Połącz się z nami

Publikacje

Złote piaski, Słoneczny Brzeg… gdzie na wakacje do Bułgarii?

Opublikowane

dnia

Szerokie plaże, ciepłe Morze Czarne, gwarantowana pogoda i atrakcyjne ceny – to nie jedyne zalety wczasów w Bułgarii. Na wakacje szczególnie warto wybrać się tam do dużych kurortów Słonecznego Brzegu lub Złotych Piasków, które leżą w najpiękniejszych regionach kraju. Nie brakuje w nich komfortowych hoteli, restauracji, klubów nocnych i atrakcji, które przyciągają urlopowiczów w każdym wieku.

Wakacje w Bułgarii – który region wybrać na urlop?

Bułgaria to wakacyjny kierunek doskonale znany polskim turystom. Wypoczynek nad Morzem Czarnym to przede wszystkim szerokie i czyste plaże, dużo słońca i przyjemne temperatury, które sprzyjają letniemu i błogiemu relaksowi. Chcąc go zaznać w jednym z najcieplejszych miejsc Europy, warto rozważyć wakacje w Słonecznym Brzegu lub Złotych Piaskach. To doskonale rozwinięte kurorty, z wieloma nowoczesnymi hotelami i rozbudowanym zapleczem turystycznym. Nie brakuje w nich kafejek, restauracji czy klubów nocnych, które zapewniają dobrą zabawę do białego rana. Każdy ze wspomnianych rejonów ma swój własny, niepowtarzalny klimat, a także charakterystyczny krajobraz oraz atrakcje. Północ to głównie zachwycające plaże, a południe to malownicze zatoczki.

Oferty wczasów w Bułgarii w Złotych Piaskach, a także Słonecznym Brzegu można znaleźć na stronie R.pl: https://r.pl/bulgaria.

Słoneczny Brzeg – idealny na błogie wczasy

Od kilku lat prawdziwy turystyczny boom przeżywa Słoneczny Brzeg, czyli stolica południowego wybrzeża Bułgarii. Kurort położony jest nad piękną zatoką, którą osłaniają Góry Bałkańskie. To właśnie tutaj można znaleźć szerokie plaże z białym piaskiem, które rozciągają się na długości 8 km. Życie tętni tu całą dobę m.in. za sprawą nowoczesnych hoteli, kafejek i kolorowych dyskotek.

Podczas wakacji w Bułgarii, w Słonecznym Brzegu z pewnością nie mogą się nudzić także najmłodsi. Dzieci mogą korzystać z wielu atrakcji, które zapewniają m.in. parki wodne. Jednym z najbardziej znanych w regionie jest Aquapark Action, który oferuje zabawę na 30 wodnych atrakcjach, takich jak: zjeżdżalnie, rwące rzeki czy wodospady. Aktywni mogą natomiast korzystać ze sportów wodnych przy plaży lub wybrać się na ekscytującą wycieczkę Jeep Safari lub na kilkudniową, górską wyprawę w góry Bałkanów.

Wczasy w Bułgarii to nie tylko plażowanie

Odpocząć od plażowania można także podczas zwiedzania. Będąc w Słonecznym Brzegu, trzeba wybrać się do Nesebaru, miasta uznanego za perłę bałkańskiej architektury i wpisanego na listę UNESCO. Można tutaj podziwiać liczne cerkwie, mury obronne, baszty i zabudowę, której historia sięga V w. p.n.e.

Złote Piaski – idealne na aktywne wakacje

Regionem Bułgarii, który również przyciąga turystów jak magnes. są Złote Piaski. Nie tylko można znaleźć tu piękne plaże, ale także zobaczyć malownicze krajobrazy z winnicami czy korzystać z uroków nocnego życia. Złote Piaski zachęcają także do aktywnego spędzania czasu i uprawiania sportów wodnych. Można tutaj spróbować swoich sił m.in. w nurkowaniu, windsurfingu, pływaniu ze spadochronem czy rozegrać mecz na kortach tenisowych. Najmłodsi z pewnością znajdą dla siebie wiele atrakcji w aquaparku, wesołym miasteczku, które znajduje się na nadbrzeżu, a także delfinarium.

Chwilę wytchnienia można za to znaleźć w Parku Przyrodniczym Złote Piaski, który wprawi w zachwyt każdego miłośnika przyrody, a także zwiedzając historyczne miasta w regionie. W Warnie warto zobaczyć imponującą Katedralną Cerkiew Wniebowstąpienia Bogurodzicy ze złotymi kopułami, która jest drugą co do wielkości świątynią w Bułgarii, a także termy rzymskie. W mieście znajduje się także ogród zoologiczny, który powstał w 1961 r., a od kilku lat pełni także funkcję centrum ratunkowego dla chronionych gatunków zwierząt. Można zobaczyć tu np. białego pelikana. Z kolei, świat podwodny Morza Czarnego warto podziwiać w akwarium. Liczne atrakcje i zabytki regionu sprawiają, że w Słonecznych Piaskach każdy znajdzie coś dla siebie.

Artykuł sponsorowany

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Publikacje

QNAP HS-453DX – domowe centrum rozrywki?

Idealny nie tylko dla hipsterów, których ulubionych filmów i muzyki na próżno szukać na Netfliksie i Spotify.

Opublikowane

dnia

Multimedialny serwer domowy typu NAS to ciekawa alternatywa dla standardowych odtwarzaczy strumieniowych – jeśli oglądasz przede wszystkim filmy i słuchasz muzyki z dysków twardych, warto uzupełnić swoje kino domowe o ten element. 

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Publikacje

Inteligentny dom dla początkujących

Wypróbuj niezawodne inteligentne sprzęty domowe, które nie zrujnują twojego budżetu.

Opublikowane

dnia

przez

Urządzenia smart home coraz liczniej trafiają na nasz rynek. Implementacja ich w domu nie tylko sprawia, że nasze życie staje się trochę łatwiejsze, ale daje również okazję poczuć się jak prawdziwa rodzina Jetsonów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Publikacje

Epickie porachunki na najwyższym szczeblu

Epic Games Store chce rządzić na rynku cyfrowej dystrybucji gier, ale jakim kosztem?

Opublikowane

dnia

Wydawałoby się, że w roku 2019 spory o konsole są tylko reliktem przeszłości. Większość najważniejszych tytułów ukazuje się na pecetach, PS4 i Xboksie One, czasami zaglądając także na Switcha; gry na wyłączność oczywiście istnieją (na przykład recenzowany w tym numerze Judgment), ale możliwość zagrania tylko na jednej konsoli nie wzbudza już takich kontrowersji jak niegdyś. Niedawno na pecetowym poletku pojawił się jednak nowy gracz, który w niektórych kręgach szybko urósł do rangi wroga numer jeden. 

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Publikacje

LEGO po jasnej stronie mocy

Wywiad z Jensem Kronvoldem Frederiksenem.

Opublikowane

dnia

przez

Już od 20 lat Jens Kronvold Frederiksen jest głównym Mistrzem Jedi pracującym dla LEGO Star Wars. Jako dyrektor kreatywny odpowiada on za przekształcenie ciekawych koncepcji w rozbudzające pasję i kreatywność projekty. Wystarczy chwilę z nim porozmawiać, aby przekonać się, jak bardzo uwielbia on swoją pracę. Opowiada o niej z czułością i zaangażowaniem, co nie powinno dziwić – w końcu poświęcił jej spory kawałek swojego życia. 

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Publikacje

Streaming Wars

Czy efektem streamingowych wojen będzie kompletna dewaluacja muzyki i wzrost skali filmowego piractwa?

Opublikowane

dnia

Wswoich założeniach legalny streaming był rzeczą wspaniałą. Spójrzmy tylko na sytuację związaną z muzyką. Przez długie lata borykaliśmy się z problemem udostępniania przez prywatnych użytkowników dyskografii wszelkich artystów na YouTubie – nie tylko bez wiedzy, a co za tym idzie zgody twórców, ale także jakiegokolwiek wynagrodzenia. I oto w końcu płacąc jakieś 30 PLN miesięcznie, mieliśmy przyczyniać się do tego, że wszystko będzie dobrze… Tylko że… no właśnie nie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne