Połącz się z nami

Newsy

Archer MR600 – pierwszy stacjonarny router 4G+ od TP-Link

Wychodząc naprzeciw rosnącym wymaganiom użytkowników internetu mobilnego, TP-Link rozszerzył swoje portfolio urządzeń LTE i wprowadził na rynek stacjonarny router 4G+, Archer MR600.

Wg raportu raportu Global Digital 2019 przygotowanego przez We Are Social i Hootsuite, już ponad 30 milionów Polaków korzysta z internetu, choć nie wszyscy mają możliwość podłączyć się do infrastruktury kablowej. Jednak jej brak dziś już nie jest przeszkodą w korzystaniu z sieci. LTE jest niewątpliwie doskonałą propozycją dla osób, które mieszkają w okolicy, gdzie internet stacjonarny nie jest dostępny, albo dla tych, którzy mają potrzebę od czasu do czasu zabrać „swój” internet na urlop, np. na działkę. W takich miejscach dostęp do internetu umożliwi nowy router od TP-Linka: Archer MR600.

MR600 to najnowsza, dwupasmowa, bezprzewodowa propozycja marki. Obsługuje LTE Cat6 z technologią Carrier Aggregation i zapewnia prędkość transferu sięgającą do 300 Mb/s. Producent chwali się prostą konfiguracją i obsługą, przy zachowaniu wysokich osiągów.

Archer MR600 może stanowić główne łącze internetowe w domu lub gdziekolwiek zabierzemy go ze sobą – wystarczy włożyć do wbudowanego slotu kartę SIM od wybranego przez siebie operatora i w dowolnym miejscu oglądać filmy w jakości, pobierać pliki lub grać online. Stabilność i wydajność połączeń gwarantują dwie zewnętrzne anteny 4G LTE, które w razie potrzeby można wymienić np. na antenę zewnętrzną. Router rozgłasza sieć Wi-fi w standardzie 802.11ac o prędkościach do 1167 MB/s w dwóch pasmach transmisji. Archer MR600 ma również cztery gigabitowe porty Ethernet, gwarantujące dużą prędkość i niezawodność połączeń dla sprzętów przewodowych, które wymagają wysokiej przepustowości.

Router obsługuje technologię OneMesh, dzięki czemu współpracując z innymi urządzeniami od TP-Link i tworzy elastyczną sieć Mesh. Technologia dzięki płynnemu roamingowi, zapewnia ciągłą transmisję danych podczas przemieszczania się użytkownika po domu. Urządzenia znajdujące się w sieci Wi-fi są automatycznie łączone z routerem lub wzmacniaczem o najsilniejszej w danym momencie sile sygnału. Proces ten jest niezauważalny dla użytkownika.

Archer MR600 bez problemu zapewni połączenie 3G/4G nawet 64 urządzeniom bezprzewodowym (smartfonom, laptopom, itp.) jednocześnie. Wygodnym rozwiązaniem jest dostępna opcja  zarządzania ustawieniami sieci za pomocą aplikacji TP-Link Tether, dostępnej na smartfony i tablety. Specyfikacja techniczna urządzenia dostępna jest na stronie TP-Link. Router Archer MR600 objęty został 3-letnią gwarancją.

Od dziewięciu lat redaktor naczelny Magazynu T3. Ekspert w dziedzinie nowych technologii. Częsty gość programów radiowych i telewizyjnych. Prowadzący konferencji technologicznych. Autor wydawnictw książkowych o grach oraz organizator koncertów. Pasjonat muzyki, kina i literatury.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Wi-fi 6 dla każdego

Publikacje

TP-Link Tapo, czyli smart home dla każdego

Publikacje

TP-Link HomeCare, czyli internetowy strażnik twojego domu

Publikacje

TP-Link przedstawia pierwszy system WiFi Mesh w standardzie WiFi 6

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!