SOCJAL
Do góry

Zostań superbohaterem

Kilka wyjątkowych gadżetów w mig uczyni z ciebie herosa, któremu niestraszna walka o lepsze jutro!

Chyba każdy z nas myślał kiedyś, jakby to fajnie było zostać superbohaterem. Chęć posiadania przez ludzi nadprzyrodzonych umiejętności sprytnie podsycana jest przez branżę komiksów i współpracujące z nią wielkie wytwórnie filmowe.Co ciekawe, magia kina może łatwo przenieść się do świata rzeczywistego. W dzisiejszych czasach superbohaterem może zostać praktycznie każdy, gdyż dzięki galopującemu postępowi technologicznemu oraz nie znającej granic ludzkiej kreatywności, co jakiś czas pojawiają się w sprzedaży gadżety, które zawstydziłyby swoją pomysłowością cały ekwipunek Jamesa Bonda.

Niesieni falą entuzjazmu po kinowym seansie z najnowszą odsłoną przygód Kapitana Ameryki, postanowiliśmy wziąć na tapetę urządzenia pozwalające zwyczajnemu zjadaczowi chleba choć na chwilę wejść w skórę bohatera komiksu. Na kolejnych stronach przedstawimy kilka najciekawszych i zarazem najbardziej efektownych gadżetów, dzięki którym nawet chuderlakowaty nerd obudzi w sobie szereg efektownych supermocy.

Wszystkie z wymienionych produktów łączy jedna wspólna cecha – nie są one niestety dostępne w naszym kraju. Jeśli jednak ktoś na poważnie podchodzi do kwestii ukształtowania swojego bohaterskiego alter ego, to powinien wykazać się cnotą cierpliwości i grzecznie poczekać na kuriera kilka dni więcej niż zwykle. Do dzieła!

SUPERMOC #1: UJARZMIJ OGIEŃ

Superzłoczyńca z komiksów Marvela o imieniu Pyro potrafił strzelać płomieniami. Umiejętność tę chciałby z pewnością posiadać niejeden z nas, ale na pierwszy rzut oka jej nabycie wydaje się niemożliwe. Z tego jakże błędnego przekonania jest w stanie wyprowadzić nas firma Ellusionist, która stworzyła urządzenie pozwalające wystrzeliwać z nadgarstka kule ognia. Pyro Mini Fireshooter wygląda jak przerośnięty smartwatch, który w miejscu koperty posiada komorę ze specjalnym mechanizmem umożliwiającym użytkownikowi emisję płomieni. Korzystanie z tego sprzętu wymaga nieco praktyki i zanim założysz je na rękę dobrze jest wykonać kilkanaście próbnych strzałów, które pomogą ci zrozumieć zasadę jego działania oraz ułatwią ci umiejętny dobór „surowców” (papieru i bawełny) niezbędnych do wytwarzania języków ognia o określonej wielkości.

super-1

Wystrzelone ogniste pociski mogą lecieć nawet 9 metrów.

Do czego może zostać wykorzystany ten gadżet? No cóż, możliwości jest sporo, gdyż z jego pomocą nie tylko przyrządzisz pieczyste bez rozpalania grilla, ale także podpalisz papierosa napotkanej na ulicy pięknej nieznajomej. Jeśli nie ucieknie na twój widok, to będzie z was naprawdę gorrrąca para!

SUPERMOC #2: ZOSTAŃ WŁADCĄ ROBOTÓW

Pomijając R2-D2 oraz Terminatora, trudno jest znaleźć innych bohaterów o mechanicznej budowie ciała. Tobie również będzie ciężko upodobnić się do ww. postaci, dlatego też powinieneś ugryźć ten temat z nieco innej strony i postarać się uzyskać pełną kontrolę nad jakąś maszyną.

super-2

Dron Hexo+ porusza się w oparciu o algorytmy ruchu kamer operatorów filmowych, które zostały zaprojektowane przez specjalistów z branży kinematograficznej.

Dron Hexo+ Self-Flying Camera wydaje się być idealnym kandydatem na twojego elektronicznego podwładnego, ponieważ dzięki swej zaawansowanej konstrukcji potrafi automatycznie podążać za tobą, rejestrując twoje bohaterskie uczynki. Tryb działania tego urządzenia można zaprogramować z użyciem smartfonowej aplikacji, dzięki czemu nie będziesz musiał zajmować się jego obsługą, zyskując tym samym możliwość klepania złoczyńców nie jedną, ale dwoma rękami. Niewątpliwą zaletą drona Hexo+ Self-Flying Camera jest również jego duża prędkość lotu, wynosząca maksymalnie aż 72 km/h – mając nad głową taki sprzęt bez przeszkód zarejestrujesz nawet najbardziej dynamiczny pościg za oprychem, który spróbuje uciec przed wymierzoną przez ciebie sprawiedliwością.

SUPERMOC #3: OBUDŹ W SOBIE ŁOWCĘ

Jeśli nie posiadasz unikalnego talentu, jakim może pochwalić się Daredevil, to możesz mieć ogromne problemy podczas walki ze złem kryjącym się w ciemności. W takiej sytuacji nieco ułatwione zadanie mógłby mieć Spider-Man, korzystający ze swojego pajęczego zmysłu – ty niestety takowego nie posiadasz, wobec czego musisz poszukać innego sposobu na efektywne monitorowanie otoczenia po zmroku.

super-3

Obiektyw kamery zdolny jest do rejestrowania obrazu o bardzo szerokim kącie widzenia.

Pamiętasz Predatora i jego charakterystyczne tryby widzenia? Ty również możesz skanować swoje otoczenie, a wszystko co musisz zrobić, to wyposażyć się w kamerę Seek Thermal Compact, która po podłączeniu do smartfona i pobraniu przez ciebie kontrolnej aplikacji, będzie prezentować obraz w podczerwieni. W trybie tym kolory będą ci zdradzać, jakie obiekty znajdują się w pobliżu – te w jasnoczerwonym kolorze wydzielają ciepło, więc powinny być brane przez ciebie pod uwagę w pierwszej kolejności. A jeśli znudzi ci się zabawa w superbohatera, to możesz zamienić się w złoczyńcę-stalkera i podglądać ludzi przez ściany.

SUPERMOC #4: SZYBKI JAK SUPERMAN!

Na zdobycie mocy Flasha nie masz zbytnio co liczyć, dlatego by efektywnie ścigać i łapać przestępców, musisz posiadać kondycję umożliwiającą szybkie bieganie. Jeśli nie jesteś urodzonym sprinterem, możesz „ulepszyć” swoje ciało i dzięki pewnemu gadżetowi poprawić zarówno swą szybkość, jak i siłę wyskoku. W tym momencie pewnie myślisz, że chcemy namówić cię do zakupu jakiejś bieżni lub innego urządzenia treningowego – co to, to nie! Prawdziwy superbohater ma mało czasu na ćwiczenia i potrzebuje efektu od razu. W takiej sytuacji najlepszym pomysłem jest wskoczenie w buty Kangoo Jumps Rebound Shoes, które dzięki specjalnej, niezwykle sprężynującej podeszwie, zapewniają swemu użytkownikowi niesłychanie lekki krok oraz wybicie, jakiego nie powstydziłby się sam Michael Jordan.

super-4

Według Szwajcarskiego Instytutu Technologii, buty Kangoo Jumps generują o 80 procent mniejszą siłę nacisku na podłoże w stosunku do zwyczajnego obuwia. Innymi słowy – bieganie w nich jest bliskie lataniu!

Oprócz swych imponujących właściwości, „obuwie” to posiada również bardzo niecodzienny wygląd i dodaje kilkanaście centymetrów, co wystarczy do wywołania uczucia strachu u łotrów o nieco niższym wzroście.

SUPERMOC #5: JEŹDZIJ JAK BATMAN!

Niektórzy fanatycy komiksów dyskredytują Batmana jako superbohatera, ponieważ jest on po prostu bogatym gościem korzystającym z efektownych gadżetów. Taki sposób rozumowania kompletnie do nas nie trafia, gdyż to właśnie dzięki nowoczesnym technologiom zwyczajny śmiertelnik może stać się herosem walczącym o sprawiedliwość.

super-5

Motocykl ten został wyposażony w system multimedialny z radiem, odtwarzaczem MP3, złączami USB/AUX oraz zestawem nagłaśniającym składającym się z czterech głośników.

A skoro już jesteśmy przy Człowieku Nietoperzu, to nie sposób nie pochylić się chwilę nad kwestią jakiegoś efektownego pojazdu, który powinien znaleźć się w garażu każdego kandydata na obrońcę uciśnionych. Kupno lub własnoręczne wyprodukowanie Batmobilu może być dość problematyczne, dlatego lepiej postawić na znacznie łatwiej dostępny środek transportu w postaci trójkołowego motocykla CanAm Spyder F3-T Limited Special Series. Limitowana edycja tego modelu wyposażona jest w trójcylindrowy silnik o pojemności 1,3 litra, który w połączeniu z sześciobiegową skrzynią biegów oraz nowoczesnym sprzęgłem hydraulicznym wpływa na komfort jazdy i jednocześnie pozwala na chwilę szaleństwa podczas ewentualnego pościgu za uciekającym złoczyńcą. Model ten posiada również stworzony przy udziale inżynierów firmy BOSCH system stabilności odpowiedzialny za optymalne działanie hamulców oraz mechanizmu kontroli trakcji.

Pomimo dość niekonwencjonalnego kształtu, Spyder F3-T oferuje kierowcy dużą wygodę nawet podczas jazdy w nieco bardziej wymagającym terenie. Gdyby Batman chciał kupić jakiegoś trójkołowca, to na 99,9 % wybrałby właśnie widoczną na zdjęciu maszynę.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Publikacje