, ruchy gałek ocznych, sterowanie głosowe. Sercem całego systemu ma być oczywiście Windows, ale wsparcie dla nowego VR (MR?) ma pojawić się w grach wideo (w tym zupełnie nowej produkcji Halo: Recruit). Elementem wyróżniającym „rzeczywistość mieszaną” spośród innych systemów VR/AR ma być położenie nacisku na społeczny aspekt zabawy w wirtualnej rzeczywistości. W realizacji tego celu mają pomóc twórcy AltspaceVR, pierwszego społecznościowego portalu VR.

Oczywiście oprogramowanie jest ważne, ale żeby w pełni cieszyć się możliwościami nowego projektu Microsoftu potrzeba również specjalnego headsetu. Tym razem Microsoft przyjął taktykę współpracy z wiodącymi producentami hardware’u. Obok Acera, Asusa, Della czy HP swoje gogle przygotował również Samsung. Już na pierwszy rzut oka widać, że jest to produkt premium – dwa wyświetlacze AMOLED, mikrofon, wbudowane słuchawki od AKG oraz kontrolery Windows. Wyświetlacze mają rozdzielczość 1 600 x 1 440 i są superszybkie, dzięki czemu korzystanie z headsetu będzie przyjaźniejsze dla naszych oczu  (i żołądków). Jego cena również będzie dość premium – w Polsce najprawdopodobniej zapłacimy za niego min. 1 900 PLN. Premiera urządzenia już 6 listopada.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Samsung: od 54 do 2,3 milimetra, czyli dlaczego mniej znaczy więcej

Newsy

TEST: Samsung Q800T

Testy

TEST: Microsoft Surface Headphones 2

Testy

Microsoft zdradza tytuły startowe Xboxa Series X/S

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!