Połącz się z nami

Technologie

Archer MR600 – pierwszy stacjonarny router 4G+ od TP-Link

Opublikowane

dnia

Wychodząc naprzeciw rosnącym wymaganiom użytkowników internetu mobilnego, TP-Link rozszerzył swoje portfolio urządzeń LTE i wprowadził na rynek stacjonarny router 4G+, Archer MR600.

Wg raportu raportu Global Digital 2019 przygotowanego przez We Are Social i Hootsuite, już ponad 30 milionów Polaków korzysta z internetu, choć nie wszyscy mają możliwość podłączyć się do infrastruktury kablowej. Jednak jej brak dziś już nie jest przeszkodą w korzystaniu z sieci. LTE jest niewątpliwie doskonałą propozycją dla osób, które mieszkają w okolicy, gdzie internet stacjonarny nie jest dostępny, albo dla tych, którzy mają potrzebę od czasu do czasu zabrać „swój” internet na urlop, np. na działkę. W takich miejscach dostęp do internetu umożliwi nowy router od TP-Linka: Archer MR600.

MR600 to najnowsza, dwupasmowa, bezprzewodowa propozycja marki. Obsługuje LTE Cat6 z technologią Carrier Aggregation i zapewnia prędkość transferu sięgającą do 300 Mb/s. Producent chwali się prostą konfiguracją i obsługą, przy zachowaniu wysokich osiągów.

Archer MR600 może stanowić główne łącze internetowe w domu lub gdziekolwiek zabierzemy go ze sobą – wystarczy włożyć do wbudowanego slotu kartę SIM od wybranego przez siebie operatora i w dowolnym miejscu oglądać filmy w jakości, pobierać pliki lub grać online. Stabilność i wydajność połączeń gwarantują dwie zewnętrzne anteny 4G LTE, które w razie potrzeby można wymienić np. na antenę zewnętrzną. Router rozgłasza sieć Wi-fi w standardzie 802.11ac o prędkościach do 1167 MB/s w dwóch pasmach transmisji. Archer MR600 ma również cztery gigabitowe porty Ethernet, gwarantujące dużą prędkość i niezawodność połączeń dla sprzętów przewodowych, które wymagają wysokiej przepustowości.

Router obsługuje technologię OneMesh, dzięki czemu współpracując z innymi urządzeniami od TP-Link i tworzy elastyczną sieć Mesh. Technologia dzięki płynnemu roamingowi, zapewnia ciągłą transmisję danych podczas przemieszczania się użytkownika po domu. Urządzenia znajdujące się w sieci Wi-fi są automatycznie łączone z routerem lub wzmacniaczem o najsilniejszej w danym momencie sile sygnału. Proces ten jest niezauważalny dla użytkownika.

Archer MR600 bez problemu zapewni połączenie 3G/4G nawet 64 urządzeniom bezprzewodowym (smartfonom, laptopom, itp.) jednocześnie. Wygodnym rozwiązaniem jest dostępna opcja  zarządzania ustawieniami sieci za pomocą aplikacji TP-Link Tether, dostępnej na smartfony i tablety. Specyfikacja techniczna urządzenia dostępna jest na stronie TP-Link. Router Archer MR600 objęty został 3-letnią gwarancją.

Od dziewięciu lat redaktor naczelny Magazynu T3. Ekspert w dziedzinie nowych technologii. Częsty gość programów radiowych i telewizyjnych. Prowadzący konferencji technologicznych. Autor wydawnictw książkowych o grach oraz organizator koncertów. Pasjonat muzyki, kina i literatury.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Kolejne opóźnienie Huawei Mate X

Sen o składanych smartfonach oddala się coraz bardziej.

Opublikowane

dnia

Z rozrzewnieniem wspominam nutkę ekscytacji, jaką na początku roku budziły we mnie doniesienia o składanych smartfonach. Technologia, choć intrygująca, okazała się niegotowa, a zapowiedziane urządzenia są coraz bardziej opóźniane.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

British Airways testuje rozrywkę VR podczas wybranych lotów

Opcja dostępna dla pasażerów pierwszej klasy.

Opublikowane

dnia

Wielogodzinne loty są męczące, o czym szczególnie dobrze wiedzą osoby bojące się latać. Linie lotnicze British Airways znalazły na to sposób – teraz pasażerowie lecący z Londynu do Nowego Jorku będą mogli odbyć podróż w wirtualnym świecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple prowadzi negocjacje ze Spotify

Powodem jest chęć integracji Spotify z Siri.

Opublikowane

dnia

Konflikt pomiędzy Apple i Spotify trwa już od wielu miesięcy ale nie przeszkadza to firmom w prowadzeniu rozmów biznesowych. Według nieoficjalnego raportu, Apple tak bardzo zależy na tym, żeby rozszerzyć umiejętności Siri o kolejne serwisy streamingowe, że rozpoczęło negocjacje ze swoim największym konkurentem.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Twitter testuje śledzenie tematów

Informacje wyselekcjonowane za pomocą algorytmów uczenia maszynowego.

Opublikowane

dnia

Społeczność Twittera rządzi się swoimi prawami i jak wszystkie platformy społecznościowe cechuje się dużym wewnętrznym zróżnicowaniem – nie wszyscy korzystają z hasztagów, a w dyskusjach znajdziemy mnóstwo personalnych wtrętów i odbiegnięć od tematu. Czasami utrudnia to poszukiwanie interesujących nas informacji i opinii. Już wkrótce problem ten zostanie rozwiązany poprzez nowe narzędzie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Gry na SNES-a mogą pojawić się na Switchu Online

Nintendo patentuje kompatybilny kontroler.

Opublikowane

dnia

Dla graczy gry retro są okazją do przypomnienia sobie czasów dzieciństwa (lub dowiedzenia się, jak to drzewiej bywało), a dla wydawców – kurą znoszącą złote jajka. Nintendo jest tego świadome, dlatego już wkrótce możemy się spodziewać pojawienia się tytułów ze SNES-a w usłudze Switch Online.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne