Połącz się z nami

Publikacje

Złote piaski, Słoneczny Brzeg… gdzie na wakacje do Bułgarii?

Opublikowane

dnia

Szerokie plaże, ciepłe Morze Czarne, gwarantowana pogoda i atrakcyjne ceny – to nie jedyne zalety wczasów w Bułgarii. Na wakacje szczególnie warto wybrać się tam do dużych kurortów Słonecznego Brzegu lub Złotych Piasków, które leżą w najpiękniejszych regionach kraju. Nie brakuje w nich komfortowych hoteli, restauracji, klubów nocnych i atrakcji, które przyciągają urlopowiczów w każdym wieku.

Wakacje w Bułgarii – który region wybrać na urlop?

Bułgaria to wakacyjny kierunek doskonale znany polskim turystom. Wypoczynek nad Morzem Czarnym to przede wszystkim szerokie i czyste plaże, dużo słońca i przyjemne temperatury, które sprzyjają letniemu i błogiemu relaksowi. Chcąc go zaznać w jednym z najcieplejszych miejsc Europy, warto rozważyć wakacje w Słonecznym Brzegu lub Złotych Piaskach. To doskonale rozwinięte kurorty, z wieloma nowoczesnymi hotelami i rozbudowanym zapleczem turystycznym. Nie brakuje w nich kafejek, restauracji czy klubów nocnych, które zapewniają dobrą zabawę do białego rana. Każdy ze wspomnianych rejonów ma swój własny, niepowtarzalny klimat, a także charakterystyczny krajobraz oraz atrakcje. Północ to głównie zachwycające plaże, a południe to malownicze zatoczki.

Oferty wczasów w Bułgarii w Złotych Piaskach, a także Słonecznym Brzegu można znaleźć na stronie R.pl: https://r.pl/bulgaria.

Słoneczny Brzeg – idealny na błogie wczasy

Od kilku lat prawdziwy turystyczny boom przeżywa Słoneczny Brzeg, czyli stolica południowego wybrzeża Bułgarii. Kurort położony jest nad piękną zatoką, którą osłaniają Góry Bałkańskie. To właśnie tutaj można znaleźć szerokie plaże z białym piaskiem, które rozciągają się na długości 8 km. Życie tętni tu całą dobę m.in. za sprawą nowoczesnych hoteli, kafejek i kolorowych dyskotek.

Podczas wakacji w Bułgarii, w Słonecznym Brzegu z pewnością nie mogą się nudzić także najmłodsi. Dzieci mogą korzystać z wielu atrakcji, które zapewniają m.in. parki wodne. Jednym z najbardziej znanych w regionie jest Aquapark Action, który oferuje zabawę na 30 wodnych atrakcjach, takich jak: zjeżdżalnie, rwące rzeki czy wodospady. Aktywni mogą natomiast korzystać ze sportów wodnych przy plaży lub wybrać się na ekscytującą wycieczkę Jeep Safari lub na kilkudniową, górską wyprawę w góry Bałkanów.

Wczasy w Bułgarii to nie tylko plażowanie

Odpocząć od plażowania można także podczas zwiedzania. Będąc w Słonecznym Brzegu, trzeba wybrać się do Nesebaru, miasta uznanego za perłę bałkańskiej architektury i wpisanego na listę UNESCO. Można tutaj podziwiać liczne cerkwie, mury obronne, baszty i zabudowę, której historia sięga V w. p.n.e.

Złote Piaski – idealne na aktywne wakacje

Regionem Bułgarii, który również przyciąga turystów jak magnes. są Złote Piaski. Nie tylko można znaleźć tu piękne plaże, ale także zobaczyć malownicze krajobrazy z winnicami czy korzystać z uroków nocnego życia. Złote Piaski zachęcają także do aktywnego spędzania czasu i uprawiania sportów wodnych. Można tutaj spróbować swoich sił m.in. w nurkowaniu, windsurfingu, pływaniu ze spadochronem czy rozegrać mecz na kortach tenisowych. Najmłodsi z pewnością znajdą dla siebie wiele atrakcji w aquaparku, wesołym miasteczku, które znajduje się na nadbrzeżu, a także delfinarium.

Chwilę wytchnienia można za to znaleźć w Parku Przyrodniczym Złote Piaski, który wprawi w zachwyt każdego miłośnika przyrody, a także zwiedzając historyczne miasta w regionie. W Warnie warto zobaczyć imponującą Katedralną Cerkiew Wniebowstąpienia Bogurodzicy ze złotymi kopułami, która jest drugą co do wielkości świątynią w Bułgarii, a także termy rzymskie. W mieście znajduje się także ogród zoologiczny, który powstał w 1961 r., a od kilku lat pełni także funkcję centrum ratunkowego dla chronionych gatunków zwierząt. Można zobaczyć tu np. białego pelikana. Z kolei, świat podwodny Morza Czarnego warto podziwiać w akwarium. Liczne atrakcje i zabytki regionu sprawiają, że w Słonecznych Piaskach każdy znajdzie coś dla siebie.

Artykuł sponsorowany

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Publikacje

5G dla ciebie

Kto będzie rządzić rynkiem smartfonów 5G?

Opublikowane

dnia

Magazyn T3

Era 5G nadeszła… no, prawie. W wielu krajach Europy operatorzy sieci komórkowych już uruchamiają stosowną infrastrukturę i wprowadzają do swojej oferty urządzenia obsługujące nowy standard, oferując klientom niedoścignioną prędkość przesyłania danych i łącza potrafiące obsłużyć ogromną liczbę połączeń naraz.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Publikacje

HTC Vive Cosmos pod lupą

Trójka śmiałków kontra HTC Vive Cosmos – czy uda im się skonfigurować i uruchomić ten nowoczesny headset VR?

Opublikowane

dnia

Wirtualna rzeczywistość to bez wątpienia jedna z najbardziej ekscytujących technologii. Możliwość przeniesienia się do zupełnie innego świata i interakcji z nim za pośrednictwem własnych dłoni rozbudza wyobraźnię i kreatywność, pozwalając chociaż na chwilę odciąć się od codzienności. Z drugiej strony, VR może także onieśmielać. Od wielu lat pokutuje przekonanie, że to hobby tylko dla wybranych: osób dysponujących potężnym, gamingowym komputerem, miejscem do rozstawienia stacji trackingowych oraz wiedzą techniczną, która umożliwi im konfigurację tego całego cyrku.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Publikacje

Przyszłość technologii: Amazon

Czeka na nas nie tylko bogactwo opcji głosowych, ale także nowe sposoby prowadzenia rozmów z Alexą.

Opublikowane

dnia

przez

Magazyn T3

Eric King, dyrektor generalny Amazon Alexy na Europę, uczestniczył w pracach nad wirtualną asystentką Amazona od czasu pierwszego otwarcia systemu na zewnętrznych deweloperów. Był on odpowiedzialny za wdrożenie umiejętności Alexy i pozyskanie partnerów sprzętowych, dzięki którym może ona kompleksowo zarządzać inteligentnym domem.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Publikacje

Przyszłość technologii: Formuła 1

Dyrektor techniczny F1 opowiada o najnowszych osiągnięciach w konstrukcji bolidów, które już wkrótce znajdą się także w naszych domowych autach.

Opublikowane

dnia

przez

Magazyn T3

Wciągu swojej wieloletniej kariery dyrektor techniczny Formuły 1, Pat Symonds, był świadkiem licznych zmian w sportach motorowych. Największy postęp dokonał się w technologiach bezpieczeństwa – wypadki zdarzają się coraz rzadziej, a z każdego z nich należy wysnuć wnioski, które zapobiegną powtarzaniu się tragedii – choć należy pamiętać, że to wciąż jedna z najniebezpieczniejszych dyscyplin. Jednym z największych osiągnięć Symondsa jest próba wyrównania szans pomiędzy zespołami poprzez wprowadzenie nowych regulacji i limitów budżetowych na bolidy F1 od 2020 roku.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Publikacje

Jesteśmy z wami już 10 lat!

By uczcić 10 lat istnienia w Polsce “Magazynu T3”, Marcin Kubicki, od dziewięciu lat redaktor naczelny pisma, opowiada o jego początkach i paru ciekawostkach, które miały miejsce w redakcji przez ostatnią dekadę jej istnienia.

Opublikowane

dnia

Magazyn T3

Moja historia związana z „Magazynem T3” wbrew pozorom nie zaczyna się w roku 2009, a w… 1995. Wtedy to jako 10-latek chwyciłem w swoje ręce „Magazyn INTERNET”, również wydawany przez AVT. Pismem tym byłem przez kolejne lata zafascynowany przede wszystkim z dwóch powodów. Po pierwsze, już wtedy odkryłem w sobie zainteresowanie tematami związanymi z programowaniem, a po drugie, uwielbiałem fakt udostępniania na płytach stron internetowych w wersjach offline, które służyły mi do podpatrywania bez obciążania domowego modemu, jak wygląda ich kod. W okolicach roku 1999 wysłałem nawet do redakcji list, który, ku mojej uciesze, został opublikowany na łamach pisma.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Nowy numer

Popularne